Připravenost na nečekané situace

Od: Datum: 05.01.15 13:29 odpovědí: 10 změna: 05.01.15 17:13

Zdravím, jak se tak občas stane něco nečekaného, chtěl bych otevřít diskuzi, co by člověk měl mít běžně sebou v batohu za výbavu, aby byl připraven na onu nečekanou okolnost v aktuálním ročním období.

Třeba nedávno zamrzly ty troleje a lidi ve vlaku seděli a to sedění je brzy začlo nudit. Představoval bych si univerzální výbavu o hmotnosti cca 0.5 - 1 kg navíc ... něco na léto, něco na zimu co může být v batohu furt.

Takže univerzální výbava:

čelovka (baterka), zapalovač, nůž, balíček karet, rozmrazovač zámků, provaz, butylku alpského rumu

Co byste doplnili nebo vyřadili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.15 13:39

No výbava je odvislá od toho, jakou činnost právě plánujete podniknout. Čelovka je na jízdu vlakem zbytečná, a naopak, na celodenní túru, která se může nečekaně prodloužit nezbytná.

Datum: 05.01.15 14:00
Ohneta má pravdu. Vše závisí na druhu cesty a osazenstvu. Já na naše cesty nesmím zapomenout. Čistící gel (nebo ubrousky), zábavu pro děti, pro sebe čtení, vodu, toaletní papír, náplast, sušenky, žvýkačky. ;) M
Datum: 05.01.15 15:00

Tak já jsem byla na včerejší procházce náležitě připravena *smich*. Čirou náhodou jsme objevili místo, kde na stromech rostla hlíva. A já jsem do batohu doma přihodila nůž a mikrotenový pytlík. Takže bylo houby čím ořezat i kam je uložit *:-D*. Houby jsme včera zbaštili a byli výborné

Jak tady psali ostatní. Záleží kam se jede, na jak dlouho, s kým, v jakém ročním období apod.

Datum: 05.01.15 15:29

Doplnil bych denní potravinovou dávku. *kafe*

Datum: 05.01.15 15:36

Jako taková potravina naprosto vystačí sušené maso, které má dlouhou dobu trvanlivosti a zasytí.

Datum: 05.01.15 15:37

Například:

http://preppers.cz/forum/index.php?topic=4532.0

Dále hledejte na netu tzv. EDC

každý podle situace do které se může dostat. Nemá cenu asi brát lano do města. Ikdyž...

Datum: 05.01.15 15:46

Dcera, když chodila do skauta, mívala sebou krabičku poslední záchrany. Byl v tom spínací špendlík, zápalka, koruna a ještě něco, co si nepamatuju. V současné době je nejlepší krabičkou záchrany peněženka s penězi. A mobil. :-D V lese, při nehodě na houbách, mi asi peníze nebudou k ničemu, ale sotva z toho lesa vylezu. . .

Datum: 05.01.15 15:51

No a proti nudě pokud někde s vámi bude druhé pohlaví přibalit alespoň balík šprcek.

Od: host
Datum: 05.01.15 17:06

Jenom k dalším rádcům ještě trošku přidám:

Ve městě i venku se někdy může hodit: balíček papírových kapesníků (třeba i jen na utření špinavých rukou), trocha energie v ruličce bonbónů z hrozového cukru - BESIPky, čokoláda, rozinky, tyčinka musli, pětikoruna na poplatek na veřejných záchodcích nebo do košíku v samoobsluze, případně 10 + 5 Kč na základní telefonování z budky, propiska a kus papíru na napsání různých poznámek, adresy, apod.

Pokud jedete po dálnici nebo po silnici, kde hrozí několikahodinová zácpa (nebo nehrozí a může k ní kdykoliv dojít), je nutná deka (protože auto rychle vystydne), termoska s čajem, v létě pro každou osobu v autě láhev minerálky (může se použít třeba i pro umytí rukou, nebo i jinak a prázdná láhev třeba i pro vymočení v autě, když to z nějakého důvodu venku nejde)

Když jdete někam, kde se dá předpokládat, že budete čekat (k lékaři, na úřad, cestujete, apod.) vždy je dobrá nějaká knížka, časopis, křížovka, sudoku a k tomu tužka s gumou na konci.

V zimě se hodí asi tak 15 - 20 metrů silnější šňůry, nejlépe lodní šňůra na přivazování kánoe a pod., kterou je možné něco svázat nebo na konec přivázat kus větve a tento konec hodit neštastníkovi, který se probořil pod led a pomoci mu zůstat nad hladinou, než přijde vybavenější záchrana. Kus tenkého lana se v přírodě hodí vždycky na něco.

Datum: 05.01.15 17:13

Pití, ovoce, sušenku, čokoládu, fit tyčinku, papírové kapesníčky, igelitový sáček-tašku, malé nůžky - udělala bych si manikůru, tužku a papír - napsala bych si, co koupit, uvařit, případně naplánovat, co koupit někomu k příštím vánocům, narozeninám atd., a vycházet z domova vždy s nabitým telefonem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.