Nazor na tetovani

Od: Datum: 17.10.14 16:37 odpovědí: 25 změna: 20.10.14 23:55
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.14 17:02

Mě nevadí, sám jedno mám na ruce a má to pro mě význám, jsou lidi co se nechají tentovat jen, protože je to cool a in a je jim jedno co to vlastně je, nemají k tomu vztah. Je pravda, že já osobně jsem se taky nechával tetovat i z toho důvodu, že to tak trochu moderní je, ale dal jsem si záležet s výběrem i motivem a každým detailem, když už je to na celý život Je to pro mě památka a kdykoli so potřebuju něco připomenout něco ze svého života kouknu na ruku. Na druhou stranu nic se nemá přehánět. Mít tetování skoro po celém těle zase úplně nepodporuju, ale 1,2 nebo 3 které se shová i pod oblečením proč ne ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 17:11
avatar

Pokud to má estetiku tak jen a jen pozitivní. Ale tetáž typu "Miluju tě Moniko!" apod nesnáším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 17:28
avatar

mě se to nelíbí a považuju to za vyhozený prachy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 17.10.14 17:31
avatar

Baví mě názor typu - až budeš starý, tak to tetování na kůži bude vytahané- ale to stařecká skvrna taky..

Takže mě se tetování líbí.. pokud to není vysloveně oplzlé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 17:41
avatar

Povětšinou se mi nelíbí, protože to jsou stále stejné motivy znovu a znovu, na stejných místech. Ale jako takové mi nevadí; kdybych ho měla mít, byl by to ornament na vnitřní straně zápěstí. Protože ale vím, jak se měním (ještě před 5-10 lety se mi líbil piercing na lidech a i většina tetování, dnes rozhodně ne; ještě před 2 lety jsem neviděla nic špatného na 50leté paní v tričku s Garfieldem, co říká "Be cool"), tak vím, že to neudělám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 17:45
avatar

Sama mám dvě a jen já vím, jaký mají skutečný význam:) Takže můj názor je asi jasný.

Nevěř řečem, že to není moderní (kdyby nebylo, tak tetovací salony nemají z čeho žít a mladí by nebyli potetovaní), ani "až budeš stará, bude to vypadat hrozně". Jo, to bude, ale takových tetovaných starců budou tisíce, takže to bude v cajku:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 19:55
avatar

Pokud myslíš tetování vkusné a profesionálně udělané, tak můj názor je veskrze kladný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 17.10.14 20:09

Negativní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.14 20:17
avatar

Jsem hrdým nositelem desíti kousků, a co kus to originál a vesměs moje vlastní návrhy upravované po poradě s tattérem. Takže nenosím to, co ostatní. Takže můj názor je: tetování ano, proč ne? Ale buďme prosím originály, ne kopiemi ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 00:14
avatar

Za mých mladších let byli potapetovaní jen námořníci, muklové a feťáci. Názor na tetování mám zcela negativní - ale pokud se chce někdo nechat zohyzdit černými nebo zelenými fleky na kůži, je to jeho věc. Dnes je zkrátka moderní se odlišovat pouze povrchně nezvyklým vzhledem. Důvod? Je to snadné - nemusí se k tomu vynaložit žádné velké úsilí a člověk zblblý médii se potom hned cítí "cool" a "in".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 18.10.14 01:49
avatar

Trochu si o původu tetování zjištěte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pornoherec
Datum: 18.10.14 01:12

Nejvíc se mi nelíbí když holky maji tetování u prdele. Když maji krátké trička tak to maji na zádech a neni to nic pěknýho, tetování je dobré když to má svůj smysl, třebas kdybych si na čelo nechal vytetovat oko (tzv. třetí oko) nebo hákový kříž jako symbol naděje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.14 06:07
avatar
Nebo na spánku alespoň malý mozek, že jo...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kucharinkaa
Datum: 18.10.14 12:42

kdybych mohla dám vám lajk :DDDD

Datum: 19.10.14 20:54
avatar

A proč si nedopřát co se nám líbí? Každý máme něco. Uvědomme si prosím, jak krátce jsme živí a jak dlouho budeme mrtví! *smich* *

