Citové a psychické vydírání

Od: Datum: 29.09.14 21:38 odpovědí: 9 změna: 30.09.14 12:28

Pracuji jako vlakvedoucí ČD. Stále častěji se mi stává, že nastoupí do vlaku pochybné a nepřizpůsobivé existence /nejčastěji cikáni/ bez jízdenky a peněz. Sebou mají malé děti a apelují na mě, abych je vzala, že už tam hodiny čekají, potřebují se dostat domů /nebo k rodině/ atd. Často se to stává u posledních vlaků, kdy další jede až ráno. Jak se zachovat? Mávnout rukou a svézt je, nebo vyhodit i s promrzlím usmrkánkem. Taky jsem matka, ale ještě jsem je nikdy nevzala. Myslím si, že je to jejich odpovědnost a svědomí a nemají právo mě do toho zatahovat a vydírat mě. Jak byste se zachovali vy a proč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.14 21:48
avatar

Na to se těžko odpovídá, ale podle mě děláte správně. Není Vaše odpovědnost, že jsou s malými dětmi do noci daleko od domova. Je v tom kalkul a hra na city. Nejste zodpovědná za pohodlí jejich dětí, to je jejich problém a jejich povinnost, zajistit, aby děti byly včas v postýlce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 21:49
avatar

Pravdu? Dítěte je mi líto, za svoje rodiče fakt nemůže, ale stačí, že je živíme, ustupovat věčně jim fakt nehodlám, aby si všechno vybrečeli a vyřvali. Ty výmluvy o rodině a nemoci a blablabla znám z Brna velice dobře, tam je to na každém rohu. Dopředu nastrkat děcka, to je jejich taktika.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 29.09.14 22:03

Dítěte by mi asi bylo líto, ale děláte dobře, že se nenecháte vydírat. Není vaše starost, kam půjdou, kde přespí. Pokud nemají na jízdenky, mají sedět doma. Jednou svolíte a budete je mít na krku pořád. Oni si zkoušejí všechno vyřvat a tahat do toho děti, ale nenechte se obalamutit. Vyhodil bych je, protože nemají ve vlaku co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.14 22:22
avatar

Asi byste měla hájit zájmy svého zaměstnavatele. Ten určitě nestojí o to, aby vozil černé pasažéry. A někteří lidé umějí hrát na city a odolat bývá pro měkké povahy velmi nepříjemné. Pravidla přepravy cestujících by měla platit pro každého. Už vidím, jak plaču před vlakvedoucím, že nemám jízdenku. Hnedka by mi ji dal k úhradě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 07:09
avatar

Chováš se v zásadě správně. Dali by jim v obchodě rohlík a mlíko zadarmo, jen proto že má děcko hlad? Asi taky ne, že? A toto je stejná situace.

Přesněji řečeno, já nemám problém porušit předpis proto, abych ulevil člověku v nouzi - může se stát, že se člověk zdrží na výletě, ztratí peněženku nebo je v podobném srabu odkázaný na dobrou vůli ostatních. Pokud ale máš pocit, že tě chtějí využít, nedej se.

btw když je vezmeš zadarmo a vyhmátne je revizor, bude to i tvůj průser?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 07:25
avatar

Nedávno jsem jela v tramvaji a přistoupila rodina + kamarádi cikáni. Uvolnění, veselí. Jenže pak přistoupili revizoři. Cigoši ztichli, ztrnuli a narovnali se. My ostatní jsme se zahemžili a zašustili při hledání jízdenek. Revizoři nás zkontrolovali a tu cikánskou část normálně zasklili. Měli určitě své zkušenosti a naprosto přesně věděli, že z nich nevyrazí ani jízdenku, ani pokutu. Nikdy, nijak! Ani kdyby to řešili s kriminálkou a soudem v Haagu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 07:41
avatar

Nesvezla bych je, stejně, jako Vy. Koupit si jízdenky je povinností každého. Když si ji koupím já, pan Novák, pan Horák a další...musí si ji koupit i cikáni. Peněz z dávek mají dost. Jenže by nesměli všechno hned probendit, propít a prokouřit. Pak by bylo na jízdenku.

A proč tam čekají hodiny? Určitě už předtím nějaké vlaky jely. Proč čekají na poslední? Protože chtějí ukecat, hrát na city. To oni umějí velice dobře.

Stejně, jako musím zaplatit v obchodě nákup, musím si zaplatit i jízdenku.

Nebrat je! Tahle verbež si myslí, že všechno vydyndá zadarmo. Navíc, kdyby se ve vlaku objevil revizor, určitě by se vymlouvali, že "nás pustíla támhleta paní" a měla byste oplétačky i Vy. Kdoví, zda ne i ztrátu místa, ale pokutu určitě.

Proto si myslím, že dobře děláte, každý chrání především sám sebe. Jaga.

doplněno 30.09.14 11:44:

Přestože máte problémy s těmito mizery, závidím Vám Vaše povolání. Jezdím totiž přímo neskutečně ráda vlakem. V srpnu jsme si koupili víkendovou jízdenku SONE a jezdili od rána od 6,45 do večera do 21 hodin. Najeli jsme skoro 450 km. Hodně jsme viděli, zbyl i čas na oběd. Byl to prima strávený den! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 30.09.14 09:04
avatar

Máte pravdu, je to vydírání. A určitě nejde v tomto případě o barvu kůže.
Pokud je necháte svézt zadarmo, okradete tím vědomě Vašeho zaměstnavatele a ten to v případě Vašeho "přistižení" jistě po právu "ocení". A tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.14 12:28
avatar

Podle mne ani není o čem uvažovat. Kdyby vlak a železnice patřily Vám, můžete zdarma (míním bez zaplacení jízdného, nikoliv provoz) vozit, koho se Vám zachce. Jako vlakvedoucí však jste povinna chránit zájmy zaměstnavatele ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.