To se žije

Od: odpovědí: 27 změna:

ČTYŘI GENERACE NAŠICH SPOLUOBČANŮ.
Prababička Magda, 49 let, invalidní důchodce vdovský důchod ... 17.584,-Kč.
Babička Edita, 33 let, invalidní důchodce vdovský důchod ... 17.584,-Kč.
Máma Monika, 15 let, na mateřské dovolené sirotčí důchod ošetřovatelka mentálně postiženého... 26.852,-Kč.
A malinký Oliverko, 2 roky, mentálně postižený sirotčí důchod... 7.321,-Kč.
Podpora v bydlení... 6.552,-Kč.
Celkem na této pohovce... 75.893,-Kč/měsíčně z Tvých daní, Gádžo!
Hlavu hore ty pracujúci a dane platiaci kretene! A bude horšie ... bo mame malo!
Si uplny debil ... kukej ty chuju ... tak se žije, pi.o bila!
Fotka bohužel nejde vložit.

27 odpovědí na otázku

 

 


0x

Ahoj. Mě to přišlo mejlem i s fotkou.- nepřejte si slyšet ty slova co ze mě lítaly.

Tak a konec zábavy přátelé a MAKAT!*cert*

 


0x
Je to tento obrazek? (original ve velkem rozliseni zde). Obrazek neuvadi zminovane castky.
Ten text siroce koluje Internetem.
To se žije

 


0x

No bože, tak má náš stát socialistické cítění na to buďme pyšní. S panem prezidentem Zemanem se snad pohneme doleva ještě o krok více.

 


0x
avatar babkazov

Něco podobného mám v bytě pod sebou. Jen ještě dostali auto a dostávají příspěvky na benzin. Nikdo z nich nemá řidičák.

doplněno 09.04.13 10:43:

Myslím si, že ještě není zle. teprve bude! Lidi pode mnou mají ž dětí, z toho jsou 4 mentálně postižené. *sok* Představte si, že každé z těch šesti dětí bude chtít také šest dětí, protože to bude pokládat za normální, mají takový vzor, tak to má být. A rodiče jsou tady od toho, aby o děti pečovali a netrjdali v zaměstnání. *zed*

 


0x
avatar ben

Dobrý den, nechci posuzovat tento konkrétní případ (také to může být hoax), ale podobných lidí je strašná spousta. Svá práva a nároky znají dokonale, ale slovo povinnost je nezajímá. Nejhorší je to, že mají volební právo. A koho asi budou příště volit? Zdravím!

doplněno 09.04.13 11:00:

Pokud někdo nezná výraz "hoax", tak zde je odkaz na další povedené kousky.

hoax.cz/...

hoax to je na 100 procent

 

 


0x
avatar jirka2

Toto je opsaný imeil co už hodně dlouho bloudí po internetu.Je to kravina.Jen člověk co nezná podmínky vyplácení důchodu,a sociálky tomu může věřit.Ještě koluje taková blbost,že starobní důchod těmto lidem co celý život nepracovali se vyplácí ze státního průměrného výdělku.Na víc jako vdovský důchod,sirotčí důchod.příplatek na opatrování postiženého a jiné příplatky ze socialky využívají všichni ne jen ti vícepigmetovaní. Znám několik havířských vdov ktaré se nikdy už nevdaly byť žijí s příteli. Přišli by o vdovské nemalé důchody.Nikdy jsem nikomu toto nezáviděl a sám bych se toho dožít nechtěl.Samozřejmě jsou lidé kteří to zneužívají ale ty dávky nejsou tak vysoké. Jen se zamyslete nad tou první větou.,,Prababička Magda, 49 let, invalidní důchodce vdovský důchod ... 17.584,-Kč."Invalidní důchodce nemůže brát vdovský důchod. Jen nějaké procento po manželovi.Invalidní důchod základní je tak okolo 2000Kč.Pro lidi co nikde nepracovali.Jedině za pracovní úraz. Já jako invalidní důchodce bývalý havíř 43 roku v dole s vysokými výdělky mám 17 300Kč U prababičky Magdy se nedá předpokládat takový výdělek.

Podle jedne diskuze:
to, co Vám přišlo, je skutečně kachna.
Invalidní i pozůstalostní důchody se VŽDY vypočítávají z příjmu. Kde příjem chybí, tam nastupuje životní minimum, případné sociální výpomoci v hmotné nouzi a případný příspěvek na bydlení. Nic víc.
Částky uvedené v té kachně jsou tedy nesmyslné.
Ale...
Nejmenovaná komunita přesto našla dva šikovné způsobečky, jak se dostat k penězům. Navzájem si svěřují děti do "pěstounské péče" a pobírají příspěvky pro pěstouny a na pěstování. A k tomu "pečují" o "bezmocné", což také hodí nějaké ty lováky. Elegantní, legální a gádžové platí a platí...
A odpoved na to:
Kde příjem není žádný, tak se pro účely výpočtu invalidního a sirotčího důchodu nahradí hodnotou 50 % průměrné mzdy.
...
Občas unikne na web kopie složenky ze sociálky a skutečně tam ty částky jsou.

*ee* pro ty co nehodlají věřit každému bludu, zde jsou zhruba podmínky pěstounské péče: pestouni.cz/...

O takovém případu vždy rozhoduje soud a není to úplně jednoduchý proces

Pry na te fame o pestounske peci neco je, i kdyz to asi neni tech 10 tisic za prvni dite.

 


0x

Nenadávejte jim že využívají systém. Nadávejte politikům že takový systém umožnili.

