Syndrom soumraku

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, můj otec byl na běžné ortopedické operaci a po operaci se u něho vyvinul pravděpodobně syndrom soumraku. Chtěla bych vědět, jestli příznaky tohoto stavu lze ovlivnit tak, aby mohl postižený tímto syndromem zůstat v domácí péči. Jestli s tím máte někdo pozitivní osobní zkušenost, dejte mi naději... Díky

3 odpovědi na otázku

0x

Jak vypadá syndrom soumraku? Už jsem slyšela a viděla ledacos, ale toto slyším poprvé. O co se jedná? *hej*Nechce se mi ptát se strejdy Gůgla.*hi*

Zatímco v noci je pacient aktivní (tzv. sundown syndrom neboli syndrom soumraku), snaží se vstávat, rozhazuje lůžkoviny, křičí, znečišťuje své okolí stolicí, svléká se apod., přes den je spavý až soporózní. Po skončení ataky deliria si nemocný na nic nepamatuje.

doplněno 16.11.11 18:40:

Zdroj:

rescue112.cz/...

Děkuji za vysvětlení. Klikla jsem na odkaz a začala číst. Fofrem jsem však utekla. Zděsila jsem se toho, co všecko mě ještě může potkat. *plac*Jéžiši, jenom ať ne!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]