Brigáda ve Strojařině?

Od: Datum: 06.09.14 19:08 odpovědí: 1 změna: 07.09.14 13:42

Dobrý den, jsem studentem strojírenství (2. ročník bak.) a zajímalo by mě, zda je vůbec možné sehnat brigádu v mém oboru. Téměř všichni zaměstanavatelé chtějí mít u absolventů nějakou praxi, ale kde ji mám sakra získat? Já chci být konstruktér, proto jsem se ptal v několika firmách ,které se tím zabývají na možnost brigády při studiu ,ale všude mi řekli, že bohužel žádné brigádníky nehledají, ikdyž vím o pár lidech, kteří toto jako brigádu měli, překreslovali výrobní dokumentaci apod. Dělal jsem si i certifikát na Autodesk, ale přijde mi, že zbytečně, protože o to nikdo nestojí. Chtěl bych se zeptat, jestli tu není někdo, kdo by mi poradil, kde se můžu ještě obrátit nebo zeptat? Jsem z Ostravska.

Dále mě zaujala možnost zpracovávat zakázky ( výrobní dokumentaci) jako OSVČ,uměl by mi to někdo přiblížit a říct jak se k tomu dostat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.14 22:56

Na trhu práce je obecně "blbá doba". Jedni práci nemají a ti druzí nevědí kam dřív skočit, proto to je asi i s brigádami špatné. On totiž takový brigádník zpočátku znamená víc starostí než užitku (nic osobního, tak to prostě je). Ze stejného důvodu zaměstnavatelé shánějí "hotové lidi", aby do jejich počátků nemuseli investovat. K tomu certifikátu. Ač vlastního zaměstnavatele asi příliš zajímat nebude, rozhodně to není zbytečnost. Málokterý zaměstnavatel dnes vybírá z uchazečů o zaměstnání sám. Alespoň první kola výběru nechávají na agenturách. Z vlastních zkušeností mohu říct, že málokterý konzultant agentury ví, jak a koho vybrat, tudíž jedou podle CV, uvedený certifikát pro ně bude natolik "magická" záležitost, že Vás posune o tři kroky vpřed oproti shodnému kandidátovi bez certifikátu.

K oné brigádě. Těžko radit, moje zkušenosti jsou 10 let staré. Brigádníky do konstrukce jsme nabírali právě tak z 2.-3. ročníku VŠ, aby nám po zaškolení nějakou dobu vydrželi. Prváci měli moc starostí s učivem a ve čtvrťáku a páťáku už se zase zabývali diplomkama. Dle mého je třeba zkoušet větší firmy, kde v konstrukci přeci jen bude nějaký člověk schopen věnovat studentovi pár desítek minut týdně. otázkou je, zda tu ještě nějaká taková firma zůstala. Konkrétně fakt neporadím, poněvadž jsem z druhého konce republiky. Navíc Ostravsko je široký pojem. Na VŠ jsme vždy 2x do roka měli veletrh pracovních příležitostí, inzerovaly tam velké firmy, daly se tam sehnat stáže, diplomky, získat kontakt na budoucího zaměstnavatele. Nevím, zda v dnešní situaci něco takového ještě existuje...

Se zpracováním zakázek "na kšeft" jako OSVČ: Bez urážky, myslím si, že to je trochu jiná liga. Nejdřív to chce nějakou praxi a potom taky nějaký ten kontakt. Když jsme v konstrukci nestíhali a bylo to na brigádníky příliš složité, zadávaly se některé konstrukční uzly malým konstrukčním kancelářím, kde mnohdy dělaly právě OSVČ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.