.. další možnost je, zařídit se jako oni. Nasekat si děcek, způsobit si invaliditu, vykašlat se na práci a přestěhovat se do nějakého skvotu *smich*

Chlapi sorry, ale já tomu fakt uvěřil. Tak tož su klidný! *smich*

 


0x
avatar lidus

Článek je z části jistě výmyl Edita, Monika- ani náhodou, Máma Monika pokud bere mateřskou + sirotčí + příspěvek na péči tak zde ano může být, Oliverko sirotčí? to zemřel starý tata Moniky a mladý tata Oliverka? Pokud ano může být. Podpora bydlení-může být,. Naši spoluobčané dobře ví a mají na to zdarma poradce jak a kde o všemožné dávky žádat a naše chyba je, že nežádáme, neodvoláváme se, nekřičíme...

 


0x
avatar mamina

Byla jsem svědkem této rozmluvy kdy stará paní mluvila s mladým romem.Jéééžiš Ty se budeš ženit a kde budete bydlet?No úřad mi dá byt.Vždyť byty nejsou.Jo babi, My nejsme jak Vy bílí,my tak dlouho stojíme a mluvíme,až Nám ho dají.Je už to dobých 10? let,kdy opravdu byty nebyly.Nakonec ty obecní nejsou ani dnes.Úředník Vám ze zákona nemá povinnost říct na co všechno máte nárok.Když přijde rom,automaticky se mu věnuje úředník,aby se něco nezanedbalo.Jestli je tu někdo z úřadu a má pocit,že píšu něco co není pravda,ať mě opraví:)

Mamino, něco na tom bude. Nedávno byla na netu taková úvaha, zda někdo viděl cikánského bezdomovce. Vrtalo mi to hlavou, vzpomínala jsem, ale na žádného opáleného bezdomovce jsem si nevzpomněla. Ptala jsem se manžela a ten mi řekl, že taky nikdy žádného cikánského bezdomovce neviděl.

Ona to zřejmě bude opravdu jen smutná výsada bílých. Cikán dostane byt pokaždé, i když pro jiného nejsou, i když jsou problémy s placením, devastací...Přinejhorším se nastěhuje k dalším 20 příbuzným.

Byla jsem na sociálce, dostala jsem hrst papírů, které jsem musela doma vyplnit, sehnat k nim patřičná potvrzení...Paní mě mentorovala, co všechno jsem ještě zapomněla, co si musím oběhat. Při své příští návštěvě jsem u ní potkala cikánku. Paní úřednice jí všechno SAMA vyplňovala /asi neuměla psát/, páčila z ní odpovědi a jednala s ní jako s máslem. A tak mi to bylo docela líto, chovají se ke každému jinak. Jaga.

Cikáni si navzájem pomůžou a spolu drží,byť se hádají a perou.. U nás bělochu když mi chcípne koza tak sousedovi ať chcípnou aspoň dvě krávy.

Babojago,vím o čem jsem psala.Právě proto jsem se zmínila,že když je tu nějaká úřednice,ať mě opraví.Někdy je opravdu lepší nic nevědět a mít klidnou hlavu.Mamina

 


0x

No tak , dřete celý den , měsíc , rok aby jste mohli odvést daň a dát své vydělané peníze jen tak za nic za to že vám ukradli měděné okapy a výko od HUP a popelnici a vykradly vám souseda tak jim ještě dáte takový těžký prachy za to že nám otravují každý den život , jaké daně platí oni co oni kdy zaplatily do obchodu chodí krást a ne nakupovat , jen sedí a když nesedí tak kradou - CO SLOVO TO LEŽ! CO ČIN TO ZLOČIN! , znám plno s omluvou cigánů ale pouze jednu rodinu co se živý poctivou prací to jsou pro mě Romové nebo cizinci ti my nevadí ale ti ostatní to jsou pro mě špinavý cigáni .

doplněno 09.04.13 21:03:

kdyby si to přečetl nějaký správní orgán tak jsou z nás rasisti ale když řekne cigán "pi*o bílá špinavá zabiju tebe a tvou rodinu" tak je to jeho "názor" na danou situaci ... *ee* Když ukradne čech něco v obchodě tak jede rovnou na policii , když něco ukradne cigán tak řekne že nic nemá a policie se mu ještě omluví. *ee*Když čech nemá peníze tak mu seberou peníze , dům , auto , dítě a vyženou ho na ulici ať tam třeba zhebne , když cigán nemá peníze tak mu dají dům , přispějí na děti , přispějí na auto , zaplatí mu elektřinu a vodu. *ee* Žije se to tu ciganům krásně ale to není jejich potíž to je naše potíž protože jsme tu v naší rozkradené republice kretén vedle kreténa *smich* A potom se divíte když někdo řekne "no já sem si odepsal tu novou televizu prostě z daní " no a proč ne když mám sponzorovat nějakou rodinu cigánu , kdyť když můžou okrádat stát tak já ne , PROČ?

 


0x

Znala jsem jednu rozvětvěnou cigánskou rodinu. Několik generací v rozpadajícím domě + návštěva ze Slovenska. Když se narodilo kterékoliv ženě z této rodiny dítě, tak jako otec se uváděl nejstarší člen rodiny, byť by to byl praděda ležák. Tak si zajistili pro svá dětska sirotčí důchody.

 


0x

To jsou ještě chudáci - byl jsem na školení ohledně sociálních menšin a školitelka (romka s titulem Mgr.) nám tam ukázala složenku na výplatu 148 tis. pro hnědoobčanku z osmi "potomky", kterou dostává každý měsíc. Sama školitelka se styděla...

doplněno 10.04.13 00:09:

a už jsem zase nasranej...*zed*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]