Patří Zlín k Valašsku nebo ke Slovácku

Od: Datum: 24.09.14 08:36 odpovědí: 7 změna: 25.09.14 17:35

Zajímalo by mě jestli patří Zlín ke Slovácku nebo k Valašsku. Já jsem ze vsetína. Ten patří k Valašsku. Ale jak je to s tím Zlínem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 24.09.14 08:53

Počítá se někdy jako okraj Valašska, ale bere se Vizovicko, Slavičín, Lukov, Val. Klobouky, Val Mez (Haná, na sever pak částečně Sudety), SK hranice, někdo i Lašsko. Ohledně hranic jsou dohady, záleží z jakého pohledu, projeďte si int, názory.
Vsetín - Vsacko. A co na to muzeum ve Vsetíně?

doplněno 24.09.14 12:38:

kovis, a to říká kdo? Co na to různí etno...?

Datum: 24.09.14 09:34

Formálně se řadí k Valašsku, i když echt Valašsko to není. To spíš ten Vsetín, Valmez, Rožnov p. R., Valašské Klobuky...

Datum: 24.09.14 09:49

I Zlín je v podstatě valašský,je tam jako v každém větším městě spousta náplavníků.Slovácko začíná v Otrokovicích.

JABRAKA

Datum: 24.09.14 11:32

Valašsko končí na Syrákově. To snad jako vsetíňák víte.

Datum: 24.09.14 13:31

Zlín je na hranicích tří oblastí - Hanácka, Slovácka a Valašska. Haná začíná už Holešovem, Valašsko Vizovicemi a Slovácko snad Uherským Brodem.

Datum: 24.09.14 22:03
Když napadne na Valašsku metr a půl sněhu, ve Zlíně je sucho. Takže asi nééé...
Datum: 25.09.14 17:35

Ve Zlíně na Tlusté hoře už taky byl 1 m sněhu!

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.