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 09:55

Soused má zkušenost navštívil dům z červenou lucernou,vybral vhodnou dámu a po odhalení těla měla na břiše vytetováno" Buď vítán kdo vchází" a proto soused se prý bude pravidelně do domu vracet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ala1970*
Datum: 20.10.14 10:55

Tetování já dneska beru jako věc, které zvírazňuje osobnost člověka. Žádné ty kydy, že jde o vezeňskou módu atd... neberu. Je to krásné a kolikrát jde o umělecké dílo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 13:09

Tetování beru jako berličku nízkého sebevědomí. Když to nejde vyniknout jinak, tak alespoň takhle... Ale proti gustu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.10.14 13:29

Asi takhle. Dříve měli tetování kriminálnící a zločinci. Hodně lidí, zejména těch starších, si to myslí do dnes. Myslím si al, že s dobou by postupně měly jít ruku v ruce i naše názory, proto si myslím, že tetování není nic nenormálního. Je to zkrátka věc, jak člověk chce vyniknout. Je to nějaký symbol, který se danému člověku jakkoliv líbí. Takže odpověď, jaký mám názor, je ta, že mi to nikterak nevadí. Musím ale dodat ještě druhý dvůj názor na tetování. To má pro mě smysl pouze tehdy, pokud má člověk vytetovaný symbol, který ho nějakým zplsobem charakterizuje, popisuje jeho cestu životem, atd. Ale nechápu proč má někdo na noze vytetovaného mořského koníka, když ho vživotě ani neviděl, nechápu, proč má někdo na zádech vytetovanou vlašťovku a už vůbec nechápu, proč má někdo na zádech vytetované obří andělská křídla. Také si myslím, že člověk, který má na sobě tetování, by měl nějak vypadat, žena by měla mít hubenější vysportovanou postavu a chlap by měl mít aspoň nějaké svaly a nemít vanu, protože není nic ošklivějšího, než buřt, co má na svém špekatém rameni vytetované písmenko...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.10.14 16:45
avatar

Cobraku, až se někdy potkáme, klidně ti toho mořského koníka na noze i delfína na ruce vysvětlím, ju?*smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rich33
Datum: 20.10.14 13:32
Co se týče tetování, tak je dokonale vidět jak to jeden vidí na druhém a proto si to samozřejmě musí pořídit taky. V posledních letech se to rozmohlo doslova šíleně a o nevkusu mnoha nositelů tetování ani nemluvím. U některých není na první pohled poznat, že jde o tetování a spíš to vypadá, že mají zmasakrované končetiny po nějaké nehodě. Osobně jsem hrdý na to, že jsem tomuto "trendu" nepodlehl a nemám ani jedno tetování. A pokud to vidím na holce, s níž bych se jinak seznámil, vyhnu se jí obloukem. Za posledních 20 let jsem zažil dramatické změny ve stylu oblékání a doplňků, všechno dávno vyšlo z módy. Jenže to stačilo vyhodit a koupit nové. S tetováním je to o dost složitější.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.10.14 16:44
avatar
"A pokud to vidím na holce, s níž bych se jinak seznámil, vyhnu se jí obloukem."Pokud někdo odsoudí druhého člověka jen a pouze kvůli obrázku na těle, aniž by o něm cokoli věděl nebo s ním někdy mluvil, tak to leccos vypovídá o jeho myšlení. Je to velmi povrchní a pokrytecké.Btw - co kdybyste se seznámil se supr holkou, ve všem se Vám líbila, skvělá, a na tetování byste přišel až později?
doplněno 20.10.14 17:39:

Takže spousta řečí okolo a argument žádný (krom fialových sak a ponožek:)). Pokud bude za 20 let tetování out, o čemž silně pochybuji, protože lidé se tetují stovky a tisíce let, jednoduše ho schovám.

A zřejmě se slečen hned v první minutě ptáte, jaký mají názor na tetování, a pokud není "uvážlivý", tak ihned odcházíte*smich* Jo, co zmůže láska proti zkostnatělým předsudkům:).

doplněno 20.10.14 21:23:

Samozřejmě, děkuji za ty jediné a pravé argumenty, které jste nám tetovaným živlům přednesl. Ti chytřejší z naší populace nejdřív člověka poznají a až pak si udělají obrázek, případně jsou schopni přijmout tetovaného jedince i jeho rozhodnutím.

