Fotokniha ze starých černobílých fotografií

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, chtěla bych udělat pro babičku fotoknihu, nevíte prosím, jestli je možné do ní nějak dostat i černobílé starší fotografie? Samozřejmě bych si ji někde objednala, taky zatím netuším kde,ale určitě nabídek na netu bude dost. Děkuji

8 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar ladinpraha

ČB starší fotografie - pokud jsou jenom na papíře, tak je musíš nějak dostat do PC. Nejlépe naskenovat. Já tak dostal do PC všechna stará rodinná alba. A když už je máš v PC, tak přes program CEWE fotokniha od některého digi fotolabu objednáš fotoknihu. A je pak úplně jedno jestli tam nahraješ staré ČB nebo nové barevné fotografie. Pak už jde jenom o to, aby fotografie byly v dostatečné kvalitě pro tisk.

 


0x

jestli máte scanner tak fotografie nascenujte v nejvyšší kvalitě,potom upravte (ořezat) v nějakém programu na foto,zmenšete na požadovanou velikost a potom je můžete zpracovat do knihy a odeslat jako klasickou zakázku online nebo zapsat na cd a odnést do fotoshopu,ale tam bych se nejdříve informoval co a jak ;)

 


0x
avatar martincakl
Samozrejme ze je to v principu mozne.Je ovsem otazka v jakem stavu jsou ty stare fotografie...a zda mate i puvodni negativy, nebo jen papirove kopie.Pokud se ale takto ptate, pak nebudete schopna to zvladnout sama a bude nutne se obratit na nekoho kdo tomu rozumi.Za urcitych okolnosti to ale muze byt velmi pracne..a financne pomerne narocne.

 


0x
avatar hm

Co vím, tak fotoknihy se obvykle objednávají přes internet a jím se také posílají fotky (v el. podobě). Takže když budete mít fotky naskenované, neměl by být problém.

Horší asi je, jak získat skeny (buď přímo fotek, nebo filmů). Případnou skenovací službu bych si nejdřív testnul, jestli výsledek bude ke koukání.


Děkuji všem za odpověď, už mám jasno a jdu hledat fotky.

A taky- HROBNÍKOVI bych chtěla vzkázat, protože přímo na něj mě to nešlo poslat- že ať se nad sebou zamyslí , jestli se takové názory odváží říct ve veřejné diskuzi, tak je pěkný prase.

doplněno 19.11.11 19:27:

Aha, už ho smazali, tak ostatní nebudou vědět, na jakou radu jsem takto reagovala- poradil mě, abych naučila babičku rovnou skákat do rakve, jen aby bylo jasno,proč ho takto tituluji..

Paulo, to byl "příspěvek" škodiče, který se tu občas vyskytuje a léčí si zde své komplexy. Zamyslet se pravděpodobně nemá čím. Nejúčinnější je takové "příspěvky" ignorovat, v žádném případě na ně nereagovat a použít tlačítko Nahlásit.

 


0x
avatar lidus

Paulo dělala jsem to k 80tinám pro dědu jako prezentaci s PC a nechala dělat kalendář. Fotky jsem naskenovala, některé v LoonaPIX. COM dala do rámečků s popiskou nebo udělala dědu mezi modelkama a podobně. Mělo to velký úspěch.


Děkuji za nápad, můj táta bude mít příští rok 80 roků, s těma modelkama se mě to moc líbí, už je začnu někde vybírat .-))

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]