Syn má starší přítelkyni

Od: Datum: 10.12.14 21:44 odpovědí: 16 změna: 13.12.14 21:50

Dobrý večer,

nevím kde začít. Včera jsem viděla syna s jednou ženou o dost starší než je on. Neviděla jsem pořádně jak vypadá, akorát že mu něco vytahuje z kabelky. Přešla jsem to a nevšímala si jich. Doma jsem pak syna zeptala kdo to byl a on mi tvrdil že jeho přítelkyně. Upřímně mě tím pobavil, nevěřila jsem mu, je mu 16 let a ta ženská vypadala tak na 25 let, co by se s ním zahazovala. Syn mi na to troufale řekl že nás tedy seznámí a že si zítra půjdeme někam sednout. Dost mě tím překvapil, očekávala jsem že to ještě nějak na poslední chvíli zruší nebo že se vymluví že slečna nemá čas.

Nestalo se tak a když jsme přišli do restaurace spadla nám čelist. Opravdu tam seděla žena kterou jsem včera viděla, brunetka asi o půl hlavy větší než on. Co mě vyděsilo je její tetování na rameni. Slečna po celou dobu ale mluvila velice rozumně.

Opravdu to je jeho přítelkyně a myslí to vážně, je mi sympatická ale ten věkový rozdíl fakt nedokážu nějak zkousnout, je jí 27 a vedle sebe vypadají jak dva sourozenci. Poraďte co mám dělat, nechat je být nebo promluvit se synem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dfdf
Datum: 10.12.14 22:02

nechal bych to být.

Každopádně je frajer...musí mít už teď svoji osobnost..že přitahuje o dost vyspělejší dívčiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 22:05
avatar

Představte si, že se synem "promluvíte". Možná zakončení jsou:

a) "Jasně mami, máš pravdu, je pro mě moc stará. Rozejdu se s ní."

b) "Hele mami, já vím, že máš starost, ale neboj. Jsem dost vyzrálý na to, abych ustál to, co tenhle vztah přinese."

c) "No, mami, takovej podraz jsem od tebe nečekal..."

Za který byste byla ráda? A co od toho vůbec očekáváte? Co byste chtěla, aby se rozešli kvůli věku? Aby si syn uvědomil, jaká rizika ten vztah může přinést? Podle toho jednejte. Pokud se chcete ujistit, že syn o rizicích ví a přistupuje ke vztahu rozumně, tak mu buďte otevřená a vztah neodsuzujte - když k Vám bude mít důvěru (a vypadá to, že ji má), tak budete mít mnohem větší šance pomoct mu, když nastanou problémy.

Za mě - ano, ten věkový rozdíl je velký. Ale jestli ten vztah nemá budoucnost, tak ho nechte zahynout přirozeným chodem věcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 22:05
avatar

Dobrý večer. Žádné mluvení a zákazy vám nepomohou, nejsou žádná slova, kterými byste to mohla zvrátit tam, kam si přejete. Jediné, co zmůžete je, že se syn proti vám zatvrdí a řeknete něco, co ho bude mrzet a vás též.

Nevím, v čem je kouzlo toho vztahu a co slečnu k němu poutá. Ale vím, že čím víc mu to budete zakazovat, tím ho to bude víc lákat. Důvěřujte mu, že pro sebe v danou chvíli dělá jen to nejlepší, i když máte z pochopitelných důvodů strach. Slečna toho v tuto chvíli má nepoměrně víc, co může nabídnout a bitvu byste nevyhrála. Ve vyhrocené situaci by k ní mohl i odejít, jistě slečna má kde bydlet.

Věřím, že časem ho to přejde, své si vyslechne i od vrstevníků, na které dá nepoměrně víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.12.14 12:51

Tož s těmi vrstevníky nevím, jestli je dívčina fešná, tak mu budou spíše závidět, protože v jeho věku se ptají, jak se seznámit, zda chytit za ruku a tento je už dále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 10.12.14 23:27

Pokud má ten hoch něco v hlavě, tak není problém utáhnout na vařené nudli i o dost starší ženskou, sám jsem s tím měl své zkušenosti.
Nevíme, co je poutá k sobě, může to být cokoliv, každopádně vy byste se do toho vůbec plést neměla, obzvláště pokud je to chlap, ten určitě nestojí o to, aby se jeho matka starala o jeho intimní život. Ale z chování vás obou mám celkem dobrý pocit, takže si myslím, že to dopadne dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 11.12.14 02:49

Moc se mi líbí poslední věta Petrova příspěvku (viz hned kousíček výše) a jeho dobrý pocit sdílím; Vy jste se chovala ukázkově - vstřícně a soudně - uznala jste i v šoku, na který jste měla plné právo, že slečna je sympatická, že mluví rozumně, nepropadla jste žádné zamítavé hysterii - to je mi na vás moc sympatické, slečna má fajn "cvičnou tchyni"
No a syn svými reakcemi vypadá rozumně jakbysmet - asi jste ho dobře vychovala a asi je na svůj věk duševně napřed.
Takže nechte to být a syn k Vám bude takto otevřený i v dalším svém životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.14 11:48
avatar

