Úroveň školství

Od: Datum: 03.10.14 19:57 odpovědí: 6 změna: 04.10.14 11:30

Jáký máte názor na podobná videa? Pak má někdo umět se soustruhem :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.14 20:23
avatar

No jsou to fakt machři, to jo, já na soustruhu sice umím dělat,

ale střílet z něj bych nedokázal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 20:39
avatar

To není o soustruhu ani o školství. Dneska je přece in natáčet podobné nesmysly a prezentovat tak světu své IQ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 03.10.14 20:46

Nevím, jak to souvisí s úrovní školství. Střílet ze soustruhu můžeš i jako kvalitní student, ne? A ani mi to nepřijde extra trapný, v té situaci a v tom věku (nejsem o tolik starší) by mi to přišlo vtipné také. Jen bych to nějak neuploadoval, ale to je každého věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.14 21:48
avatar

Názor na podobná videa? No, vzhledem k tomu, že evidentně jde o jedince, jejichž IQ je prudce oslabeno probíhající pubertou, tak říkám : Mohlo to být daleko horší, dnes dokáží puboši vymyslet neuvěřitelné věci.

Jiná věc je úroveň středního školství a učiliš. Díky své profesi mám možnost srovnávat a musím říct, že škola, nebo učiliště, kde se dělá slušné řemeslo je spíše vyjímkou. Bohužel, školy jsou financovány ,,od kusu´´ takže si drží na škole i takové týpky, které by dříve bez milosti vylili.

Docela silný šok jsem zažil minulý týden. Instaloval jsem CNC stroj na jedné brněnské škole, kde zrovna měli na dílně řadu výrobků - šlo o zrcadlo s šuplíkem pod ním. Vše ze smrku, rámek zrcadla spojený na 45°, zrcadlo zalištované, šuplík na polokryté cinky. Jenže vážení - takovou prasárnu svět neviděl - zalištování - totál orvané řezy, mezery mezi lištama klidně i 4mm, spoj na 45° absolutně neseděl, o cinkách radši nemluvě, škvíra mezi šuplíkem a korpusem křivá jaxviňa u několika výtečníků byl šuplík ,,nepatrně´´ větší, takže nešel celý zasunout. Vše dokydáno tmelem, protože tam byly fuky, že by se přes ně dalo pozoraovat noční nebe . No, říkal jsem si - ti dnešní prváci to tedy moc nedávají ! Jenže omyl ! To šlo o výrobky ze závěreček ! Když si vzpomenu co my jsme museli vyrobit na závěrečky - intarzovaný rokokový stolek s šuplíky a sklopkou.

Takže závěr - dnešní studenti mají na dílnách vybavení, o jakém se nám ani nesnilo, my měli i na průmce pár mašin ještě z C/K mocnářství, které vyřadili z TONu a na nich jsme to vše museli dát. Jenže to není ani tak o zručnosti, ale o tom, že študáci na to prostě serou. Omlouvám se za výraz, ale jiný adekvátní neexistuje. Já tam makal týden od rána do večera, takže si nešlo nevšimnout, že víc jak polovinu času kouřili pod oknem, nebo prostě jen fejsbůkovali na mobilu.

Hlavně že pak jsou absolventi rozhořčení, že neseženou místo. Upřímně - neumím si představit majitele truhlárny, který by chtěl něco takového zaměstnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.14 10:37
avatar

no tak si kluci o přestávce zablbnuli. Akorát jsem nepochopil, jak to souvisí s úrovní školství a jak se z toho pozná, jestli na tom soustruhu umí něco utočit nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 04.10.14 11:30

Nic zvláštního, my si ve škole se soustruhem hráli na lokomotivu. Olej na lampičku aby čoudila a už se jelo, mašinfíra kvaltoval a dirigoval topiče :-D

Akorát na soustuhu jsme museli docela umět. Dostali jsme součástku, museli si jí změřit, nakreslit, vybrat si nože, nabrousit si je, nastavit, vymyslet postup jak to udělat a nakonec to vytočit. Včetně závitů, soustružení v díře atd. A přesnost občas i na setiny (na starým krámu s vůlema)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.