Historie poplatku za psa

Od: Datum: 15.01.13 02:14 odpovědí: 6 změna: 17.01.13 15:02
avatar

Dobrý den, nevíte někdo, kdy byla zavedena v naich končinách povinnost platit za psa.

Myslím tím, kdy a kdo tento "vynález" tohoto poplatku nařídil. Někde jsem slyel, e ji počátkem 20. století toto nařízení bylo v platnosti, ale asi to bude jetě starí záleitost. Děkuji za případné odpovědi a zdravím!


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gaabininka*
Datum: 16.01.13 12:39
 

já jen nechápu, proč se za psa musí platit na vesnici, když je pes na soukromém pozemku - jakým právem stát chce peníze a hlavně PROČ A ZA CO?

 
Datum: 16.01.13 14:43
 

Jakým právem? *smich* Proč mám platit daň z nemovitosti, kterou jsem vybudoval vlastníma rukama či s pomocí firmy na pozemku, který jsem si koupil ze svých těžce zdaněných příjmů, k tomu odvedl při stavbě DPH a zaplatil spoustu dalších poplatků státu? No protože je to jednoduchý zdroj příjmů. Odněkud se ty peníze na nenažraný rozpočet obcí a státu vzít musí.

Počkejte, až se bude platit kromě čoklů taky za kočky, králíky a třeba vůbec za to, že bydlíte na vesnici a ne ve městě (kde se bude pochopitelně platit za to, že můžete bydlet ve městě místo vesnice).

 
Od: susenka*
Datum: 16.01.13 14:25
 

A třeba proč se platí jen za psa a za kočku už ne?

 
Od: pb®
Datum: 16.01.13 17:08
 

Protože většina koček pobíhá volně a nedá se určit komu patří. Proto také pro kočky není povinnost očkování proti vzteklině, tak jako je tomu u psů. Většina koček není ani odčervená či očkovaná o čipu ani nemluvě. Jak by chtěl úředník určit, komu kočka patří? A co ty, které skutečně nikomu nepatří? Když je kočka jen doma, tak nikdo nemusí vědět, že doma kočka je, případně kolik jich doma je.

 
Od: ertl
Datum: 17.01.13 12:17
 

dle vaší logiky vyplývá, že když je pes jen doma, tak nikdo nemusí vědět, že doma pes je, případně kolik jich doma je. proč tedy poplatek?

 
Datum: 17.01.13 15:02
 
avatar

Milá Sušenko, neptej se už na ty kočky. Nebo se toho pan Kalousek chytne a bude se za ně opravdu platit taky. U nás je totiž už možné všechno, co umožňuje dostat z obyčejných lidí co nejvíc peněz.

Takže i každá kočka dobrá! *bzum* Jaga.

 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.