Jakou byste mi doporučily banku?

Od: Datum: 15.12.12 11:31 odpovědí: 7 změna: 15.12.12 12:47
avatar

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,zda nevíte která banka by byla lepší než česká pošta, kterou mám nyní.Jde mi o to,že pošta má vysoké poplatky a některé se mi zdají být zbytečné,teď mi měsiční poplatky dělají kolem 160-170 měsíčně a to si,tak 2x vybírám peníze u přepážky,jinak tam mají všelijaké další poplatky jako vyrovnání účtu,a nakonci měsíce další poplatky za vedení atd.Chápu že si banka účtuje poplatky ale existuje banka která si bere méně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.12 11:38
avatar

Lepší než česká pošta? Tak to jakákoliv... *cert*

Za sebe bych doporučil Fio nebo mBank (pokud teda výslovně netrváš na těch přepážkách).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 11:39
avatar

M-bank, Zuno, FIO- to jsou banky zcela bez poplatků, či jen minimálními.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 11:47

nevím jak u ostatních ale u m-bank je nevyhoda trochu komplikovanější vkládání hotovosti na účet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 11:43
avatar

hele jestli brečíš nad poštovní spořitelnou tak to máš asi nějak divně nastavené, vedení účtu s elektronickým výpisem 34 korun, tak si u nich zaveď internet banking zaplatíš za příkaz 1 kč, nevybírej na přepážce, ale z bankomatu, jestli bys takle postupoval i u jiných internetových bank, že bys vybíral na přepážce stejně by ses prohnul jako u pošty, radím změnit tvoje myšlení a zavést internet banking a vybírat z bankomatu a nic neřešit na přepážce a papírovou formou asi tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 11:55
avatar
Za každý výběr u okýnka platíš 40kč zatímco u bankomatu 4kč tak se nediv. Pravda je že i když ti vybíráním v bankomatu poplatky klesnou tak se stejně vyplatí jít jinam. Naco platit za vedení účtu a každou operaci když vlastně půjčuješ bance peníze.
Banky které ti tady nabídli pánové předemnou jsou i mými favority takže nemá cenu je opakovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 12:08

Nejdřív upřesnění. Česká pošta žádnou banku nevlastní. Česká pošta pronajímá své pobočky poštovní spořitelně, která je součástí ČSOB tedy Československé poštovní banky. Fungování poštovní spořitelny je v mnoha případech zoufalé. Pomalý systém, poměrně vysoké poplatky atd.Např. výběr u přepážky je tuším za 30 Kč. Na základě svých zkušeností bych doporučil kombinaci dvou účtů, např. air banku a fio banku. Záleží na tom, jestli bydlíte ve velkém městě nebo ne.Pokud bydléte ve velkém městě, tak kombinace účtů těchto bank je pro klienta výhodná. Stačí, když se kouknete na www.airbannk.cz a www.fio.cz .

Tím, jak píšu :kombinace účtů, myslím to, že by jste měl samozžejmě dva nezávislé účty u dvou bank, ale jejich používání by jste kombinoval tak, aby to pro Vás bylo výhodné.

doplněno 15.12.12 12:09:

Ještě bych doplnil, že výběr u přepážky je tuším stále za 30 kč, kdežto výběr v bakomatu poštovní spořitelny tuším stále za 5 Kč.

doplněno 15.12.12 12:22:

U té zkratky ČSOB jsem se přepsal. Chtěl jsem samozřejmě napsat, že je to zkratka : Československá obchodní banka.

Je více www stránek, na kterých je porovnání výhodnosti účtů, např. zde

http://www.bankovnipoplatky.com/kalkulator.html

doplněno 15.12.12 12:29:

znova ten odkaz : www.airbank.cz

Airbank je výhodná např. v tom, že otevírací doba je na některých pobočkách až do 20 hodin, výběr jakékoliv částky je zadarmo, vklad taky. Jsou tam dvě možnosti vedení účtu.U jedné možnosti jsou poplatky za vedení účtu, ale služby jsou levnější nebo zdarma, u druhé možnosti nejsou poplatky za vedené účtu, ale platí se např. 5 Kč za odchozí platbu.

Fiobanka je výhodná např. v tom, že tam nejsou poplatky za platby nejen do ČR, ale i na Slovensko.Za priorotní platbu (uskutečněnou daný den do několika hodin se platí jen koruna a50 haléřů, což je skvělá cena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 12:47
avatar

Sice banku člověk navštěvuje vyjímečně,ale je dobré ji mít v nějaké blízkosti,když je potřeba vyřídit cosi osobně.

Nevím vaši situaci...jinak doporučuji...http://www.fio.cz/bankovni-sl…ovni-ucty/bezny-bankovni-ucet

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.