Kávovar Bosch Tassimo a Dolce Gusto

Od: Datum: 30.11.11 06:30 odpovědí: 7 změna: 02.01.15 15:26

Chtěl bychom si koupit jeden z uvedených kavovaru a v popisu výrobku uváději sílu tlaku v barech,zarazil mne rozdil.Dolce Gusto má uvedeno 15baru a Bosch Tassimo 3bary.Byli jsme rozhodnuti pro Bosch a ted nás odradily ty bary,jestli to neni málo a zda to tu kávu vůbec napěni.Prosíme o nějakou zkušenost,pokud někdo z vás kavovary má*nevi*a trochu poradi.Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 30.11.11 08:00

myslím si, že v tomto případě není rozdíl v tlaku důležitý. Tassimo je vyrobeno tak, že připraví kávu z kapsle (Jacobs) přesně podle programu načtením čárového kódu a věřte tomu,že ta káva, která má být napěněna, napěněna bude a jestli ne, tak mi dejte vědět a osobně dovozci řeknu, že je to šmejd

navíc v obchodech bývají ukázky, tak si nechte výrobu předvést a ochutnejte.

nevím teď přesně, ale kávovarů Bosch Tassimo je několik typů. teď si vzpomenu na pět typů, když si tak promítnu, kolik mi jich projde denně rukama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 30.11.11 15:00

*palec*Děkuji za radu.

Od: sibak
Datum: 18.12.11 17:37

Já osobně ochutnal několik kafí z Dolce gusto a nemůžu si pomoct, ale Latte mi nechutná. Je to spíš kakao... Latte z Tassima je mnohem lepší. Proto jsem si koupil Tassimo a jen spokojenost. 6e je menší nabídka nápojů. Je novější a určitě rozšíří nabídku. Já doporučim tassimo i pro jednoduchost. A hlavně- je to BOSCH!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.11 09:39

Když jsme domů kupovali kávovar tak Bosch nebyl, koupili jsme Dolce Gusto. Srovnávat kvalitu výsledného nápoje nemůžu, ale pro Dolce i teď mluví daleko širší nabídka kapslí. Normálně mi kafe vůbec nechutná, ale jejich Laté (různé příchutě včetně varianty bez cukru), Mocca nebo i čokoláda jsou perfektní. Manželce zase strašně chutná Presso - taky mají více druhů. Teď dokonce dělají i nějaký čaj. Bosch má myslím jen pár druhů kávy. Za sebe tedy radím Dolce.

"Výhoda" Bosche je v tom že automat sám správně nadávkuje vodu, u Dolce se to ovládá ručně pomocí páky. Ale absolutně mi to nevadí, navíc mám nad tím plnou kontrolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mija*
Datum: 30.11.11 15:01

*palec*Děkuji za názor.

Od: bajbic*
Datum: 02.12.11 11:10

Dobrý den, pěkný článek o tom, jak vybrat kávovar, je popsáno na webu kávovary.info. Cituji:

"Hodnota tlaku je důležitá, ale mnohem podstatnější je, aby ji kávovar během spařování udržel. Některé kávovary vytvoří dostatečný tlak pouze v první vteřině spařování a pak ho nechají klesnout"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michal*
Datum: 02.01.15 15:26

Máme v domácnosti dva kávovary Dolce Gusto od značky Krups (Mini me a Piccolo) a jsme spokojeni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.