Lyžák, co nabalit

Od: Datum: 22.10.14 12:18 odpovědí: 6 změna: 22.10.14 13:38

Nicméně se nahlásil na lyžák. Vše jistí půjčovna, raději , než škola, aby měl kvalitní výbavu, páč tohleto neprovozujeme, takže kupovat lyžařskou výbavou je pro nás finanční zátěž a PRO NĚJ díky nám otázkou, zda ho to bude vůbec v buoucnu bavit. Prosím o radu a předem děkuji.

Nejsme sportovní rodina, tudíž naše děti...nemají sportovní zázemí. Nicméně sportujeme, jak nám to čas a práce dovolí. Jde o to, že mladší syn chodí na angličtinu, házenou a příležitostně a často hraje fotbal. Když to jde, tak společně turistika a cyklovýlety. Nemá nádváhu, to jsem ráda.

Kámoška mi navrhla, at¨ ho prý nahlásím do lyžařské školy, než tam pojede, to není reálne-čas do ledna a náš as ho někam vozit, kde je možnost a taky finance. Starší syn lyžuje, ale je pracovně zaneprázdněn, aby s ním někam vůbec jezdil ho to učit. Mimochodem on se to naučil kdysi sám s jinou mojí kámoškou a s jejíma dětma na horách, a taky nemá už ani výbavu, prostě jenom pracuje))

Moje dotazy, naše dotazy. jsou, jako totál laika ohledně lyžování))

za prvé si myslím, že lyže a lyž. boty raději půjčím v půjčovně, než ve škole, aby mu sedlo?

za druhé, co všechno mu zabalit, jsme absolutní laici ohledně výbavy na lyže, takže od čtvrtka mají v akci oblečení na lyže v lídlu, jako kalhoty, rukavice, nějaké trika pod to , myslím thermo trika, ponožky a vůbec, Je sedmák-ZŠ, ale je dlouhán, hubenej, už ted´ přerostl devátáky.

Za třetí, co helma? co brýle? Nač to kupovat, co když ho to nebude bavit? raději půjčit, že?

Za čtvtré co připojištení, kdyby, někomu vlezl do dráhy, nikdy nelyžoval a pojistku na toto vůbec nemáme? Nechceme si ji pořizovat na stálo, jenom na období pěti dnů. když bude lyžovat...nedejbože, kdyby se náhodou něco stalo...jemu a jiným, jeho zaviněním.

Za páte co mu mám vůbec zabalit?Kolik ponožek, kolik čeho a co vůbec?

Já vím, že zníme směšně, ale vemte si rodiče co chodí pracovat celodenně do kanclu, nesportují, kluk sportuje jiný sport a najednou nechce trhat partu a chce jet za každou cenu na lyžák a nechceme aby tam strádal...A NECHCEME NAKUPOVAT VYBAVENÍ, které v případě jeho třeba nezájmu o daný sport nás zbytečně zatíží a bude doma ležet ladem.

Kluk sportuje , ale jinak, ve škole prospívá, nechce trhat partu, a my nechceme, aby tam šel bez vybavení...

Děkujeme za radu a seznam co mu tam nabalit, ve škole se ptát ani jeden z nás nechceme, budeme vypadat jak blbci, tak zde komunikujeme.

Dík))

PS

Já když byla na lyžáku, tak ještě s jednou kámoškou jsem vytvořila nejhorší družstvo, co se pouze odráželo od bufetu, kde byl dozor a tenkrát nebylo tolik úrazů na lyžích))

Muž , když byl na ZŠ na lyžáku, a nikdy nelyžoval měl pro něj asi štěstí, zrovna, kam se jelo nebyl sníh v tom období, tak celý turnus provozoval pouze pěší turistiku do hor v zimě))proto ten laický dotaz.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.14 12:40

za našich mladých let bylo zvykem, že seznam co vzít sebou, včetně výbavy, nám dala k dispozici škola, případně jsme si o tom popovídali mezi sebou ve škole co si vzít

tady máte na ukázku jak vypadá takový seznam co dává škola k dispozici

Povinné vybavení

Kompletní sjezdové vybavení: sjezdové lyže (hůlky, "přeskáče", lyže, seřízené bezpečnostní vázání s fungujícími "brzdičkami", potvrzení o seřízení vázání, obal na převoz)
Vše je možno půjčit přímo v Peci pod Sněžkou (půjčovné vyjde levněji než v Praze, vybavení je v dobrém stavu, nemusí se platit dny navíc a táhnout výbavu z Prahy a pak zase zpět, cena 1000Kč/6dní – lyže, boty, hůlky, přilba)

Lyžařská přilba

Lyžařské brýle, sluneční brýle

nástupní list lyžařský kurz (prohlášení bezinfekčnosti – podpis rodičů v den odjezdu)
Prohlášení o zdravotním stavu: zdravotní-způsobilost (u třídních učitelů – platnost jeden rok, vedoucí kurzu si od tř. uč. vyzvedne)
Léky (+ návod k užívání), dobré mít s sebou vlastní léky na rýmu a bolest v krku

Kartičku pojištěnce (stačí kopie)

Potvrzení o seřízení vázání (sjezdové lyže)

Přezůvky do chaty

Pohodlné oblečení do chaty

Oblečení na spaní (pyžamo)

Hygienické potřeby (kartáček a pastu na zuby, mýdlo, šampón, ručník, kapesníky, krém na pleť, jelení lůj atd.)