Hezký večer přeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rich33
Datum: 20.10.14 17:32

Mýlíte se - právě to, že si někdo nechá udělat tetování už o něm vypovídá mnohé. Ještě před 20 lety nosila spousta chlápků zlaté řetězy, podnikatelé fialová saka a bílé ponožky, dnes by něco takového bylo považováno za vrchol nevkusu. A proti takovému argumentu těžko něco zmůžete.

Úplně stejně to může dopadnout s tetováním - za pár let může být naprosto OUT, popřípadě sám jeho nositel projde vývojem, který se nebude slučovat s hodnotami vyznávanými před x lety. Narozdíl od fialového saka se tetování nepůjde tak snadno zbavit.

Váš dotaz je proto mimo mísu - mě se nemůže líbit a nemůže pro mě být skvělá holka, která se neumí na toto podívat stejně uvážlivým pohledem. Kromě toho mám rád přirozenost a k ní tetování rozhodně nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rich33
Datum: 20.10.14 19:11
Stovky a tisíce let možná ano, ale určitě ne v této zemi. Argumentů jsem už uvedl více a narozdil od toho vašeho maji logický základ. Za určitých situací tetování schovat nejde. Může dojít k rozchodu s vaším současným partnerem/manželem, pokud nějakého máte a tetování mu nevadí, ale dalši na to bude mít třeba jiný názor. Zhasnete při sexu nebo si vezmete tričko jako představitelka nejmenovaného českého filmu? Vaše obhajování je podobně směšné jako to, když si někdo nechá tetováni udělat jen proto, že zná někoho, kdo ho už má. Pokud někdo někomu závidí luxusní auto nebo dům, je daleko těžší ho napodobit, ale nechat si udělat tetování, je dostupné pro každého a podle toho to taky vypadá. A co se týče holek, nemám žádný problém zeptat se na tetování, je to stejně přirozené jako jakýkoliv jiný dotaz, např. zda je dotyčná kuřák nebo nekuřák. S dotyčnou bych se s ledovým klidem rozloučil i v připadě, že by holdovala cigaretám.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rich33
Datum: 20.10.14 23:55

Ti chytřejší z naší populace jsou si narozdíl od vás vědomi, že jednak existují lidé extravagantní, kteří mají potřebu barvit si vlasy nazeleno či jinou křiklavou barvou, nechat si propíchnout půlku obličeje pierciengem, nechat si udělat tetování, popřípadě míchat nemístně anglické výrazy typu "BTW" do českých vět a jednak, že existují konzervativní lidé, kteří nemají potřebu na sebe upoutávat pozornost, za každou cenu se lišit a vše výše uvedené jim nemusí připadat "COOL" (jak byste to jistě řekla s vaším pubertálním česko-anglickým slovníkem vy).

Tazatel/ka se ptala na názor ohledně tetování, tak jsem odpověděl. Evidentně máte problém můj negativní názor respektovat, dokonce mě kvůli tomu považujete za hlupáka. Soudíte mě jen proto, že se mi něco nelíbí, ale když někdo soudí vás, tak se bouříte. Zmínila jste se o pokrytectví, absurdní je, že z toho co jste napsala je naprosto zřejmé, že pokrytec jste právě vy.

Jestli se někdo nechá tetovat, je to jeho věc. Stejně tak je i moje věc, že na to nemám pozitivní názor a u holek je to pro mě doslova asexuální atribut. Počítat musíte s daleko horšími reakcemi než jsou ty moje – existují i případy, kdy někoho s tetováním nevzali do zaměstnání. Pokud někdo pracuje ve skladě nebo montuje ve fabrice, je jedno jestli má tetování, ale umím si představit, že na pozici obchodního zástupce apod. by si zaměstnavatel vybral raději jiného uchazeče, protože by nechtěl riskovat, že jeho zaměstnanec svým vzezřením nějakého klienta odradí.

Více nemám potřebu se k tetování vyjadřovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.