Darujete nevyužitý výkon svého počítače

Od: odpovědí: 6 změna:

Na zpravodajském portálu ČT24 vyšel článek ceskatelevize.cz/...">Darovat, lze i volnou kapacitu počítače, je tam i video

Zapojíte se do tohoto programu? Jaký máte na toto názor? Já uvažuji, že se asi zapojím, ale jistý si nejsem, aby v tom nebyl nějaký háček.

Jaké by to mohlo mít háčky?

6 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jenyk
Již několik let jsem se všemi počítači který mám, zapojený do distribuovaných výpočtů Seti Boinc. Zatím jsem s tím neměl žádný problém. Tohle je něco podobnýho.

 


0x

žádný háček v tom není, takové věci už běží několik let, složité výpočty v biologii, nebo modelování celosvětového klimatu atp...

 


0x
avatar mikihans

Já osobně bych do tohoto nešel. Sice pomůžete, ale plně využitý procesor je docela žrout a ve finále tu elektřinu zaplatíte vy. Takže to není "nevyužitý výkon", ale výkon navíc. Na účtu za elektřinu se to u výkonnějšího procesoru rozhodně promítne.

doplněno 13.11.11 17:00:

Takže s větou "Poskytnutí nevyužívané kapacity nic nestojí, a to ani energii navíc." v článku bych si rozhodně dovolil nesouhlasit. Vyšší spotřeba energie logicky bude (při zvýšení využití procesoru se zvedne jeho teplota - vyšší odpadní teplo o několik desítek W)

Pokud doma nemá v idle stavu přetaktováné poslední osmi jádro od intelu tak při nastavení slabšího vytížení spotřebu nepozná..

 


0x

Takové projekty jsou tu určitě deset a více let - kdysi jsem začínal s dekódováním signálů zachycených teleskopem v naději, že se objeví vysílání mimozemské civilizace, jmenovalo se to tuším Seti at home. Princip je v tom, že po připojení k internetu si počítač stáhl balík dat, ten rozbalil a dekódoval, pak analyzovaná data odeslal... jak říkám, bylo to v době modemové. Vím že byly i jiné projekty - zmiňované modelování změn klimatu, hledání léku na rakovinu, hledání protilátek na HIV, dekódování genomu... ale o nějakých hmatatelných výsledcích jsem nikdy neslyšel, spíše se mi líbil ten spoříč

 


0x

Hlavně ale nevíte co a komu počítáte. Třeba se podílíte na lámání šifry. Paranoia? Možná. Máte ale jistotu, že je to jen paranoia?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]