1xEnergie a hmota

Od: Datum: 29.09.14 22:06 odpovědí: 2 změna: 30.09.14 15:14

Jaká je příčina a jaký důsledek existence energie v elektronech a kvarcích?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.14 15:00

Příčina u obou částic je ta, že mají svou klidovou hmotnost>m<. A pokud má něco nenulovou hmotnost, má to i energii. Tahle věta vychází ze slavnýho vzorce E = m*c^2, kde E je veškerá energie tělesa s hmotností>m<,>mcm<. A důsledek existence energie je ten, že oba dva žijeme, ty se ptáš a já ti odpovídám. Ono na druhou stranu, kdyby ta energie neexistovala, tak by tady neexistovala ani žádná hmota, nebylo by nic. Možná se ptáš na příčinu toho, proč vůbec existuje energie a hmotnost a co to je? Na to by ti odpověděl možná nějakej kvantovej fyzik, nejlépe Albert Einstein, ale nejlépe ti na to odpoví Pán Všemohoucí. Ten ale na internetu bohužel není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qt
Datum: 30.09.14 15:14

Tato otázka hraničí skoro s filozofií, málokdo je schopen odpovědi. Elektrony a kvarky mají hmotnost, což je určitá forma energie. Ale proč mají hmotnost, to se myslím neví. Kromě toho elektrony můžou mít mít i potenciální energii (excitovaný elektron) či kinetickou (urychlený), kvarek snad podobně. Důsledek toho všeho je, že vesmír vypadá, tak jak vypadá a my vypadáme, tak jak vypadáme. Projevem hmotnosti je gravitace, kdyby nebyla, nevytvoří se hvězdy či planety.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.