Odměny v práci

Od: Datum: 15.12.12 14:51 odpovědí: 3 změna: 15.12.12 15:08

Dobré odpoledne, může mi někdo poradit? Zaměstnavatel/konkrétně nějaký pan ekonom/,kterého jsem za 10let mého působení na pracovišti osobně nepoznala dostal balíček peněz na odměny zaměstnanců ke konci roku. Peníze se měly spravedlivě rozdělit mezi pečovatelky a zdr. sestry.Všechny byly ohodnoceny , jen já ne. Ptala jsem se vrchní sestry, proč odměny nerozděluje ona nebo pan vedoucí našeho zařízení, protože mají největší přehled o naší práci.Řekla, že neví. Pan ekonom mi na tel. dotaz sdělil, že mi není povinnen zdůvodňovat, proč mi odměny nedal. Zdá se mi to hodně nespravedlivé. Měl by mi říct skutečný důvod, proč takto jednal? Mohu se nějak bránit? Zdůrazňuji, že z pracovního hlediska jsem nikdy nepochybila,ani neměla žádné napomenutí.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.12 15:03
 
avatar

je to bordel, ale odměny nejsou nároková složka mzdy

 
Od: brunclik*
Datum: 15.12.12 15:06
 

Je otázka, jestli peníze dostal s příkazem dát každému něco nebo jen je rozdat. To byste se musela zeptat toho, kdo ty peníze schválil. Ale všeobecně není na odměny žádný nárok (pokud to nemáte ve smlouvě). Záleží jedině na něm, co komu dá. Klidně nemusíte dostat nic, protože se mu nelíbí barva vašich vlasů. Odůvodňovat to může pouze svému nadřízenému (tedy tomu, kdo ty peníze dal), jestli o to bude mít zájem (nadřízený).

 
Datum: 15.12.12 15:08
 

Jen nechápu, jak může někdo rozdělovat peníze někomu, koho nezná.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.