Platba ze zahraničí, podvod či ne?

Od: Datum: 01.09.14 17:30 odpovědí: 5 změna: 02.09.14 01:05

Dobrý den, na portálu sbazar.cz prodávám mobilní telefon. Na to se mi ozval cizinec, který mi (i když se mi tomu nechce věřit) údajně zaslal 13.500,- Kč + 1.500,- Kč prostřednictvím své banky RBC Royal Bank.. kdy následně mi přišly z mailu banky service@rbc.com asi 3 emaily o tom, že zadal kupující platbu, ale aby mi byly peníze odeslány, tak že musím zboží zaslat (konkrétně chtějí sledovací číslo), že se tím zabraňuje podvodům atd. Z emailu však chápu, že tím pádem peníze nebyly odečteny z jeho účtu, avšak teď mě strašně přesvědčuje, že telefon musím poslat, že peníze byly z jeho účtu odečteny. Jak můžou tímto způsobem zabraňovat podvodům, když to samé mohu říci já, že telefonn pošlu předem a nedostanu své peníze. Nevím ani zda se nejedná o podvod těchto emailů nebo něco. Věčně mi na inzerát odpovídají cizinci. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Poslala jsem mu několikrát, ať mi tedy pošle potvrzení o tom, že mu byly peníze odečteny z účtu, nebo alespoň screen obrazovky, misto toho mi však píše, že mě ohlásí za podvod. Začínám se bát. Děkuji za rady.

Pěkný den. Andrea


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 01.09.14 17:45

18 let vám bylo? A svéprávna jste? Pak vám je zcela určitě jasné, že pokud někdo takto vyhrožuje jen to zkouší. Nikdy nikdo nikomu nepošle peníze předem jen proto, že si vyhlédl jeho inzerát a nedohodne se na tom s ním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frogi*
Datum: 01.09.14 17:54

Samozřejmě po mě chtěl číslo účtu atd., ale věřila jsem tomu, tak jsem mu ho poslala a až pak mi přišly ty maily a začal dále psát.Je mi jasné,že bez čísla účtu mi nemůže nikdo psát, že mi poslal nějaké peníze.

Datum: 01.09.14 18:21
avatar

On na tohle fakt ještě někdo skočí? Jenom tady na poradně už to bylo mnohokrát rešeno. Smaž korespondenci a zapomeň na nějakého zájemce ze zahraničí. Ti totiž neexistují. Je to klasický pokus o podvod. Falešných mejlů z banky ti pošlu kolik budeš chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 01.09.14 18:22

Ste naiva, takových nabídek různých chodí, proč vůůbec reagujete, používat Smazat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 02.09.14 01:05

misto toho mi však píše, že mě ohlásí za podvod.
Napis mu, ze jsi na nej podala na policii oznameni za obtezovani (harrassment), vyhrozovani (blackmail, extortion), pokusu o financni podvod (financial fraud) a ze vsechny informaci o planovanem zneuziti bankovniho systemu jsi odeslala take jeho bance, bance, jejiz jmeno melo byt poskozeno a policii jeho domovskeho statu a statu, ve kterem ke spachani podvodu melo dojit.

Ti Nigerijci uz vazne nevi, jak by lidi oblbli.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.