Přízvuk Angličtina

Od: Datum: 04.11.14 18:38 odpovědí: 7 změna: 05.11.14 17:59
Je možné se naučit přízvuk angličtiny jako rodilý mluvčí, tj. aby nikdo nepoznal, že jste cizinec?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.14 18:40

ve škole určitě ne :-D ale v cizině proč ne ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikis
Datum: 04.11.14 18:46

Já si mslím, že když se budeš angličtině velmi věnovatl, tak je velká šance, že budeš. Nejlepší, jak se naučit přízvuk je být chvíli v tom státě a vnímat ze všech stran tu řeč. Ono to pak půjde samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.14 20:23
avatar

Zcela nepřekvapivě. Napodobováním těch, co ten přízvuk mají. A ideálně to minimálně ze začátku s tím napodobováním skoro i přehánět. Ten kdo na to má sluch to ovšem asi bude mít přece jen snazší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.14 20:55
avatar

Ne, téměř nejde - alespoň pokud již nejste dítě. Děti do určitého věku to zvládnou a určitě k tomu mají blíž lidé, jejichž rodný jazyk je angličtině blížeji, než čeština (holandština např.). Ale dospělý se přízvuku zbaví těžko, zvláště, když je to rodilý mluvčí slovanského jazyka (jiná jazyková větev). Mám kolegyni, o které říkají, že mluví jako rodilák, ale ten přízvuk tam prostě JE ZNÁT. Minimálně, ale je. Např. nepozná se z jedné věty, ale když mluví déle, je větší pravděpodobnost, že se tam vyskytne místo, kde je to znát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 04.11.14 22:13

Je to tak. můžete tam roky žít, perfektně a plynně mluvit--a přízvuk Vás prozradí i po letech. Ovšem v zemi, kde žije tolik cizinců, je už ta mluva tak rozvolněná, že nemá ani smysl pokoušet se o superdokonalost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm*
Datum: 05.11.14 17:55

Určitě to jde, ale je potom pravděpodobnost, že začnete nechtěně ten přízvuk používat i v češtině.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 05.11.14 17:59

Zmíněná "superdokonalost" jazyka vás naopak usvědčí, že sice mluvíte perfektně cizím jazykem, ale že to není váš jazyk..., protože je opravdu minimum lidí v anglicky mluvících zemí, které nemají "svůj přízvuk"... Dokonalý jazyk je pak znamením buď super studenta nebo Anglána s vyšším vzděláním právě v oboru jazyka...

A podotknu, že i ten rodilý mluvčí hovoří "spisovně" jen při vyučování...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.