Vyplachovat usta po vyčištění zubů?

Od: Datum: 01.10.14 17:51 odpovědí: 19 změna: 02.10.14 17:22

Ahoj zajímal by mě váš názor na vyplachování ust po vyčištění zubů,nevyplaví se pak pasta ulpělá na zubech když si usta vypláchnu? :-D Příjde mi učinější vyplivnout pastu a usta dále nevyplachovat a nechat učinkovat pastu,i při skousnutí slyšíte křupání krystalků pasty když nevypláchnete

Jak to děláte vy? A co ustní voda?Není to jen tahák na lidi? :)

Díky za názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.14 17:53

Zdravím, vyplachuji ústní vodou Listerine. Jednak skutečně vypláchne zbytky, co nezvládl kartáček, jednak krásně osvěží dech (což po pastě tak dlouho netrvá), a jednak mě pak ráno nebolí v krku :).

doplněno 01.10.14 20:08:

Nee, nejdřív vodu, a pak ještě ústní vodu. Je mi šumák, kolikrát kde Listerine propadl, protože mi vypálí bacily v krku a působí i proti aftům a drobným poraněním v ústech (kousnutí, odřeniny od jídla apod.) ;.).

doplněno 01.10.14 20:09:

Jo, ještě jsem zapomněla dodat, že typ Enamel, co neničí sklovinu. Teda aspoň doufám:).

Datum: 01.10.14 17:55

Hmm zajímavé takže vyplivnete pastu a misto vody rovnou použijete listerine?

Od: buss®
Datum: 01.10.14 19:44

Listerin v testu propadl ..

Datum: 02.10.14 01:59

Trochu tě zklamu Marti, mám dobrého zubaře a jak psali jiní...

Listerin=rovná se dobrá reklama...vyloženě mi řekl, extrémě vysušuje dáseň, pokud někdo trpí na paradentozů anebo ji má v rodině mnohem rychleji si ji touto úžasně protěžovanou "vodičku" dotáhne k sobě...

Co se ničení skloviny týče, to stejné co paradentóza...vše mnohem dříve...

Zubař není nějaký... raději než to doporučil minilok slivovice a vypláchnout, nepolykat...

Musím uznat že dobrý markeťák by dnes nejspíš dokázal francouzům prodat eiffelovku...

Datum: 02.10.14 13:37

A hergot, to si děláš legraci:(. A já měla radost, že to krásně desinfikuje... co používáš ty? Zkoušela jsem třeba Meridol, mívala jsem ho kdysi ještě při rovnátkách a používá ho máma, ale ten mě nezbaví ani aftů, ani zaníceného místa v puse, pokud je mám.

Datum: 02.10.14 15:47

Popravdě používám to co jsem zmínil :)

Raději větší množství, jak říká přítel(od jedné) jedna zdravotní večer/ráno neuškodí...

Na afty jinak používám večer to co používám a ráno teatree olejíček...

Ten je na afty naprosto nejlepší,akorát jsem setkal již s nějakým snad falešným, absolutně nepálil, nepomáhal atd...

JInak teoreticky bylo řečeno, raději než listerin vůbec nic...

A po zkušenostech vždy po holení alpa (ne nemám rád sadomaso a jiné) a na ní nějaká ňahňa z avonu po holení na ksicht

I když vzhledem k tomu co "dělám" po akci s alpou já, si to užití neumím u něžného pohlaví představit ale budiž ...

Od: 111®
Datum: 01.10.14 18:03

čisti si zuby solí a nemáš problém s pastou, vypláchneš vodou a stačí..

Od: wamp®
Datum: 01.10.14 18:09

Stojedenáctko,co to melete...Sůl ničí zubní sklovinu ! Také si vyplachuji Listerinem,pasta musí účinkovat a ne,abychom ji plivali...

Od: 111®
Datum: 01.10.14 19:30

tak slanou vodou...když né solí..

Datum: 01.10.14 18:10

neslyšela jsem, že by pasta po vyčištění zubů měla nějaké příznivé účinky... já jí po vyčištění vypláchnu vodou a s ní i zbytky různých humusů, které jsem si s ní očistila ze zubů... že by mi to zůstalo v puse, mi přijde dost blééé *blee*

Od: sterine
Datum: 01.10.14 21:14

Přesně tak. Jinak voda Listerine se v testech umístila na posledních místech. Ale měla a má tak masívní propagaci, že lidé prostě uvěřili a mají pocit, že když je něco drahé (a ještě s tak odborně znějícím názvem), musí to být super.

Například lidlácká Dentalux dopadla podstatně lépe a stojí asi 30 korun půllitrová flaška. Ale zas nemá ty úžasně vtipné reklamy v TV...

