Jak zvládnou vyšší věk

Od: Datum: 04.09.14 20:00 odpovědí: 10 změna: 07.09.14 21:52

,,Jak se připravujete na život v důchodu,,bojíte se ho?A kdo vám pomůže v pokročileším věku?

doplněno 04.09.14 21:25:

Ono,v důchodu je ok- když je člověk relativně zdravý a ve stáří soběstačný.Ale jak je člověk sám,nebo děti nemají čas..šli byste do domova důchodů?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 04.09.14 20:11
Spořím si a doufám, že zafunguje genetika a skolí mě mrtvice na dnešní dobu sice v poměrně mladém věku, ale zato plně soběstačnou, ostatně tak jako všechny moje prarodiče.
Datum: 04.09.14 20:15
Taky sporim a tesim se, ze si snad konecne odpocinu, vyspim se a prectu znovu knihovnu. Na pomoc jsem si poridil na stara kolena dite a dobre ho vychoval, tak snad to moje stari zvladne jakoz i ja se snazim zvladat otcovo.
Datum: 04.09.14 20:16

Jsem v ID už dlouho, na ten starobní jsem tedy připravená, pomáhá mi celá rodina, nejvíc manžel a dcera, dnes už i vnučka co mi sebere berle, schová vozík a říká, babi snaž se, to zvládneš.

doplněno 07.09.14 21:07:

Ptáte se na domov důchodců, ano, šla bych a tak trochu s tím počítám a ústav mám již vybraný. Mám RS a jelikož nemoc stále přináší něco nového, nemyslím si, že by ve finále A) péči rodina zvládla, B) byla rodina povinna se natolik omezit.

Datum: 04.09.14 20:16

Já se naopak bojím o mladé.

Datum: 04.09.14 20:37

já se na důchod těším... konečně si začnu užívat života místo samé práce a starání se o děti... šetřím si, abych se nemusela bát, a pomáhat si budeme s přítelem, děti mají svého dost...

Datum: 04.09.14 20:58
Já už se nepřipravuji.
Nebál a nebojím. Nemám moc času na to, co jsem předpokládal stihnout v důchodu.
Pilně navštevuji více lékařů s tchýní, manželkou a sem tam i se sebou.
Staráme se o vnuka, teď už školáka třetím rokem, hlavně ráno, když jeho rodiče už jsou v práci.
Makám na zahrádce a na domě, furt se něco najde.
Zatím osobní pomoc od dětí nepotřebuji.
I když čím dál tím více přesouvám některé manuální činnnosti na syna, kterému jsem před pár lety vymluvil hypotéku na byt a za směšných pár stovek tisíc přistavěl a přestavěl dům, takže bydlí vedle. 4 generace, jak bylo zvykem.
chodím po výletech, do lázní a na důchodcovské zlevněné pobyty.
Mám foťák i kameru. Jako třeba Japonci.
Ovšem po světě tolik neběhám, protože šetřím, a k důchodu si ještě chodím pravidelně přivydělávat.
Abych mohl pomáhat dětem, které přes podstatně vyšší přijmy občas přijdou s prosíkem.
Musím se k nim chovat slušně, je možné, že mi někdy budou vybírat domov důchodců.
Ale co, pohřební rubáš kapsy nemá...
Datum: 04.09.14 21:14

Tak jak já se starám o svého 83 letého tatínka,tak doufám,že se o mě postarají mé dvě slušně vychované dcery.Jinak si ve svých 53 letech nepřipouštím nějakou neschopnost v důchodovém věku.

Od: uska®
Datum: 07.09.14 21:52

Hejkal - nedá mi to, musím reagovat. Slyším poprvé tuhle kouzelnou větu a hlavně je až moc pravdivá, díky za ni.

Ale co, pohřební rubáš kapsy nemá...

Datum: 04.09.14 21:46

Na důchod se moc těším.Protože jsem dlouho bez práce/na ÚP/a jen brigáda je málo na nájem.Snad ,když budu moct tak si v důchodu rád přivydělám.Důchod v ČR je žalostný proti vyspělým státům.Na děti nespoléhám a nikomu nechci být na obtíž.

Od: osel59
Datum: 04.09.14 22:35

Na důchod se moc těším - a jsem optimista, už není zas tak daleko. nečinnosti se nebojím, jsem člověk, který má stále co dělat (běžné nezbytné práce a koníčky) a ještě mě to při tom baví, takže v práci dost trpím, jsem soustavně nevyspalý a unavený z jiných akcí. Peníze problém nejsou, že bych s nimi nevyšel se nebojím. A jak dlouho vydržím zdravý, případně alespoň soběstačný mi stejně nikdo neřekne, nemoc se neptá, třeba se důchodu ani nedožiju. Myslím, že o tom nemá cenu přemýšlet, stejně nevíš co a kdy přijde, tohle si člověk nemůže vybírat.

Domov důchodců chápu jako způsob zajištění důstojného stáří, když to už člověk sám nedává, ale dokud to jde, má se snažit být soběstačný a nezávislý. A samota - tu domov důchodců nevyřeší, někdo se cítí osamělý mezi lidmi, jiný je spokojený o samotě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.