Kterou svalovinu lze ovládat vůlí?

Od: Datum: 24.09.14 08:51 odpovědí: 8 změna: 28.09.14 22:19

Ahoj, dostal jsem docela primitivní otázku, ale dostala mě...

Kterou svalovinu lze ovládat vůlí? Svalovou nebo kosterní?

Ať se to řekne jak chce, myslím si že kosterní, ale teď nevím zda to není naopak? a díky svalům které ovládáme se hýbou kosti? ale to je asi blbost, každopádně díky za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 24.09.14 09:30

Řekla bych, že příčně pruhovanou svalovinu. Nejedná se jen o svaly kostení, tedy upnuté na kost. Takovým jazykem nebo svěračem lze hýbat docela dobře, aniž by se pohnula jediná kůstka v těle.

Datum: 24.09.14 09:33

S kosterní svalovinou máte pravdu. Co je svalová svalovina nevím. Za nás se říkalo příčně pruhovná (mj.kosterní) a hladká. Článek z Wikipedie zde

Datum: 24.09.14 12:57

jsem četl něco o tom, že ovládat se naučíte víceméně libovolný sval. Chce to jen léta cviku a trpělivosti. Jogíni prý dovedou obrátit střevní peristaltiku a vytrvalostní potápěči prý zase musí umět přibrzdit srdeční tep, protože jinak by pod vodou těch patnáct (nebo kolik vlastně) minut nevydrželi.

Od: pb®
Datum: 24.09.14 14:20

To o těch potápěčích jsem slyšela, ale k čemu je dobrá obrácená peristaltika, to tedy netuším.

Datum: 24.09.14 15:47

Na blití

Datum: 28.09.14 20:36

k úplnému vyčištění střev,jen tehdy je člověk připravený k dalším duchovním věcem...a pevnějšímu zdraví,kdy ve střevech nejsou žádné hnilobné procesy,ale také žádná výživa,proto jsou ti jogíni jak živé mumie...

Od: qt
Datum: 28.09.14 22:19

Ono se toho říká, ale důkazy zatím chybí. Potápeči neovládají srdeční svalovinu, ovládají ji stejně, jako rozčilený člověk, který začne zhluboka dýchat, aby se uklidnil. Sníží se tím tep, ale ne tím způsobem, že vědomě ovládá srdce.

Datum: 28.09.14 22:07

Vůlí můžete ovládat příčněpruhovanou svalovinu. Hladkou nee. A srdeční sval taky moc ne.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.