Exekuce na mzdu

Od: Datum: 19.09.14 17:02 odpovědí: 3 změna: 19.09.14 22:43

Dobrý den,

Předem se omlouvám, jestli to nespadá do vhodné kategorie, ale nenašla jsem jinou vhodnou, kam bych svůj dotaz položila. Přítel má exekuci na plat. Dneska domů donesl první výplatu. Podle výplatnice má odpracováno 152 hodin, hrubá mzda je 10 694 Kč, čistá vychází na 9426 Kč. V účtárně mu strhli exekuci ve výši 4000 Kč, tedy mzda k výplatě je 5426 Kč. Je tohle vůbec možné? Má smysl se proti tomuhle účtárně nějak bránit? Tahle částka nám příjde směšná. Na stránkách exekutorské komory jsme si na kalkulačce vypočítali, že při téhle čisté mzdě by mu mělo být strženo pouze 1079 Kč a né zmiňované 4000 kč, které mu v účtárně strhli. Měli bychom to tedy řešit nebo paní v účtárně postupovala správně?

S podzravem

I.H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 19:17

Ahoj. Možná, že je něco špatně. Jeden můj známý má taky exe na plat a při jeho výši něco přes 13 tisíc mu nechávají asi 9.5 tis. Je to zřejmě nějaká nezabavitelná částka. Jiné známé zase zůstává asi 12. Jo, ale jestli nehraje nějakou roli to, že žije sám. U vás se to jako dvojici (+ případně nějaké děti) může nějak lišit. Účetní by to asi měla srozumitelně vysvětlit. Za to nic nedáte. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 19.09.14 21:15
Tak zalezi jaka je to pohladavka a jak ma vypocete zivotni minimum. Na netu jsou nejake priklady.
Na druhou stranu, pokud s tim, co prinesl vyjdete, tak bude mit dluh drive splaceny.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.14 22:43
avatar

Zdravím,
podle výše stržené částky a výše zůstatku mzdy odhaduji, že exekuce byla provedena na tzv. přednostní pohledávku, protože pak postiženému zůstane ze mzdy pouze životní minimum (zjednodušeně řečeno).
Co je přednostní pohledávka se můžete dočíst třeba tady Pokud si chcete zkusit udělat výpočet, postup (značně složitý) je třeba tady

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.