Co s přesčasy při nemocenské?

Od: Datum: 27.09.14 18:29 odpovědí: 4 změna: 28.09.14 01:15

Jsem od minulého týdne v neschopnosti. Ze srpna mám jeden den naddělaný a myslela jsem si, že si jej tento měsíc vyberu. Dále mám zřejmě nadděláno i ze dne kdy jsem onemocněla. Dopoledne jsem byla v práci a odpoledne jsem šla k lékaři a dostala neschopenku. Tu mám až do konce měsíce. Mám nepravidelné směny. Když nepočítám ten poslední den, tak jsem měla mít ještě 9 směn. Jak by se mi to měla ukázat ve vyúčtování? Hodiny navíc ze srpna a září ( 2 směny, které mi budou převedeny na říjen, protože se u nás přesčasy nevyplácí ) + proplacená náhrada za 6 směn a nebo se to dělá tak, že mi ty hodiny napíší do září a dostanu zaplacených 8 směn?

Díky za vysvětlení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.14 19:32
avatar

Náhradu dostanete podle rozvrhu pracovní doby. První den nemoci, jehož část jste odpracovala, dostanete zaplaceno za odpracované hodiny, a náhrada nenáleží. Dál nedostanete náhradu za další dvě plánované směny, nejvýše však za 24 hodin (to by se projevilo, kdybyste měla plánované směny delší než 8 hodin). Ostatní směny dostanete zaplacené v počtu naplánovaných hodin. Nevím, co přesně myslíte tím že mi ty hodiny napíší do září.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.14 19:51
avatar

Používáte "nestandardní" obraty, takže se těžko dá odhadnout, oč jde. Doporučuji zajít za mzdovou účetní a nechat si vše vysvětlit. Máte nárok i na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě Vám byla mzda i náhrada mzdy vypočtena.

A máte nárok siá z těchto podkladů nechta zhotovit kopie na náklady zaměstnavatele. S podklady si můžete nechat provést kontrolu správnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alena*
Datum: 28.09.14 01:08

Nejdříve byste si měla ujasnit, že zaměstnavatel nevyplácí nemocenskou, ale náhradu mzdy při pracovní neschopnosti. Náhrada se počítá za zameškané plánované směny. První tři dny nechopnosti jsou bez náhrady. Protože pracujete na směny a váš dotaz je dost zmatený, bylo by nejlépe, kdybyste se zeptala vaší mzdové účetní. Pokud se jí nechcete ptát, podívete se na výpočtové tabulky, které jsou na internetu (www.vyplata.cz) nebo si nechte poslat podklady, podle kterých náhradu mzdy počítala a dejte si to zkontrolovat na sociálce.

Přesčasy se neproplácí v případě, že za ně dostanete náhradní volno, pokud nemáte možnost si ho během tří měsíců vybrat, máte nárok na proplacení přesčasů podle zákoníku práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm*
Datum: 28.09.14 01:15

Účetní je bohužel víc jak 200 km daleko a po telefonu nerada něco řeší, je vždy hrozně nepříjemná. Díky za ochotu, ale zřejmě se budu muset nechat překvapit.

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.