Nemocenská, kalendářní dny/odpracované dny

Od: Datum: 27.09.14 08:38 odpovědí: 2 změna: 27.09.14 16:01

Dobrý den, mám otázku, co se týká počtu odpracovaných dní. Je mi jasné, že za první tři dny nemocenské nedostanu zapalceno a že zaměstanvatel hradí jen ty dny, které bych měl mít odpracovány. Chci se ale zeptat, jestli se do těch neplacených dní zahrnují také první 3 dny nemocenské, i když mám podle rozpisu směn první tři dny volno? Tedy když půjdu od pondělí na nemocenskou a mám mít 4 dny volna(pondělí až čtvrtek)... započítají se do těchto dní ty 3 neplacené dny z nemocenské nebo se počítají až od pátku, kdy mi směna opět začíná? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.09.14 10:21
avatar

Zaměstnavatel neplatí nemocenskou, ale náhradu mzdy. Takže mzdu Vám může nahradit pouze tehdy, když Vám v důsledku nemoci ušla, a první tři směny marodíte zadarmo. Čili první náhradu mzdy dostanete až za čtvrtou směnu, kterou byste podle rozpisu odpracoval, kdybyste nebyl nemocný.

Je tam u těch nepravidelných směn maliný rozdíl - v zákoně je uvedeno , že se neplatí první tři směny, nejvýše však 24 hodin. Kdybyste měl mít podle rozvrhu delší směny než 8hodinové, např. dvanáctky, tak se nezaplatí první dvě dvanáctky a třetí už ano, protože bylo dosaženo neplacených 24 hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirka11
Datum: 27.09.14 16:01

Děkuji moc za odpověď... právě že dvanáctky tam mám :) Tak už vím, na čem jsem. Ještě jednou díky! :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.