Já bych mu do toho nemluvila, je mu teprve 16 let. Nemyslím si, že by chtěli honem dělat děti. Akorát mi nejde do hlavy, že když jste ji zahlédla na chodníku, poznala jste, že musí být o dost starší než on. Pak píšete, že když jste seděli v restauraci, tak vypadali jako sourozenci. Tak on bude tedy vypadat na víc, než 16 let? Proto jí třeba nevadí, že je o tolik let mladší. Víte, tohle bych opravdu neřešila, ono se to určitě vyvrbí samo a časem. A v sedmadvaceti letech by bylo smutné, kdyby nemluvila rozumně. Věkový rozdíl je fakt dost velký, ale v tomto věku to ještě není tak markantní. Nechte to být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.14 12:09

V padesáti ho to přejde a bude mí ty přítelkyně mladší...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: starsi
Datum: 11.12.14 12:46

Možná jo, možná ne.

Manžel má 41 a já 48 jsem spolu 20let a pořád máme co objevovat. Neříkám, že to občas nezaskřípalo, stavěl se barák a tak, ale vše se ustálo)) Podle známých jsme atyp a já vypadám hodně mladě))což ,mně těší a muj muž spokojenej a vyrovnanej.

Přiznám, se, že odříkaného chleba největší krajíc, vždycky jsem hledala o něco starší partnery, ale tady ten byl neoblomnej a pořád máme si co nabídnout))...V podstatě mně uhnal))

Máme dítě, máme zázemí, které vzájemně budujeme.

Neřešte to, s tchýni si stejně nejvíce rozumím já, než ty mladší nevěsti od jeho bratrů, takže nechte tomu volnej průběh, jak už zde zaznělo))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.12.14 12:34

No máte zájem, syn je pořád děcko. Ale když se šprajcne, asi to nevyhrajete, tady nevelí rozum (jste to nezažila?). Možná se to chce podívat na vlastní rodinu, vztahy v ní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: starsi
Datum: 11.12.14 12:51

Vyvolala jste ve mně vzpomínky jaké byl ucho, když o mně usiloval, ale opravdu doporučuji-- nechte tomu volný průběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: starsi
Datum: 11.12.14 13:04

Ještě dodám, že náš vztah začal v době, kdy ještě nebylo v mědíích , něco s ostarších partneřích, natož o těch mužských k ženám... Já navíc k tomu neiklinovala, k těm mladším, ale prostě on byl hodně vyzrálej a navíc byl všude, kam, jsem se hla)) a to jsem neměla o partnery nouzi.

Jenomže on byl neoblomnej...a nelituji, máme krásných několik let za sebou , ačkoliv jsem tomu nikdy tenkrát nevěřila a jsme si oporou. Faktem je, že prý já na svů věk nevypadám, ale to je vedlejší, znám xxx stejně starých manželství, kde je protejšek-žena, obloustlí babochlap, ve vytahaném triku a věčné nasrrr...bez zájmu o sex, je to prostě o lidech, nechte ho, je vyzrálej , sám se rozhodně))

doplněno 11.12.14 13:19:

Stejně starých manželství, nemyslím jako my, ale jako stejně starší partneři navzájem k sobě, není záruka kvality vztahu do budoucna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 11.12.14 13:48
avatar

Nezlobte se ale nepříjde mi to normální, kluk má 16 a přítelkyně 27, sice je pravda, že zákaz nic nevyřeší ale jako matka bych rozhodně nadšená nebyla a doufala, že vztah brzy vyšumí. Jako matka 16ti letého kluka bych se ani nenechala vmánévrovat do seznámení s přítelkyní, stejně bych se na to dívala, pokud by 16ti letá dcera dovedla o víc než 10 let staršího muže. Mladí si pravděpodobně udělají co budou chtít, ovšem bez mého požehnání a za svoje peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.14 14:18
avatar

Syn se zachoval férově a rozumně a stejně jste se zachovala i Vy. Tetování na rameni bych neřešila, sice také neustále poslouchám od otce přítele rádobyvtipné poznámky, jako kdo mě tak hnusně pokreslil apod., ale takoví si bohužel neuvědomí, že ukazují jen svoji hloupost. Nebuďte stejná:)

Co se rozdílu týče, pravda, není to obvyklé. Ale zákazem nic nevyřešíte a pokud máte se synem pěkný vztah, tak ho může docela dost zadupat. Pokud mu můžete věřit, víte, že je rozumný, tak je nechejte. Pokud nechcete, nepřispívejte, nezvěte slečnu domů, ale nezakazujte synovi ji vídat. Do mě se přítel zamiloval v necelých 17, začali jsme spolu měsíc před jeho osmnáctinami, kdy mě dávno bylo skoro 23. Hned po měsíci mě přivezl k rodičům a nikdy jsem neslyšela jedinou výtku nebo nějaké zvrtání, že jsem starší. Žijeme pro sebe a za svoje:).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meendy*
Datum: 13.12.14 19:30
Neplašte,vždyť je mu 16let!To ještě pozná dívek...než si vybere tu ,,pravou,,.Aspoň ho tato dívka udělá pořádným chlapem.Než stejně staré holčiny...klídek!Mam 2 syny a oba si tim prošli.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 21:50

Já bych tomu nechal volný průběh a do života syna bych se nepletl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.