Zahraniční filmy s ČR

Od: Datum: 09.11.14 18:05 odpovědí: 14 změna: 10.11.14 19:02

Zdravím, myslíte že je nějaký zahraniční film nebo seriál (třeba americký nebo nějaká jiná vzdálenější země) kde je zmíněno jakkoli Česko?

Třeba v americkým seriálu Grimm lze v jednom díle vidět Český pas.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 09.11.14 18:13

Dobrý den, snad např. tento film z bývalého Československa. Zdravím!

http://www.csfd.cz/film/5026-nesnesitelna-lehkost-byti/

Datum: 09.11.14 18:15

Minulý týden dávali film Kosmetička a zvíře. Jednu chvíli se tam na stole objeví naše česká Majolka

Datum: 09.11.14 18:16
Datum: 09.11.14 18:49
Tak ono je jich ještě mnohonásobně víc. Stejně tak jako zahraničních filmu, kde je Česko zmíněno, nebo které se v Česku přímo odehrávají.
Datum: 09.11.14 20:02

tak například v jedné "Bondovce" je zmíněna ČR, dále v Mission Impossible, XXX, ze seriálů třeba Vampire Diaries

Datum: 09.11.14 21:36

Buffy premozitelka upiru - zminka o Praze. Stargate Atlantis - jeden vedec je cech.

Datum: 09.11.14 21:37

No jo doktor Zelenka na toho jsem úplně zapoměl :-D

Datum: 10.11.14 17:06

V Buffy je i nějaká mnišská sekta, jejíž členové mluví "česky" :D

doplněno 10.11.14 17:07:

A není to přímo ČR (i když se to tu natáčelo), ale v Eurotripu byli na Slovensku :D

Od: petr02
Datum: 09.11.14 22:23

Ve vynikajícím filmu Before Midnight je narážka na Havla, něco s kouřením mužského pohl. orgánu, tuším.
Pamatuji, že i v jednom díle seriálu Gilmorova děvčata byla nepěkná narážka na pražské taxikáře.

Datum: 10.11.14 08:41

Je jich mnoho. Například jeden díl seriálu MacGyver (For Love or Money) se odehrává v Československu. TV Nova se ho pro jistotu neodvážila vysílat, protože se natolik rozchází s realitou, že by se zadavatelé reklamy mohli naštvat nad odlivem diváků. Pro pobavení ovšem tato hollywoodská faktografie poslouží dokonale.

Datum: 10.11.14 08:58

Myslím, že v Plesu upírů, v tom původním znění s titulky, též ti transylvánští Rumunové mluvili česky, pokud se dobře pamatuji, velmi nás to obveselilo v kině, jaký v tom mají Američani zmatek. :)

Datum: 10.11.14 14:10
Většina filmů, co mě napadá, zde již byla zmiňena, nicméně v mnoha filmech se říká, že jedou do... A nakonec, když se pořádně zadivate tak zjistíte, že se to natáčelo v ČR, když jsem se na to ptala, tak mi řekli, že je to proto, že je u nás natáčení daleko levnější než v oné destinaci. Teď mě ale nenapadá žádný příklad, počkám na muže a pak dám když tak vědět ;)
Od: filmy
Datum: 10.11.14 16:38

Děkuji všem :)

Datum: 10.11.14 19:02
Pokud někdo z vás zná americký animovaný seriál American dad (od tvůrců Griffinů), tak tam dokonce se jeden díl odehrává v Praze.
Když hlavní postavy chystali přistát, byl tam krásný pohled na panorama kreslené Prahy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.