Hlídání dětí v 16 letech?

Od: Datum: 02.03.15 13:04 odpovědí: 10 změna: 03.03.15 08:06
Zdravím.. Opět se obracím tady ohledně vašeho názoru na věc.. Je mi 16 a v létě bych si chtěla sehnat brigádu.. Přemýšlela jsem o tom,ze bych začala hlídat děti.. Mam je rada, starat se o ne umím.. Akorát nevim, jestli 16 neni ještě na to nizky věk. Maminky, svěřili by jste 16-ti leté studentce své dítě? :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.15 13:12
avatar

Je to málo, čímž ale nechci říct, že nic neseženeš. Spíš ale u známých - nemáš někoho okolo sebe? Nejlepší kamarádce mé mamky se narodila dcerka, když mi bylo 13, běžně jsem ji dostávala na pár hodin ven a v 16 letech jsem ji hlídala u sebe doma přes noc. Ale jak říkám, znala mě od narození, věděla, že to s dětmi umím, holka mě milovala. Takže pokud se umíš o děti postarat, chce to hlídat tam, kde to lidé vědí. Protože to o sobě může říct každý

Druhá věc je ta, že paní na hlídání je plno a když má dospělá žena zkušenost s vlastními i cizími, tak komu raději dítě svěří? Budeš to mít těžké. Nechci tě odrazovat, je to ta nejkrásnější práce (hlídám dodnes, takže vlastně už 17 let), ale sehnat ji je fuška. Děti, které jsem hlídala a hlídám tady v Čechách, jsou prostě od známých (a od známých těch známých). Jen jedno přes inzerát. A ve Španělsku vlastně taky, rozšířily se drby, že jedna rodina má holku, co hlídá a zároveň učí angličtinu, a měla jsem nabídky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misniko
Datum: 02.03.15 13:22
u známých tu možnost bohužel nemám.. už jsem se zkoušela ptát.. :/ ale děkuji za odpověd..:)
Datum: 02.03.15 13:32
avatar

No, budu ti držet palce. Neznám tě, možná to už takhle máš, ale zkusím to rozvést. Brát hlídání dětí jako brigádu na léto, to nejde. To jde ve fabrice nebo v krámku jako výpomoc. Mně se už v 10 letech, když bylo někde mimino, rozzářily oči - a bylo "moje". Vždycky jsem se točila kolem dětí, každý to kolem mě věděl, tak bylo potom snazší mi mrně svěřit. Tyhle věci má člověk v sobě, je to poslání. A děti to cítí: jednou jsme ve Španělsku byly s holkama u bazénu, maminy se tam scházely ve skupince, děcka si hrály, já s nimi. Byla tam holčička cca 2 roky, jmenovala se Africa. Nikdy nechtěla od mámy k nikomu, ani k jejím kamarádkám, které vídala pravidelně, ani k ostatním dětem (jen k bráškovi). Šli jsme s dětmi, asi 8 jich bylo, do krámku přes kopec na zmrzlinu, já chtěla vzít Africu s sebou. Přišla jsem k ní, zeptala se mámy, jestli ji můžu vzít na zmrzlinu (nevěděla jsem, že by nešla, ten den jsem tu rodinu potkala poprvé). Africa se zvedla, chytla mě za ruku, a šly jsme na zmrzlinu! Celá skupina mamin prý za náma koukala s otevřenýma pusama, jsem se později dozvěděla :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 13:16
avatar

Kdyby jsem Vaz znal, tak ano. Asi ne hodne male, ale od 4 let proc ne. Zkuste uz ted se poptat po rodine a znamich, na posledni chvily mozna nic nesezenete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 14:07
avatar

Myslím, že až od 18 let. Kdyby se něco stalo, tak vlastně dítě hlídalo dítě. I kdybys byla sebeschopnější a sebepečlivější.

Vodila jsem sestru do školky, když jsem chodila do 4. -5. třídy.Škola i školky byly v jedné budově. Ale mamka mě znala, věděla, že se může spolehnout, že sestru pořádně dovedu. A nakonec ani v rodině člověk nikdy neví, co se může stát.

Stejné to bylo na táboře. Vedoucí směli dělat lidé, kteří dovršili 18 let. Jezdili tam i mladší, třeba 16 -17 letí, ti ale dělali praktikanty. Takové pomocníky vedoucímu - sesbírat po závodě fáborky, napsat diplomy, vyhodnotit závody apod. Ale za děti nesměli nést zodpovědnost.

Možná se Ti povede sehnat nějakou jinou práci, ale s dětmi opravdu ne. Tvůj věk není dostatečný. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 15:23

V 16 letech nemůžeš ručit za dítě a tudíž nemůžeš je hlídat - něčí z rodiny ano- za něj ručí rodiče.

Pochybuji, že by někdo svěřil dítě 16leté dívce. Já tedy ne.

To je čistě můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 15:41
avatar

16 je v pohode a spise by me zajimalo jaka jste, nakolik jste zodpovedna.. Me bracha kdysi dohodil v 18 letech u jeho kamosky, ze bych ji hlidala ditko.. Pak byl pro me trosku sok zjisteni, ze chlapecek mel sotva par mesicu.. No, dala jsem se do boje, penize se hodi vzdy a troufam si rici, ze jsem se starala jako jeho mama.. S maloskem jsem zazila kouzelne okamziky, milovala jsem ho a do dneska na nej vzpominam..Horsi to bylo s jeho tatinkem.. Mama chlapecka v praci, on delal profi ridice a tak nejak se me snazil vytrvale balit.. Bylo mi to velmi neprijemne a naznacila jsem mu, ze ani nahodou a nastesti pak dal pokoj..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.15 15:50
avatar

Pokud jste moje známá, dcera mé přítelkyně, tak snad bych vás své dítě krátkodobě hlídat nechala. Neumím si představit, že byste ve svém věku hlídala víc jak jedno dítě. Že bych byla svolná abyste s mým děckem šla např. na koupaliště, jela na kole...¨to zcela jistě NE. Pokud bych svému děcku hledala hlídání, určitě to nebude druhé dítě, za mě teda NE a to neříkám nic o obrovské zodpovědnosti.

doplněno 02.03.15 16:29:

Ano Jiskry jsem na ZŠ vedla, i na táboře jsem byla v 18ti jako instruktorka ale nikdy ne sama, vždy byl zletilý vedoucí a ten měl také zodpovědnost. Něco jiného je, když mi pohlídá dcera kamarádky půl dne, den, něco jiného je brigáda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.03.15 16:24

Ale no tak odpovídači. Tak vězte, že do silničního provozu na kole na silnici může děcko mladší 10 let za doprovodu staršího 15 let. Tam byste se o ně nebáli? Vozka od 15 let, koně byste jí svěřli? A kdo kdysik ve škole dělal vedoucí třeba Jiskřičkám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.15 08:06
avatar

Se stejnou otázkou přišla kdysi moje vnučka. Odpovím ti stejně. Děti, to je veliká zodpovědnost. Dítě ti může upadnout, ať hlídáš jak chceš. Plno krve tě rozhodí na několik dní a vždycky to bude tvoje chyba. Je to moc hezká činnost, ale velice zodpovědná. Vnučka si tenkrát našla místo jako praktikantka na dětském táboře. Za stravu a byt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.