Videni nějakýho fleku

Od: Datum: 05.11.14 18:11 odpovědí: 2 změna: 05.11.14 19:18

Dobrý den,

CHtěl bych se zeptat, co může být když jsem se chvíli zadíval do monitoru a pak jsem vidděl jako před okem takový flek tak hodinu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hhh*
Datum: 05.11.14 18:13

pokud to zmizelo myslim ze se nic nedeje. nekdy se to stava jak si oci zvykaji na realne svetlo a ty mas mozna citlivejsi oci. pokud by to trvalo dyl doporucuju navstevu u ocniho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.14 19:18
avatar

Když se díváš na monitor z úplné tmy, tak je to dost kontrastní a namáhavé pro oči. Dej si za hlavu lampičku, tu si večer rozsviť, abys nekoukal do ní, to bys zas viděl všude tu žárovku z lampičky. :) Proto je to dobré za hlavou.

Udělej si oční online test, hlavně ten Amslerův zde http://www.pf.jcu.cz/stru/kat…tika/zakl_prvky/oko/testy.htm a kdyby tam bylo něco v nepořádku, navštiv očního lékaře co nejdříve.

To, co vidíš, se nazývá paobraz. Jde o stopu zrakového vjemu, která po několik sekund zůstává na sítnici. Pokud delší dobu upřeně hledíme na nějakou barevnou plochu a pak přesuneme zrak na jinou, nejlépe šedou nebo bílou, uvidíme na několik sekund původní obraz v negativních barvách. Stejně tak po pohlédnutí do silného zdroje světla vidíme před očima temnou skvrnu. Paobrazy lze vidět také za zavřenými víčky.

Negativní paobraz je zcela běžný jev. U některých lidí však dochází k percepčně psychické vadě, zvané palinopsie, při níž jsou pozorované paobrazy velmi silné nebo mají dlouhé trvání.

Pokud tě tento stav bude obtěžovat, bude se to zhoršovat a bude to výrazné a dlouhodobé, též navštiv očního, palinopsie ukazuje závažnější oční vadu. Palinopsie se vyskytuje např. po těžkém poškození týlní (zadní část mozku), třeba na základě akutní cévní mozkové příhody, nádoru, před, ale také při migréně, ale také je popsána souvislost s psychotropními látkami, jako LSD, meskalin nebo extáze. Někdy ji spouští užívání různých léků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.