Ceny autodílů

Od: Datum: 27.08.14 17:20 odpovědí: 4 změna: 28.08.14 09:58

Kdo se zapojí? Peugeot 207. Oprava (výměna) spínače brzdových světel v autorizovaném servisu, cena spínače 930,- Kč. "Oprava" trvala cca 4 minuty - účtováno 0,4 hod. (hod. sazba 615,-Kč). Cena stejného spínače na netu v rozsahu 220,- až 340,- podle prodejce. Výměna doma cca 10 min. Tak to je facka. Takových poznatků mám více. Proto také dělám spoustu "oprav" sám, na př. výměna gufera na klice na straně převodovky (v autorizovaném servisu cca 17 000,- Kč), doma cca 2 500,- Kč včetně přítlačného kotouče spojky. Samozřejmně, že nepočítám svůj čas. Tak si popovídejme o zkušenostech.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.14 22:35

Hledáš někoho na melouch kdo ti pomůže? nebo na co se ptáš? Nebo tě vzrušuje jak kdo ušetřil? Ono v servise si řeknou jak kde pokud máš u vstupu kozatou recepční tak musíš zaplatit i jí asi tak ;) Čím míň lidí se na tom procesu ,,podílí,, tím to bude levnější ještě záleží kde bereš díly jestli origo francie nebo čína ;) ale je rozdíl jestli platíš autorizovanej 5 mechaniků jednu recepční a šéfa i s milenkou a nebo frantu z horní dolní lhoty co naposledy měnil svíčky na žigulíkovi a nebo jsi schopný udělat si to sám ale pak můžeš někdy hodně narazit protože nebudeš vedět jak na to ale sám sobě si asi nebudeš platit zapráci pro to ti to příjde tak levné a navíc bereš v potaz nejlevnější díly.

doplněno 28.08.14 10:59:

Ano , nic neumím :) . Nevztekej se máš už věk tak aby tě neklepla. Jen občas žasnu co lidi zajimá. Je přece jasné že když si vemeš nejlevnější díl a uděláš si to sám že to bude levnější ;) Hlavně klid Franto

Od: pepr®
Datum: 28.08.14 00:26

@machr: Ptá se na podobné zkušenost. (viz poslední věta) Navíc je to volná dizskuze, takže ani otázku pokládat nemusí.

Datum: 28.08.14 09:58

To "machr". Umíš číst? Nikoho nehledám, na nic se neptám a už nikoliv zejména machrů. Pár aut jsem již měl, trochu jezdím, asi 50 let, včetně zahraničí. Veškeré opravy a údržbu si zásadně dělám sám. O fungování servisů a opraven taky něco vím (dokonce jsem servisu a STK šéfoval) a machry jsem zásadně nesnášel. Většinou moc toho neumí, mimo keců. Jo a ještě jednou, nauč se číst a porozumět psanému textu a pak se nemusíš strapňovat.

Datum: 28.08.14 07:45

Jsem rád, že mám "starý pekáč" (letitý Forman v LPG)

Tam mi na polovinu oprav stačí, obrazně řečeno... kladivo, šroubovák a kus drátu *smich*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.