Proč lidi odpovídají jinak?

Od: Datum: 14.10.14 22:58 odpovědí: 11 změna: 16.10.14 00:24

Ahoj. Jsou věci, které nějak nemůžu pochopit. Proč tady, když se podá nějaký dotaz skoro na cokoliv, se odpovídá na něco úplně jiného? Někdy se dokonce odpovídající pasuje za odsuzujícího soudce. Tohle snad není normální? Tohle je reakce na příspěvek, jak pijete z láhve.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.14 23:39
avatar

Milý Humbuckere, víte, ono anonymita internetu dělá s lidmi divy. Když si někdy dáte tu práci a pročtete si pár diskuzních fór tak zjistíte, že je to ,,napuosto noumáuní, Úďo´´

Vidím to asi takto :

Kolik diskutérů je potřeba k výměně žárovky?
1 ji vymění a napíše do fora, že ji vyměnil
2 mu vynadájí že zakládá nové téma
6 napíše, že už žárovku vyměňovali a že jí měl vyměnit jinak
6 varuje před výměnou žárovny protože je to nebezpečné
3 prohlasí, že žárovku vyměnit nelze
4 prohlasí, že žárovku vyměnit lze ale jiným typem žárovky
4 napíší, že tohle jsme už dávno probrali
5 upozorní předcházející, na gramatické chyby
6 vynadá upozorňujícím na gramatiku aby toho nechali
7 upozorní, že tohle téma nepatří do této kategorie
8 oponuje, že právě tohle téma patří do této kategorie
1 napíše několik sprostých slov
9 prohlasí, že vintage žárovky jsou nanic
9 prohlasí, že právě vintage žárovky jsou nejlepší
6 napíše nejrůznější odkazy na výrobce exotických žárovek
5 prohlásí, že čeští prodejci žárovky předražují (obzvlášť Alexim :o)
2 si stěžují moderátorovi, že nefunguje vyhledávání
3 se zeptá jakou žárovkou dosáhnout světla co má Joel Sartiliani
23 založí 23 nových témat o výměně žárovky
48 jim vynadá že zakládají nová témata

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 16:36

*vtip* to mě pobavilo :-D pravděpodobně si to i vytisknu a přípichnu na nástěnku nad stůl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 20:25
avatar

Dokonalé. *palec* *haha* *smich* *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 05:58

a na webu odpovědi je to ještě horší. Také mě štvë,že mnozí jako odpověď napíší spíše své pociti,nepodložené odpovědi,které jsou mnohdy zavádějící ,ale ,jak říká kolega,je to nějaký fenomén internetu - mnohhý je dán podnět a příležitost,aby se nějak vyjádřili i když blbě,třeba jako já teď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 07:31
avatar

Protože mají potřebu sdělit jiný pohled, jiný nápad, jinou zkušenost. ;) Kdyby bylo úplně všechno tak, aby to bylo dokonalé, poradny by nemohly existovat. Lidé by nedávali nesmyslné otázky a nesmyslně by neodpovídali. Těmi nesmyslnými otázkami mám na mysli i takové, jako se nějaký odpovídající rozčiloval, proč se lidi ptají, když stačí poklikat a srovnat si parametry hledaného zboží. ;) Je to tak, jak to je a není třeba prožívat to, co se mi v danou chvíli zas až tak nelíbí. Myslíte si, že vy jste úplně vždycky odpovídal k věci a přímo tazateli?! Nikdo z nás!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 15:39
avatar

Vyhádření jiných názorů chápu, sto lidí, sto zkušeností.

Co se ale opravdu nechápu a dost mi to leze na nervy, je halasné upozorňování na gramatické chyby, ale asi se pak "češtináři" cítí lépe, když se povýší, nebo nevím.

A co se tu poslední dobou taky dost rozmáhá - někdo napíše jako odpověď nebo reakci úplný nesmysl, a když je na to slušně upozorněn, je buď útočný, případně reaguje ve stylu "laskavě si mě nevšímejte".

doplněno 15.10.14 16:34:

Ano, s nadhledem to jde. Ovšem někteří reagují dost povýšeně a někdy i aniž by odpověděli na otázku, jen honem honem buzerovat za chyby. Také je nemusím, některým se zasměji, nad jinými taktéž skřípu zuby.

No a? Někteří chroničtí opraváři si to možná neuvědomí, ale když tazatel napíše otázku a místo odpovědi dostane dvě úsečné povýšené reakce na svůj pravopis, tak takový tazatel možná příště už nebude mít chuť se tady na něco ptát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 16:08

Byť určitě nejsem češtinářský expert a moje chování v tomto směru zde na poradně není extrémní, zachovám se jako vztahovačná potvora (potrefená husa) a vyjádřím se k tomu. Každý máme určitou míru tolerance k chybám druhého. Někdo to neřeší, někdo snese hodně a někomu stačí málo a prostě se ozve. Konkrétně já kolikrát skřípu zuby, abych se neozval a občas míra mojí trpělivosti přeteče a rýpnu si. Pokud ta gramatická chyba nabádá k nějakému vtípku, tak dokonce s gustem. Prostě všeho moc škodí, jak chyb, tak zbytečného upozorňování na ně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 16:16
avatar

Upozornění na gramatické, nebo častěji na pravopisné chyby mně nevadí, pokud se nejedná o ojedinělou nebo nepodstatnou chybu. Pokud je ale v textu chyb jak máku, svědčí to o neúctě k mateřskému jazyku a autor (zejména je-li školou povinný), na to může být upozorněn. Když všal někdo poukáže na chybu v matematických postupech nebo jiných oblastech - např. často opravovaný a zcela nesmyslný výraz výpověď dohodou, to nikoho neirituje; čím to asi je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 16:39
avatar

Chápu, ale nejsem soudce, abych soudila tazatele, také nikdy nevíte, jestli nemá dysgrafii, dysortografii apod. Víte, kolik třeba lékařů nebo inženýrů, jinak specialisté ve svých oborech, takovou poruchou trpí? Bohužel mnoho lidí ještě nepochopilo, že inteligence s tím vůbec nesouvisí.

"Výpoveď dohodou" je skutečně nesmysl*placni*, ale opět lze tazatele slušně opravit, aby příště věděl, ne na něj nastoupit jak ve škole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 20:31
avatar

Proč lidi odpovídají jinak? No na některé dotazy typu "Potřebuji zplnoletit, je mi 16 let a chci se přestěhovat k příteli a máma mě nechce pustit" jinak ani odpovídat nelze. Když si člověk totiž představí, jak se pak může (ale nemusí) vyvíjet život tazatelky, tak holt musí sdělit i něco navíc, než co chce tazatel slyšet. Tak asi tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.14 00:24
avatar

Drahý humbucketre, Vy byste chtěl všechno mít jasný a srovnaný, ale život takový prostě neníííííííííííííí, tak proto ty různé odpovědi , dobrou noc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.