Negativní energie při schůzkách s kamarádkou

Od: Datum: 28.09.14 15:10 odpovědí: 8 změna: 29.09.14 13:41

Ahoj.

Pokusím se vysvětlit nevysvětletelné, což je u pocitů asi běžné... :)

V prváku na VŠ (tedy cca před pěti lety) jsem poznala pár celkem fajn lidí, mj. i mou dobrou kamarádku. Ani jsem nečekala, že bych mohla na VŠ potkat někoho, koho pak budu moci nazývát nejen kamarádama, ale i přáteli. No a o co jde? Měla jsem celkem radost, že si s tou kamarádkou mohu hned povídat o celkem osobních pocitech, zážitcích, náhledech na svět. Já sama rozhodně nejsem nějakej člověk, co překypuje pozitivní energií. A ona taky ne.

Ale u ní to je tak trochu jinak. Mám pocit, že mě v posledních měsících docela energeticky vysává. A přitom bych ani neřekla, že je energetickej upír. Ale tak nějak se na našich schůzkách, ať už u oběda, v hospodě nebo na kafi cejtim, jako na pohřbu. Vim, že toho má v práci hodně, do toho škola atd. Stokrát jsem se jí snažila říct, ať zvolní, ať nestuduje dva obory a podobně. Teď konečně jeden vynechala, ale pořád to s ní je divný...

Neříkám, že se nesměje atd. Ale zároveň tam furt je ta negativní energie, její vyčerpání a tak nějak úplně fyzicky cejtim, jak se to přelejvá při našich schůzkách i na mě. Stalo se vám to někdy s někým?

A jak jsem psala výše - já sama rozhodně nejsem nějakej extra "sluníčkovej" člověk, ale co je moc, to je moc. A nejhorší je, že ona to o sobě i celkem ví. Ale je to asi věc, co nejde změnit. Nechci na ní bejt zlá, v hodně věcech mi pomohla... Ale prostě nějak nemám psychickou sílu se s ní vídat často. Dneska má narozeniny a její přítel je někde pryč, tak mi psala, jestli s ní nechci zajít někam do cukrárny nebo třeba jen na procházku. Já bych hned šla, ale nemám na to sílu. Když si představim, jak by mě to vyčerpalo, jak by tam byla ta negativní energie a já bych zas musela poslouchat, co všechno je v práci náročný atd. Tak jsem jí napsala, že nemám čas. Stydim se za sebe, ale já sama na tom nejsem tak dobře, abych ještě zbytky svojí energie musela při každý schůzce darovat jí.

Máte někdo podobnej problém?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 28.09.14 15:36

Dobrý den, četla jsem na tento problém už docela dost článků a i pořady v TV nějaké byly.Tam jsem se dozvěděla, že i např.člověk, který si myslí, že žije v ideálním manželství,že všechno klape a je O.K., tak může být pod vlivem určité negativní energie a vůbec to nemusí tušit.Protože i to ideální manželství v té podobě vyžaduje určité sebeovládání a kompromisy, které nás mohou tzv. vysávat.Byly to zajímavé postřehy.Dokonce ti negativní lidé mohou zavinit vaše vážné onemocnění a změnu psychiky.

V práci mám kolegyni,která je velmi sebestředná, pořád se pozoruje, co jí zrovna dneska bolí, bere léky na všechno možné i nemožné a já mám někdy pocit, že ráno, když přijde do práce, tak se mi chce z té hypochondričky umřít:((

Znám i jednu takovou paní, která ,když ji potkáte a sotva pozdravíte, hlásí , kdo zrovna má rakovinu, koho potkala u doktora a komu byla na pohřbu.Přerušila jsem s ní tyhle debaty tím, že když se potkáme, řeknu, že spěchám, že mi přijede opravář na televizi

Nechci se rouhat, i já jsem zažila mnoho krušných chvil v životě,ale vždycky jsem se snažila se vzchopit, mít pro co a pro koho žít, dopřát si něco hezkého,mít z čehokoliv pěkného radost.Za nic na světě bych nechtěla žít vedle negativního člověka.A když je nejen negativní, ale třeba i závistivý,nepřející,tak to je hrozná kombinace.Zkuste se té kamarádky nějak šikovně postupně zbavit, mohlo by to mít na vás opravdu velký vliv.

Datum: 28.09.14 16:01

Mne zacinaji dochazet lidi ke zdimani energie.

Datum: 28.09.14 16:05
Ty špatné zprávy a ta negace po vás musí sklouznout jako po zrcadle. Musíte si to s někým nacvičit. Není to těžké. Vem té si lidi v profesi, kde dostávají neustále vynadáno. Třeba různé zákaznické linky, příjem stížností atd. Ty to neumět, tak večer visí...
Datum: 28.09.14 17:16

JIste. Ta kamaradka to nemusi delat schvalne. Je proste takto nastavena. Je to jednoduche. Pokud se po setkani s kamaradkou citis opravdu spatne, negativne a rozhodne hure nez pred setkanim, proste te vysava.

A co stim? Kdyz bude i kamaradka pozitivne naladena musi to byt fajn. A ty po kazdem takovem setkani se snaz dostat zase do dobre nalady a energie. Ale to uz musis vedet sama co ti pomaha.

Od: nikc®
Datum: 29.09.14 08:17

Mě takto vysávaly rodiče. A to je horší, protože to musíte vydržet až do 18 let. Stupňovalo se to a dokonce vím, jaké to je být vysátá. Hýbat jsem se ani nebyla schopna. Já Vám radím, stýkat se s ní minimálně. Pokud mám volno, tak ho budu trávit s někým, kdo mi něco dává a ne naopak. Stačí v práci, když chybí člověk, kterýho mám ráda a už mám méně energie. Ono se lehce radí, buďte sama sebou a nezávislá na ostatních náladách atd. Ale pokud mi někdo enegii bere, tak mi jí bere. Citlivější lidi to více vnímají. Přečtěte si něco od Doreen Virtue. Ta o tom píše ve svých knihách i na internetu.

Od: ria®
Datum: 29.09.14 08:46

Dobrý den, jen bych se zeptala, takto působí na každého, nebo jen na Vás? Já mám kamarádku, která si ze mě vždy udělá vrbu, doslova mě nacucne všema negativníma myšlenkama, které jí trápí, a pak jakmile potkáme někoho dalšího známého, tak úplně otočí a je zase veselá, vysmátá, ale já už pak samozřejmě ne.. Taky mi to příjde trochu divné..

Datum: 29.09.14 13:36

Já na žádná "vysávání energie" nevěřím. Možná je to tím, že nikoho takového neznám. Proč si o tom s kamarádkou normálně nepromluvíte? Pokud Vám něco vadí, musíte to řešit s ní.

doplněno 30.09.14 01:01:

Pro případ, že by to fungovalo radím promluvit si s kamarádkou ...

Od: 111®
Datum: 29.09.14 13:41

ivetez: to že nevěříš neznamená, že to nefunguje

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.