Okno do nikam

Od: Datum: 05.01.15 16:29 odpovědí: 7 změna: 05.01.15 20:16
Bydlíme ve starém domě, v centru města, kde jsou domy těsně vedle sebe. Z jižní strany máme přilepené sousedy, ze severní strany je asi dvoumetrová mezera - ulička, a z této strany je i vchod do domu. Při rekonstrukci, shození omítek, jsme zjistili, že ve štítové stěně směrem k uličce je zazděné okno. Teď mudrujeme, jestli ho nechat zazděné, nebo to vybourat. Bylo by nim trochu vidět i do ulice, přes roh sousedů. .. Na druhém konci naší ulice je novostavba, stejný případ jako my, a tam okna udělali. Jak byste to řešili? Bude mít okno nějaký vliv na světlo v místnosti, máte to tak někdo? Nevím, jak to bude vypadat. Na jaře chceme dělat fasádu, tak je poslední možnost se rozhodnout, pak už se v tom nebudeme vrtat. Díky za názory
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 05.01.15 17:13
Vliv na svetlo to mit bude. Proste oknem pujde do mistnosti svetlo. Ale zalezi na odtatnich oknech, kolik toho svetla pribude. Taiy zvazte, jestli se vam oknem nebudou kukat do bytu prochazejici nebo sousedi.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 17:22
Díky, jde právě o okno do uličky, která je naše, za brankou. Sousedi směrem k nám žádné okno nemají. Jen si moc neumím představit, jak to bude vypadat zevnitř pokoje, z určitého úhlu by byla vidět pouze zeď. Asi se zeptám v tom baráku kousek od nás, jak jsou s tim výhledem do sousední zdi spokojeni.
Datum: 05.01.15 17:23
avatar

Píšete ve štítu. Co tam plánujete udělat? Bude tam jenom půda? Jestli tam budete jenom věšet prádlo, tak i to otevřené okno je při sušení dobrá věc. A jestli to bude jenom půdička na přístup ke komínu, tak tam to okno být nemusí.

A nebudete v budoucnu uvažovat o zřízení nějakého pokojíku, nebo herny pro děti? Nevíme, kolik místa tam máte. Tak potom by to okno bylo již připravené, i když jsou sousedi blízko. V italských uličkách máte také vše na dosah ruky.

doplněno 05.01.15 17:25:

Výhled se dá upravit, hezká záclonka, držák na truhlík se šnytlíkem, muškátem, někde jsem viděla i marjánku *hi*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 17:27
Je to štítová stěna, ale v přízemí. Je tam obývák. Teď tam máme jedno okno k silnici, a mohlo by být právě ještě do našeho úzkého dvorečku. Tak mně to láká.
Datum: 05.01.15 17:37
avatar

Pokud to je Váš dvorek, tak by to nemělo vadit, soused by si k vám toto nemohl dovolit již ze zákona.

Podívejte se tedy na rozestavění nábytku v o.p. jestli tam bude alespoň jedna celá stěna, aby jste neměl v každé stěně nějaký stavební otvor, tedy dveře, okna.

doplněno 05.01.15 17:39:

Nesedíte v létě někde poblíž? Nedalo by se okno využít na podávání občerstvení v létě? To by bylo velké plus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 17:51
Aha, takže soused by si tam okno udělat nemohl, když má postaveno na hranici našeho pozemku? Dobrá zpráva, kdyby se náma inspiroval, koukali bychom si vážně z oka do oka
Datum: 05.01.15 18:12
avatar

Nesmí si správně k Vám vyvést ani odvětrávání z digestoře apod. I když si myslím, že toto v dobrých sousedských vztazích může člověk dovolit, záleží tedy na domluvě a sympatiích, nedělat nějaké naschvály. Ale také se říká, že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. *cert*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.