Doplňky stravy

Od: Datum: 09.12.14 17:47 odpovědí: 30 změna: 27.01.15 17:08

Zdravím, chci se tu poptat, jste zastance doplnku stavy a v jake forme jej uzivate? V tomhle pocasi bych chtela nejake ozkouset ale nema s nimi moc zkusenosti.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.14 18:01
avatar

Já jsem veliký odpůrce potravních doplňků. Několikrát se mi stalo, že jsem se z dobrých vitamínů + něco, osypala. Má podivná imunita se posílila a vrhla se na mně. Obrátila se proti mně. Tak je to s lupenkou, která se ke svému tělu chová jako k vetřelci, k nepříteli. Raději peníze dám za ovoce a zeleninu. Mám na stole a ve spíži stále nějaké ovoce a stále jím. ;) Jen jsem musela začít brát hořčík, protože mi cukalo v nohách. Vybrala jsem s lékárnicí MaxiMag, jen hořčík+ B6. Žádný konglomerát od A až po Zet. A ještě mám odzkoušený Selzink+, (selen+zinek) na vlasy a nehty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 19:02
avatar

Tak, tak.. Ovoce a zelenina jsou ty nejlepší "potravinové doplňky".

Občas se krmím maximálně hořčíkem, jelikož mám nízký tlak.

A řešit nízký tlak gořalkou vyjde draho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 18:02
avatar

Tak jako každý jsem i já občas něco koupila, většinou právě to, nač běžela reklama (ginko biloba, koenzym Q 10, mladý ječmen, Omega 3, víc si nepamatuju), můj lékař mi vysvětlil, že je to velmi drahé a k ničemu, lék je lék, je na předpis a užívá se jen tehdy je-li to potřeba. Už nenakupuju a jsem v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 18:17
avatar

Mám zkušenost s Biosilem na nehty a vlasy, docela funguje, potom s hlívou ústřičnou v tabletách na podpoření imunity a condrosulf 800, ale ten je na předpis a je to na posílení kostí. Hořčík Magnosolv mi píše také paní doktorka na neurologii, ten je dobrý. Jinak souhlasím, že to jsou většinou jen lákadla na peníze a nic, nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 19:04

nic takového ...můj doktor vždy říká ,pokud máte zbytečnné peníze kupte si co chcete, nic vám neublíží

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 19:20
Zdravím. I já jsem donedávna zastávala názor, že nejlepší potravinový doplněk je jablko. Vlastně si to myslím do dnes, jen jsem tento názor maličko poupravila. Ono jablko, které vidělo větší kus světa než jeho konzumenti asi tolik vitamínů nemá jako to, které si utrhneme přímo ze stromu. Takže můj názor všeho s mírou. Jsou období, kdy dodáváme tělu C, E (vitamín mladí ;)) a pro Hořčík jsem také. Ale jak jsem psala, chce to jít na to s rozumem. Víte, že jeden banán má v sobě tolik hořčíku, že pokryje potřebu člověka na den?
A ještě mi dovolte jednu myšlenku, která tady na poradně zazněla už mnohokrát: proplachovat se čistou vodou, hýbat se a umět hodit stres za hlavu - to je základ . M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 19:30
avatar

Hehe, doktori odmitaji potravinove doplnky? Ale to se divim.

Kupuji jednou rocne vitamin C s postupnym uvolnovanim.

Docela zajimavy nazor od ostravacky, ze doplnky nebere, jen magnesium a ono to prekvapive funguje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dakoŽ
Datum: 09.12.14 21:33
avatar

Já se neobejdu bez tablet extraktu z brusinek. Užívám je dlouhodobě a mám pokoj od zánětů močových cest, které mě trápily a byla jsem často na antibiotikách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 09:12
avatar