Datum: 01.10.14 19:33

Můj zubař mi Listerine nedopooručoval, prý je dost agresivní, a rozleptává sklovinu.

Jinak sami zubaři říkají, že zubní pasta je "nadstandart", stačí čistit i bez pasty, důležitější je technika čištění a odstranění veškerého plaku. Pak samozřejmě stačí vypláchnout vodou.

Od: petrat
Datum: 01.10.14 19:37

Myslím, že logické je pastu vypláchnout, stejně jako opláchnete mýdlo nebo šampon.

Od: buss®
Datum: 01.10.14 19:43

Ne, ať to co je v ní působí aspoň chvilku, fluorid, zubní kámen, bělení ...

Datum: 01.10.14 19:59

Po vyčištění zubů je dobré vždy ústa vypláchnout čistou vodou a tak odstranit zbytky zubní pasty z úst. Podívejte se na složení zubní pasty. Ačkoliv je výroba pod kontrolou a zdravotně nezávadná, obsahuje plno chemických látek a sloučenin, byť v minimálním množství. Jenomže za celý život se Vám do těla dostane spousta i jiných chemických látek, ať už je to z limonád, žvýkaček, uzenin, pracích prášků, léků, antikoncepce, masa narychlo vykrmených zvířat, ryb ze zamořených moří. Vše okolo nás je již nějak kontaminováno, vlastně i ta voda, která teče z kohoutku.

Vše se v tělě kumuluje a někdy to tělo nezvládne a objeví se nějaká zákeřná nemoc.

Takže za mne - pusu si vyplachuji čistou vodou. Ústní vodu nepoužívám, nějak jsem nenašla odvahu. Pouze mezizubní kartáčky, případně nitě a čaje s antibakteriálními účinky. Šalvějový, mátový, majoránkový, z agastache apod.

Datum: 02.10.14 07:50

Vy se mýlíte. To, co vám křupe mezi zuby, to nejsou krystalky, to je abrazivum, tedy písek. Konkrétně třeba pasta Promise ho obsahuje docela hodně. ;) Je potřeba vybrat si pastu s důrazem na aktivní prvek, který se svým působením aktivně podílí na čištění. Zuby se mají čistit 2 minuty proto, že v téhle délce doby fluor začne na sklovinu působit, zpevňovat ji. Čištění zubů není jen a pouze o odstranění zbytků jídla a plaku. Je i o působení prvků, které zuby udržují v kondici. A písek a tvrdý kartáček to doopravdy není. ;) Zdá se vám to nesmyslné? Vanu také vyčistíte bez použití písku nebo ostré houbičky, použijete-li správný prostředek.

Datum: 02.10.14 10:04

Mám výbornou zubařku-zubní pastu k čištění zubů vůbec nepotřebujete, na řádné vyčištění stačí mezizubní a normální (kvalitní) kartáček, pokud je problém s krčky zubů použijte k masáži nějakou bylinkovou vodičku z lékárny. Pokud se ptáte zda ústní voda je jen tahák na lidi, podle mé zubařky je to i se zubní pastou stejně. Jak to dělám já: nejdříve si vyčistím zuby mezizubním kartáčkem pak použiji "solo" kartáček a čistím každý zub zvlášť, použiji kartáček s trochou pasty a všechny zuby dočistím, vypláchnu, ano někdy si vypláchnu nějakou ústní vodou. Myslíte snad, že když si zuby "natřete" zubní pastou budou vyčištěné?

Datum: 02.10.14 12:56
Já cistim kartáčkem s pastou, mezizubní nití, mezizubním kartáčkem, pusu vyplachnu čistou vodou a pak ještě ústní vodou, ale to jen občas, většinou vyplachuji šalvějí;) ale každopádně vyplachovat, vždyť si přece ten vycisteny sajrajt nenechám v papulce:-D a nehledě na to, že není důvod nechávat pastu působit déle než po dobu kvalitního čištění zoubků ;)
Od: sallomena
Datum: 02.10.14 17:22

Já teda ústa po vyčištěbní zubů vypalchuju, právě ono zmiňované křupání by mě teda dost znervózňovalo. Ale teda myslím, že není moc dobře, když pasta křupe, to si s ní akorát obrušujete sklovinu (takže to bych ji asi vyměnila za nějakou jinou - třeba Pronamel pro ochranu skloviny, kterou nejčastěji kupuju). Ústní vodu nepoužívám, ale partner používá nějakou od Sensodyne a má fakt pak svěží dech a prý větší pocit čistoty. Markéta, GSK

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.