Proč nám v reklamě lžou?

Od: Datum: 28.08.14 18:21 odpovědí: 24 změna: 29.08.14 14:41
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.14 18:28

Však taky jsme. No my konkrétně možná ne, já osobně trpím štítivým odporem vůči vnucování čehokoli, ale ta masa lidstva jsou asi opravdu bezbranné ovce vůči reklamní masáži.

Datum: 28.08.14 18:35

Pokud je reklama klamavá, můžete ji nahlásit na příslušný úřad, tuším ČOI.

Datum: 28.08.14 18:55

Já bych to řešil spíš obráceně. Kdo najde reklamu, která nelže, nahlásí ji. Třeba mně.

Od: bombos1
Datum: 28.08.14 19:00

Lidi jsou stádo ovcí, stačí se podívat na produkty co se prodávají

Datum: 28.08.14 19:01

re KLAM a *ee*

Datum: 28.08.14 19:18

re klama. Znovu klamání. Opakovaná lež. Stokrát opakovaná lež se stává ...

Od: paw®
Datum: 28.08.14 19:01

Uplne lhat nesmi,a le nektere reklamy jsou dost ujete. Uz ty asociace. Ted me napadaji asi 2 z TV

Na nejaky krem, kde se ptaji "chcete mi plet jako broskev" A prvni asociace, ktera me napadla: Tak chlupatou?

A o tom, kde srovnavaji laserovy zakrok s patlamin oa oblicej ani nemluvit. To srovnani snese snad jenom ten flakon na dany krem ;).

Datum: 28.08.14 19:19

Samosebou, že lžou. Uvádějí neexistující ústavy, 86% žen o 63% jasnější pleť, photoshopové fotky. Lež na lži.

Od: ria®
Datum: 29.08.14 08:19

Zas na druhou stranu respondentem se můžete stát i Vy.. už několikrát jsem se účastnila testů pro - více či méně dobré krémy. Stačilo se včas přihlásit, domu mi zadarmo přišla sada krémů, které jsem rozdala rodině podle věku a pohlaví, a poté jsem posílala poznatky, zkušenosti, prostě výsledek :).. pak z toho dělají ta procenta.. :)

Datum: 28.08.14 19:25

Proč? Napřed si dejte otázku co z toho mají! Nejde jim o nic jiného než o naše peníze, prto si musíte koupit vložky s křidélky ,proto musíte mít Vizír protože vypere dočista atd,proto m usíte používat calgonit protože vodní kámen Vám zničí pračku ...

doplněno 29.08.14 19:53:

Martno to něříkejte mně,to musíte na tvůrce reklam!Já jen od noch opsal!A navíc já je ani nepoužívám,

Datum: 28.08.14 19:41

Diesel, vložky bez křidélek jsou během silnějších dnů k ničemu ;) *smich*

Datum: 28.08.14 19:51

Každý jsme ovliněný reklamou, a to i ten, kdo tvrdí že není :-D

Datum: 28.08.14 20:06

To je pravda. Já zásadně nekupuji to, co jsem viděl v reklamě. Výrobce nacpal peníze to reklamy, místo do zdokonalení výrobku.

Datum: 28.08.14 20:28

To je přesně i můj případ. Zboží z reklamy zásadně nekupuju. Je mi podezřelé.

Datum: 28.08.14 20:35

No ono se nejedná jen o TV reklamu, ale pánové určitě jste někdy použili srovnávače cen na netu. Tam jsou též placené pozice, takže možná ani netušíte, že jste se stali obětí reklamy. Nemá smysl tu diskutovat o tom, zda se necháme zlákat reklamou či ne. Ona nemá jen smysl v tom, že chce abysme hned ten daný výrobek koupili, tady jde i o prezentaci značky. Jestli je reklama pravdivá, či ne je věc druhá, reklamy na úžasně svěží vložky, krémy po kterých se vaše kůže promění v broskvovou slupku bych zakázal a jejich autorům nakopal zadek.

Datum: 28.08.14 20:30

Proč nám v reklamě lžou? No přeci proto, že většina lidstva je opravdu jako stádo oveček. A na to reklamy spoléhají a vědí, že to tak funguje. Navíc spousta lidí se bojí originality, chtějí zapadnout do davu a chtějí mít i to, co má soused od vedle. A ještě lepší. No, na mně reklamy vůbec nevydělají. Já je neposlouchám, jelikož je nesleduji. Nesleduji totiž vůbec TV.

Od: buss®
Datum: 28.08.14 20:37

Taky lidi skáčou na sliby politiků kteří se chtějí prodat a pak to jde do kelu. A jde o víc. Oni si to ale nemyslí o ovcích, oni to ví, jinak by to nefungovalo a nestrkali do toho prahy.

Datum: 28.08.14 20:45

Ano, ovce. V TV například "srovnávají krém s laserovým zákrokem a výsledky jsou velkolepé" (co to znamená...?).

Datum: 29.08.14 07:26

Souhlasím se všemi. Ale stejně se na "kecky" a na kocoura, kterého mluví Liška, podívám a zasměju se. ;)

doplněno 29.08.14 10:59:

Jojo, Trojan je skvělý. ;) Víte co je sranda, já totiž vůbc nevím, jaké zboží doporučují. :-D

Datum: 29.08.14 07:55

Já se zas rád podívám na Trojana, Kecky jsou taky dobré.

Datum: 29.08.14 09:06

Tak koukám, že nejsem sám, kdo nesnáší reklamy . Reklamy ignoruju a většinou je ani nevnímám. Takhle vnucované zboží nekupuju už ze zásady. Nicméně občas mi z nich něco v hlavě uvízne, ale většinou ve mně vzbuzují asociace, které asi autor rozhodně nechce. Třeba že jisté máslo se hodí pouze na mazání vrzajícího kola, že jistou tyčinku si dám pouze v případě, že mám opravdu hlad a nic jiného není po ruce... *smich* Někdy se fakt bavím. Jen mě mrzí, že jsem si reklamy, které mě podobným způsobem zaujaly s náležitým výkladem nearchivoval. :(

Od: mcgregor
Datum: 29.08.14 10:31

Reklama by podle zákona neměla být, jak píšete "lživá". Zákoník pracuje s termíny jako "obvyklé reklamní přehánění". Vyloženě lživá reklama tu byla mnohokrát a také byla stažena. Není pravda, že se odvysílá nebo otiskne vše. Pokud sleduji tv a začne reklama automaticky vypnu zvuk a vůbec se reklamou nenechávám rozptylovat. To, že jsme ovečky je možná pravda, nicméně účinnost reklamy obecně i té v tv klesá a možná také proto je tam poslední dobou samý šunt, seriál za babku či repríza.

Datum: 29.08.14 11:00

Re - Klam ... tedy opakovaná lež .

Slovo Reklama je z latinského Reklamare volně přeloženo "znovu křičeti"

"reklama je placený druh propagace značky, výrobku nebo myšlenky jenž má za cíl především zvýšení prodeje.