To, co tady vyjmenovala Lidus, tak bych také nekoupila a myslím, že ani nejdla, i kdybych to dostala dárkem. Všechny tyto přípravky jsou jenom k tomu, aby z lidí vytahali peníze. Co se týče hlívy ústřičné, mají ji čerstvou a mohu si ji připravovat jak se zachce. Sama osobně žádné doplňkové pilule nekupuji. Beru také hořčík, bez přidaných vitamínů, ten obyčejná a mám ho neustále u postele, protože mne v noci chytají křeče do nohou. Po požití hořčíku, mám do tří minut klid. Předem ho neberu, protože mne lékař poučil, že hořčík se v těle dlouhodobě neudrží, že ho jednoduše velice rychle vyloučíte z těla při močení. Takže abych ho brala v tom momentě, kdy mne ta křeč probudí. Dělám to tak celá léta a úspěšně. Samozřejmě, že mohu hořčík přijímat i formou potravy, ale někdy mi to nestačí a tělo si samo řekne, kdy potřebuje větší dávku. Takže za mne ne, nekupuji a nepojídám žádné doplňkové pilule. Nenechávám se ani očkovat proti chřipce, i když už mám nárok na to sérum zdarma. Nevzpomenu si, kdy jsem měla naposledy nějakou chřipku, asi to bude víc jak dvacet let. Někdy mne začne bolet v krku, okamžitě, při prvním náznaku kloktám během dne Stopanginem, a druhý den je pokoj. Angína se prostě nedostaví. Prostě se léčím v momentě, kdy cítím, že mi něco je. Třeba to dělám špatně a někdo se tady do mne pustí, ale já s tím mám ty zkušenosti, o které zde popisuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 16:27
avatar

Suzy, děkuji za to poučení o hořčíku. To jsem nevěděla.;) A nikdo nic neřekne! Vlastně co se divím? Snahou všech je prodat co nejvíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 18:05
avatar

babko, vůbec není zač. Mně to řekl lékař už dávno ve Francii. A opravdu to tak je. Pokud hořčík bereš ve formě pilule, okamžitě zapůsobí. Dříve jsem trpívala takovými křečemi, že jsem řvala bolestí, nepřeháním. A to jsem byla o dvacet let mladší. V těch momentech jsem si tenkrát myslela, že až budu stará, že přijdu o nohy. Pak jsem šla k flebologovi, měla jsem také křečovou žílu, tu mi vyoperoval a tohle poradil. Ale mám vyzkoušeno, že nejlepší je ten bez přidaných vitamínů, když si přečteš složení, tak uvidíš, že je v tom prášku o to méně hořčíku. A co na křeče zabírá, je právě ten hořčík, nepotřebuji nějaké vedlejší vitamíny, které stejně tělo vyloučí. Navíc jsem kdesi četla, že pravidelný přísun hořčíku prodlužuje mládí ;), ;) Já na to teda nemyslím, ale jelikož mě ty křeče berou často, tak se mimovolně neustále omlazuji...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.14 06:55
avatar

Aháááá, tak tak to s hořčíkem je. Když jsem byla těhotná, tak jsem mívala křeče, které popisujete. Prochodila a proplakala jsem celé noci. Doktoři neporadili. ;) Stejně by mě zajímalo, už jsem klikala, jaký je rozdíl mezi potravinovým doplňkem a lékem, vitaminem. Kdysi kdosi řekl, že je to v tom, že hladina určité látky ve výrobku kolísá, proto je to doplněk, který může vyrábět i potravinový průmysl. A je to více komerční záležitost. Asi to už dnes bude specifikováno jinak. ;) Já jen vím, že když jsem nějaká špatnější, říkám, že jsem chrobaliva, vždycky se u doktora ptám, co ještě bych pro sebe mohla udělat, koupit si. Někdy doktor doporučí (třeba nedávno mi oční řekla, a si koupím umělé slzy), jindy mi kožař doporučil selzink+. Ortoped řekl, že nic, protože nesmírně agresívní žaludeční šávy zlikvidují úplně všechno. Ale jestli za každou cenu chci utrácel, a si koupím nějaký geladrink. Ale že ten je taky nanic. A tenkrát na onkologii řekli, že když si něco chci koupit, a si koupím s jedním prvkem a ne nějaké konglomeráty s celou abecedou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 09:28
avatar

V této době snad jen větší přísun vitamínu C. Anebo kyseliny listové, té mají ženy všeobecně nedostatek ve stravě. Anebo vitamínu skupiny B. Jinak nic jiného. Ale netvrdím, že to pravidelně konzumuji, ale mám toto doma koupené a občas si zobnu, když si náhodou vzpomenu. Spíš spoléhám na vyváženou stravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 10:08

