Rodičovská dovolená a práce na ŽL

Od: Datum: 19.09.14 15:43 odpovědí: 3 změna: 19.09.14 22:14

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Jsem na rodičovské dovolené a byla mi nabídnuta práce na ŽL. Mohu tuto práci vykonávat bez toho, abych přišla o rodič. příspěvek?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.14 16:03

Dobrý den,

ano, zaměstnání a stejně tak samostatná výdělečná činnost je při pobírání rodičovského příspěvku možná. Nesleduje se dokonce ani výše výdělku. Musí však být zajištěna řádná péče o dítě.

Datum: 19.09.14 20:21
avatar

Ano, můžete. Práci na ŽL budete mít jako vedlejší činnost, musíte se zaregistrovat a nahlásit to na sociálním správě, na zdravotní pojišťovně a finančním úřadě. První rok nebudete muset platit sociální a zdravotní pojištění, další rok to bude podle vašeho příjmu.

Datum: 19.09.14 22:14
avatar

"Práce na ŽL" neexistuje.

Vyřídíte si živnostenské oprávnění a budete podnikat jako OSVČ vedlejší.

Pozor na obor činnosti. Pokud byste chtěla podnikat ve stejném oboru jako Váš zaměstnavatel (zjistíte v obch. rejstříku), potřebovala byste předem jeho souhlas.

Viz zákoník práce, § 304

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.