Podlahové vodní a elektrické topení

Od: Datum: 13.10.14 05:15 odpovědí: 4 změna: 22.10.14 01:29

Dobrý den

Potřeboval bych poradit. Budu stavět rodinný domek, kde jako hlavní topení použijí plynnové s podlahovým vodním topením. Chtěl jsem ale jako rezervu nad tímto topením udělat ještě podlahové elektricé topení (topný kabel). Myslítě že by to navzájem mohlo dělat nějaké problémy?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.14 15:07
avatar

Kombinovat to lze, ale myslím, že je to zbytečná investice, plynové topení je velmi spolehlivé a pro případný výpadek stačí mít v rezervě přímotop.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.14 06:15

Chci to kombinovat, proto že kdyby náhodou nebyl plyn tak abych pak už nemusel řezat nic do podlahy. Jen nevím zda by se to navzájem nějak nehádalo...

Datum: 22.10.14 01:29
avatar

Kdyby nebyl plyn tak bych nahradil plynový kotel elektrokotlem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: investicnivysta
Datum: 15.10.14 06:56

Podlahové topení kdy zdrojem tepla bude buďto plynový kotel a nebo klasický kotel na tuhá paliva. Nevím ale podle mě budou v úseku elektrického podlahového topení ztráty. Když to vezmu laicky, tak nad hady klasické podlahovky uložíte systém elektrického vytápění, kdy máte nějaké "fólie" na kterých jsou uloženy kabely elektro. No a když budete topit zrovna klasickým podlahovým topením, tak to teplo které bude sálat od trubky přes anhydrid nahoru bude mít v cestě hlinikovou fólii. Takže když si vezmete termokameru, bude teplota v prostoru - na podlaze nižší - jiná tepelná pohoda.

To je můj názor, podle mě zbytečně překombinováno. Pozor, pokud máte křečové žíly, tak se podlahové topení v celém domě nedoporučuje. To samé při alergiích, sálající teplo totiž bude vířit prach = časté vytírání podlahy.

To elektrické topení chcete umístit do koupelny, kdy si chcete přitopit podlahu mimo topnou sezónu?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.