Zabaví exekutor víc než je v soupisu?

Od: Datum: 13.10.14 12:56 odpovědí: 4 změna: 13.10.14 16:30

Dobrý den.

Chci se zeptat jestli někdo neví. Když přišel exekutor a provedl soupis movitých věcí a a pod tím soupisem pár věcí udal že v bytě není více cenných avěcí a toho coi by stálo za to zabavit.je to před 8 měsíci

Když poté ale přijede exekutor odvézt věci, vezme jenom věci ze soupisu, nebo i všechno ostatní..nábytek a vše nic moc, vše staré nábytek až 30 let.chudá rodina se dvěma malými dětmi: Vezmou i dětem palandu? Starou z 80. let. A co když na místě nenajde věc která byla v soupisu, stará věc která se rozbila.A omylem jí někdo vyhodil.

Děkuji za případní názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 13.10.14 13:07

Je na něm, co odveze a co nechá v bytě polepené. Cennější věci odváží. Vizte ex. řád, kde je uvedeno i co nemůže zabavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.14 13:21
avatar

Pokud by jste bydlela na Slovensku tak postele vzít exekutor nesmí , ale u nás v ČR si exekutor může zabavit co uzná za vhodné TO JE - PASKVIL NAŠICH POSLANCŮ -

Podle ust. § 115 odst. 2 písm. b) zákona č. 233/95 Z., z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti totiž exekuci nepodléhá "nezbytné vybavení domácnosti", přičemž zákon zároveň výslovně vypočítává okruh věcí, které jsou takto vyloučeny z exekuce": "posteľ povinného a členov jeho rodiny, stôl, stoličky podľa počtu členov jeho rodiny, chladnička, sporák, varič, vykurovacie teleso, palivo, práčka, periny a posteľná bielizeň, bežný kuchynský riad, radiopřijímač."

Vzhledem k tomu, že žijeme v České republice, kde schválené zákony mají velké mezery a to především v samotném výkladu práva, tak nám i tento zákon 99/1963 Sb. s výkladem nezůstává pozadu (zřejmě účelově). V zákoně chybí jasný výčet věcí, které exekutor nemůže dlužníkovi zabavit! Pod pojmem "Exekutor nesmí postihnout exekucí věci, které jsou ve vlastnictví povinného a které povinný nezbytně potřebuje k uspokojování ..." se opravdu nedozvíme, které věci to ze zákona jsou!

Je pak čistě na exekutorovi nebo jeho vykonavateli, aby při soupisu majetku na místě rozhodl, které věci jsou nezbytně nutné k uspokojování základních potřeb dlužníka a jeho rodiny.

Vzhledem k tomu, kdy soudní exekutor vystupuje jako soukromá osoba pověřená soudem a je placena pouze z vymožených pohledávek, je asi každému jasné jak bude v posuzování postupovat!

Chybí zde jasně výčet věcí, které exekutor nemůže zabavit. Zákon nedefinuje, které věci jsou nezbytně nutné k uspokojení potřeb povinného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michnek*
Datum: 13.10.14 13:39

no tady vlastně jde o to že nábytek a nic podobného exekutor do soupisu nezapsal, pračku a lednici ano a potom věci které postrádat jdou, ale jestli když si přijede pro ty věci které jsou v soupisu, může se na místě rozhodnout že vezme ještě něco dalšího co v soupisu není? Že takříkajíc vybílí byt?

Datum: 13.10.14 16:30

Ano, může sebrat i věci, které původně nesepsal.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.