Insolvence jednoho z manželů

Od: Datum: 06.01.15 16:06 odpovědí: 3 změna: 13.01.15 11:16

Dobrý den, mám dotaz ohledně insolvence. Mám manžela (svatba proběhla v listopadu 2014),já mám dva závazky vůči bance, které platím a vznikly před manželstvím. Manžel má taktéž dva závazky, které nezvládáme splácet a také vznikly před manželstvím. Dále máme společnou hypotéku, kdy já jsem hlavní dlužník a manžel spoludlužník. Taktéž hypotéku jsme si brali před manželstvím. Manžel by chtěl podat návrh na povolení oddlužení. Jak by to bylo tedy s těmi dluhy? Nebudou pak banky vymáhat zbytek jeho dluhů po mě? Nevím jak to správně zformulovat tu otázku...Jak to bude s hypotékou? Moc děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 17:39

Odpověď je trošku složitější. Kolik procent z těch svých dluhů manžel uhradí?

Další problém je hypoteka. Splácíte ji dosud řádně a včas? Některé banky totiž v případě, že dlužník jde do insolvence, celou hypoteku zesplatní. To znamená, že ukončí smluvní vztah mezi bankou a vámi a od vás bude chtít zaplatit celou zbývající část.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dabuja
Datum: 06.01.15 19:31

Počítá se s tím, že prozatím z příjmu který má, uhradí oněch 30% dluhu za 5 let. Všechny dluhy nám vznikly před manželstvím.

Co se týče hypotéky, tak jsme teď sepisovali s Českou spořitelnou tzv. notářský zápis, kde nám snížili splátku, a teď v lednu máme jakoby první splátku. Jinak jsme spláceli včas 5 let, až poslední rok jsme platili s měsíčním zpožděním.

Od: davidvozak
Datum: 13.01.15 11:16

Dobrý den.

U vašich závazků je opravdu důležité, kdy vznikly. Pole toho může mít oddlužení jen jednoho z manželů na situaci druhého různý účinek.

Naopak u hypotéky lze předpokládat, že i když podá návrh na povolení oddlužení některý z manželů samostatně, bude banka chtít po druhém manželovi, aby závazek doplatil. A je zde reálná možnost, že banka bude chtít v oddlužení prodat dům či byt, který je předmětem zajištění hypotéky. Doporučuji se opravdu podrobně informovat o důsledcích oddlužení na Váš majetek.

Hezký den JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.