Oblečení a obuv vhodné na cestu a pěší turistiku v zimním prostředí (na chatu nás i naše zavazadla odveze rolba)

Lyžařské oblečení (lyžařské kalhoty, bunda)

Náhradní lyžařské oblečení

Spodní prádlo (trenýrky, ponožky atd. počet a druh dle uvážení dle příslušného pohlaví)

Teplé spodní prádlo (nejlépe funkční: teplé ponožky, dlouhé spodky, triko s dlouhým rukávem, teplá mikina nebo svetr)

2x Čepice, 2x silné rukavice, 1x slabé, šála nebo šátek

Plavky (na hotelu je bazének).

Peníze na lyžařské permanentky (1600Kč)

Doporučené vybavení (nepovinné vybavení)

Zdravotní chrániče ("páteřák", chrániče zápěstí atd.)

Běžecké vybavení (lyže, hůlky, boty, vosky, oblečení)

Zdravotní připojištění (doporučujeme individuálně zajistit připojištění)

Vybavení na servis lyží (dle domluvy do trojice: sjezdové vosky, škrabku, korek, hadřík, technický benzín, sjezdové vosky, žehličku)

Svačinu na cestu

Kapesné dle uvážení (není třeba, 1600Kč na lyžařské permanentky by mohlo vydat i na drobné občerstvení

Malý batůžek (domluvit se, jeden do trojice)

Nebrat s sebou cenné věci (např. mobil, notebook, mp3přehrávač apod. za ztrátu neručíme)

Od: uska®
Datum: 22.10.14 12:54

Jen zkráceně. Jedno kompletní oblečení na sebe a druhé (bez lyž. bundy a kalhot) do batohu + přezůvky do chaty.

Jestli synek nestál na lyžích, bude to pro něj trapas a spolužáci mu to dají pěkně vyžrat. To jistě nechcete.ˇNevymlouvejte se na čas a finance. V prosinci se rozjedou vleky a téměř u každého vleku je lyžařská škola. Zavolám tam, objednám si hodinu dopoledne, pak dvě hodiny pauza a další vyučující hodinu odpoledne. Kluk základy dostane a nebude se cítit na lyžáku trapně. Vím, že za dvě hodiny z něj nebude bezva lyžař, ale nebude za nemehlo. Je jiný kafe, když instruktor se věnuje hodinu jendomu člověku nebo celé skupině.

Na tento minikurz nepotřebujete nic vyjímečného. Oblečení snad nějaké synek má a zbytek mu půjčíte přímo na vleku. V půjčovně mu i seřídí lyže na svou váhu, aby syn byl v bezpečí.

doplněno 22.10.14 16:43:

pojištění - nemáte náhodou FIO banku? K platební kartě si můžete zřídit pojištění za 28,- Kš na jeden měsíc a pojištěni jsou všichni členi domácnosti.

Od: lyzak
Datum: 22.10.14 13:08

Děkuji moooooc, vše kopíruji a nabalím))co se týče posměchu, tak jejich ve třídě 15, z toho 3 nejdou a připojí se z jiných tříd, ale všechno ajtáci alias-hazenáři)), takže to bude defaul družstvo, nicméně, děkuji za vaše upozornění , taky jsem nadtím , jako šikana-nabušení lyžaři uvažovala, ale vzhledem k tomu, že tam bude tak max6-8 aktivních lyžařů, proti tém několika, tak jsem zvážila i toto riziko. Jedná se o vesnickou malotřídku, takové jiné zazemí, vesnické a proto se nechci ptát ve škole a chci být opět připravena))díky Vám, díííík))JDěkuji předem i dalším radám, vše dle vašich rad

zabalím.

Datum: 22.10.14 13:18

nemějte přehnané obavy (a možná vám to říká i syn), já když byl na lyžáku (začátek 80. let) tak jsem taky sjezdovat neuměl, doma jsem měl jedny jasanky s kandahárem a na nich jsme sjížděli akorát kopec za vsí, na lyžák jsme neměl extra výbavu (půjčovny ještě nebyly), boty jsem neměl ani přaskáče, jen obyčejné šněrovací (volný kotník), oblečení - oteplováky - byl jsem v tom jak sud, no a samozřejmě jsem čelil posměchu těch "namachrovanějších", co si výbavu mohli dovolit. No ale protože jsem byl jinak sportovec a kluk z vesnice, na sjezdovce (Malino Brdo na Slovensku) jsem se vycvičil a sjížděl i tu nejprudší s ledovatýma muldama. Nakonec jsem v závěrečném závodě (slalomu) dojel třetí mezi "profíky" ze třídy, co jezdili pravidelně na hory a měli super výbavu, ty jen čuměli. *smich*

Od: lyzak
Datum: 22.10.14 13:26

děkuji, no práve to. Kluk tady po vesnici celý rok a i v zimě blbne z ostatnýma, ale znáte to ,vemou si rozmázlej skejt, zjížděj kopce, igelit))pak se večer nestačím po po práci divit a zírat na oblečení na radiátoru)), ale TO SE STANE DOMA, nicméně tam nebudu a nechci se ptát, všichni se známe))takže raději seženu seznam nejnutnějšího zde a zato dík. a to pojištění, máme ho raději vybavit? Jde to na těch pár dnů? To je jasný, že doufám, že vše bude bezva, ale jeden nikdy neví, někomu vlítne do dráhy, učitel ho třeba neohlídá...ěkdo musí nést zodpovědnost.

Datum: 22.10.14 13:38

no jasně, připojistit, člověk nikdy neví co se může stát, stojí to na pár dní pár desítek korun, já s epřipojišťuji na Generali, jsou nejlevnější, dá se to připojistit online, pošlou vám na mejl smlouvu a kartičku, pak to uhradíte (pojistka platí až od okamžiku připsání částky na jejich účet - proto to platím online kartou)

http://www.generali.cz/clanky/tuzemske-cestovni-pojisteni

doplněno 22.10.14 13:47:

jo a lze tam ještě uzavřít k cestovnímu i sportovní připojištění

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.