Kde se kupují lístky na vlak?

Od: odpovědí: 24 změna:

Dobrý den, asi si budete myslet že jsem úplná blbka ale ještě jsem nikdy nejela vlakem. Zítra jet musím, ale absolutně nevím kde se kupují lístky. Byla jsem si to dokonce dneska občíhnout abych tam ráno neusela bloudit ale nenašla jsem to. Nástupiště jsem našla ale tohle fakt ne. Můžete mi prosím poradit? Jedná se konkrétně o nádraží Libeň.

24 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar lujs

Ve vestibulu nádráží nejsou pokladny?.?.?

doplněno 13.11.11 19:16:

Nebo Výdejna jízdenek.

 


0x
Pokladny.Tam kde uvidiš frontu.Vnitrostátní pokladna.Řekneš-dobrý den,jeden dospělý (dětský,studentský)na dnešek z Libně do Berouna(třeba).Paní se tě nejspíš zeptá na zakaznicke jizdne,či jine slevy.žádný nemáš.pak na tabuly si zjistis odjezd a z ktereho nastupište.Můžeš se zeptat i na pokladně nebo na informacích.Vše je na nadražî vevnitř.Na nástupiště jdeš az když nastupuješ do vlaku.

 


0x

určitě se dá koupit ve vlaku, sice je to o pár procent dražší, ale někdy se na tom dá vydělat.

 


0x
avatar lidus

Určitě se vám nesměju, vlakem jsem nejela nejméně 20 let ale pokud si vzpomínám od dcery co občas jezdí, jsou na nádražích automaty.

 


0x

jízdenku normálně zakoupíš ve vlaku u průvodčího,mají na to určené popy a mají to v popisu práce,,ničeho se neboj,cena je stejná jako v pokladně,

Stribrna, pokud je ve stanici pokladna v provozu tak u průvodčího je nějakej příplatek!.!.!

Luisi není tomu tak,pracuji na dráze

ale tak na ploché dráze*smich*

pokud u nás nastoupím do vlaku a nemám lístek, průvodčí mi ho prodá s příplatkem, jelikož v naší stanici se lístky prodávají. pokud se ve stanici lístky neprodávají, tak je bez příplatku.

 


0x

A co když v té Libni se lístky na stanic čd neprodávají?

Ale prodávají... ve dne v noci.

Já myslím že v Praze není nádraží kde by se neprodávali lístky.

Ale je jich dost. Co třeba Velká Chuchle?

 


0x
avatar suzymon

Pokud je to nějaká malá stanice, kde sice vlak staví, ale není tam nic jiného, tak Vám jízdenku vydá průvodčí, kterému řeknete, kde jste nastoupila. on to dobře ví, že tam není možnost nákupu jízdenky. Znám to ve svém místě bydliště. Pokud nejedu z nádraží v Poděbradech, ale z Velkého Zboží, kde není nic, pouze zastávka, není žádný problém. Když jedu do Nymburku, tak kolikrát ani nezaplatím, protože nikdo nepřijde.

 

 


0x

V pokladně...dobré je si třeba předem najít nejvhodnější druh ceny na www.cd.cz, kde zadáte trasu, vyskočí Vám, kdy co jede a lze spočítat cenu.

 


0x
avatar ferda60

( cd.cz/...

Budete-li se vracet zpět vlakem ten samý nebo příští den, kupte si jízdenku zpáteční, vyjde levněji než dvě samostatné jednosměrné.

Jestli máte platný předplatní měsíční (čtvrtletní,roční) kupón na pražskou MHD (opencard), můžete na něj jet v osobním vlaku až na poslední pražskou zastávku (Klánovice) a vlakovou jízdenku si koupit až z této stanice (ve výchozí nebo kterékoli jiné stanici, popř. jinak).

 


0x
avatar lujs

Já bych si počkal až co nám napíše tazatelka jak dopadla!.!.!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]