Poškození plotu

Od: Datum: 05.06.13 21:09 odpovědí: 1 změna: 06.06.13 11:54

Dobrý den prosím o radu.

V místě, kde vlastním chalupu se celkově rekonstruuje rybník a to jeho dna a opěrných zdí pomocí těžké techniky . Část poškozeného oplocení sousedí hned jen přes obecní cestu s rybníkem. Včera jsem zjistil, že v místě vedle zmiňované časti je dosti poškozeno oplocení našeho pozemku a jde jím bez překážky proniknout na náš pozemek. Na chalupě jsem nebyl cca 14 dní a nevím přesně , kdy mohlo k jejímu poškození dojít. Každopádně je evidentní, že jej poškokodil bagr ze stavby. Volal jsem starostce obce, ale ta nechtěla nic projednávat a pouze mne odkázala na někoho ze stavby, abych se s někým ze stavby domluvil a vše uvedli do původního stavu a že dělníci misí být na stavbě do 18.hodin přitom já tam byl již od 13,30 a nikdo se tam již nezdržoval. Tudíž jsem zavolal na policii, aby vše zdokumentovala a prošetřila. Dnes starostka obce volala s tím, že nikdo ze stavby nic neudělal a nic taky neviděl pouze jen, že obyvatelé vzdálenějšího baráku něco přestavuju, a že si mám dojít tam a dohodnout se zase s nima. Můžete mi poradit co dělat v obci, kde jste jen chalupář nikdo nic neviděl, Přestává mne již po několikáté platit za někoho jiného. Děkuji za radu. Michal

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 06.06.13 11:54

Policie to moc řešit nebude a nejspíš odloží pro nedostatek důkazů. Pokud by to chtěli opravdu vyšetřit, tak by měli prohlédnout stroje co byly na stavbě a hledat na nich barvu z vašeho plotu + podle stop určit kteý stroj byl u plotu (např. stopy pásů od bagru jsou celkem jasné). U pokáceného plotu se s tím ale moc babrat nebudou...

Pro příště by řešení bylo fotopast nebo kamera s čidlem pohybu, pak budete mít zdokumentované kdo to poškodil a půjde dohledat.

Další možnost je pojištění proti vandalismu (poškozený majetek viník neznámý)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.