Osvětim - průvodce

Od: Datum: 20.10.14 17:25 odpovědí: 6 změna: 21.10.14 07:10

Ahoj, prosím Vás je třeba si českého průvodce objednat dopředu? Nebo tam mohu přijet a průvodce dostanu. Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 20.10.14 17:28

žádného prúvodce jsme nemeli, po projití pokladny jsme se pohybovali volne po celém a reálu atrávili libovolne dlouho čas kde jsme potřebovali

Datum: 20.10.14 17:31

Zdravím, protože v českém jazyce se tam běžně neprovádí, většinou jedou objednané skupiny a průvodce buď mají svého, anebo je jim přiřazen za předpokladu, že se na tom s muzeem domluví a muzeum průvodce zajistí. Já bych byla pro připojit se k nějaké české objednané skupině, za pár halířů na místě koupíte i česky psaného průvodce.

Naslepo nedoporučuji, mohli byste vyslechnout krásnou prohlídku v maďarštině, jak se povedlo bratranci;).

doplněno 20.10.14 18:18:

Teď nechci vnést zmatek, údajně má být vstup zdarma. Jenže až po 15h a bez průvodce.

Pro objednané skupiny s průvodcem uvádí Osvětim toto info:

Cena pro skupiny (objednává se dopředu):

a) Skupina do 10 lidí - 250 zlotých

b) Skupina 11 - 30 lidí - 300 zlotých (prohlídky trvají asi 3,5 hodiny a zahrnují průvodce i v Březince)

Nejjistější bude tam zavolat a zeptat se osobně.

Od: pagina
Datum: 20.10.14 18:10

děkuji moc! hrozně jste mi pomohli. A platí se tedy jen ten průvodce ano? žádný vstup.

Datum: 20.10.14 17:43

Když jsem tam byl naposledy já, tak jsme přijeli po 15h a to již čeští průvodci nechodili...

Takže jsme se připojili k anglické skupině a prostě jsem to našim tlumočil...

Nicméně ten průvodce jde tak rychle, že pokud si chcete všechno vklidu prohlídnout, tak musíte absolvovat celou trasu 2x.

Datum: 21.10.14 06:49
Zkuste pomocí vyhledávání najít předchozí příspěvek na stejné téma. Co si matně vzpomínám rozebíraly se tam i podrobnosti kolem českého průvodce.
Od: zelenydabel*
Datum: 21.10.14 07:10

když jsem tam byl já v roce 2006 tak tam pracovala mladá maminka cca 38 let která se provdala do Polska a dělala jak polskou tak i českou průvodkyni. Měla i vystudovanou historii takže byla celkem v pohodě. Zkuste tam zavolat a poptat se zda tam ještě je.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.