Já používám slivovicu z medem.Nejlepší doplněk nás moraváků. Nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 10:26
avatar

Jo, zvláště ty s metylalkoholem... ty jsou nejlepší *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 10:55
avatar

Slivovice jistě, tu vozila dcera v pleskačce s nálepkou červený kříž už na ZŠ na výlety, učitelky říkaly dávejte ji trochu víc. Ještě doplním, že u nás na nemoci funguje zázvor ve všech podobách a spousta česneku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 11:09

První a poslední antibiotika jsem bral v roce 1973 na hnisavou angínu.Co je chřipka nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 18:07
avatar

Ano Liduš, i ten zázvor a česnek je velice účinný. česnek miluji a chroustám ho jen tak. Naštěstí už se s nikým nemuchluji...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: madl
Datum: 10.01.15 19:54

Pravou moravskou garážovku !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jozinzbazin*
Datum: 14.12.14 14:39

Já jsem nemocný a doktorka mi přesto nikdy nenavrhla doplňky stravy. Prý mi vyvážená strava stačí. Při dotazu na medvídky na imunitu odpověď jiného doktora: To nemá význam. A jinak: koupil jsem si Clavin, na zkoušku. HaHa, účinek jako lentilky z cukrárny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.15 19:42
avatar

- fakt? - a taková na to je "krásná" reklama . !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.14 10:49

A naco vsechno berete doplnky stravy? Mam docela sptne nechty a problematickou plet, pomohli by mi nejake doplnky pro zlepseni? :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.14 15:35
avatar

Zdravím, na nehty a ple zinek a vit. B. Takže žádné předražené neúčinné doplňky, ale pěkně chroupejte dýňová semínka, slunečnicová semínka, jezte kvasnice (polévka, pomazánka, případně teda šumáky třeba v kombinaci s hořčíkem). :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 10:02

Kamaradka si kupuje na netu baleni s 250 ks tabletek, nebo maji i vetsi baleni organicke chlorellly, obsahuje mnoho vitaminu, zelezo, zinek a selen a myslim ze ten zinek by zrovna tvoje nehty potrebovali a je dobry i na plet.:) Tak bych asi volila neco takoveho prirodniho, je v tom mnoho vitanimu a muze ti to jenom prospet.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 14:41

A tak myslis ze bych jej mohla brat i na plet? Lidi jej berou vetsinou kvuli vitaminum a pro posileni imunity, ale kdyz obsahuje ten zinek, tk bych to i zkusila.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 16:04
avatar

Anito, podle toho, jaký výrobek zvolíte. Každá firma to má jinak a každá do tabletek namontuje ledacos. Je potřeba číst složení. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: danuska*
Datum: 07.01.15 12:52

Obsahuje mnoho vitaminu a dalsich slozek, kde jednou z nich je i zinek, ktery jak vime je dobry na plet, tak myslim ze by to bylo dobre.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makousek*
Datum: 10.01.15 13:57

Jako doplnky beru tedy jen konopny protein, jsem cvicitelka aerobiku a tak mit krasnou postavu se o me ocekava.:) Jinak kdyz jsem brala doplnky stavy, nejake vytaminy, tak vzdy jen ve forme kapslicek, vnitrek se tak lepe rozpusti a nemas tam zadne nezadouci latky.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanahah*
Datum: 27.01.15 17:08

Konopny protein? O tom jsem jeste neslysela a to chodim do posilovny. :D Je v nem něco vice nez v normalnim co se daji sehnat ve vyzivach pro sport, a jakou ma chut? :)

Datum: 10.01.15 19:13
avatar

- pokud bych na to měla peníze - beru všechno - na mne totiž dobře působí placebo efekt. !

ale - beze srandy - moje maminka si kupovala ginko bilobu, vitaminy B,C,E, pangamin, hořčík, vlastně všechno, co zde ostatní vyjmenovali a bez podstatných zdravotních potíží (vyjma silné arthrózy) se dožila 90 let. Zemřela na následky chřipky. Tak nevím, třeba na těch doplňcích něco i bude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.