Ukončení soudního přelíčení

Od: Datum: 26.08.14 17:44 odpovědí: 4 změna: 26.08.14 19:08

Mám předvolání k soudu k vůli zvýšení alimentů. Nyní jsem se dozvěděl, že otec má malý plat a žádný majetek. Tak by bylo zbytečné tam chodit. Mohu napsat k soudu, že chci aby se soudní přelíčení nekonalo a tudíž nebudu požadovat žádné peníze, ať tam nemusím zbytečně chodit. Nebo k tomu soudu musím, když je stanovený termín.děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.14 17:54
avatar

Já bych šla, to že má otec malý plat by mi bylo celkem jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.14 18:04
avatar

Z nějakého důvodu jsi ten návrh podal. Jaký byl ten skutečný důvod, to víš jenom ty sám. Ale když už jednou něco rozjedeš, tak bys to měl dotáhnout do konce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.14 18:40
avatar

Vypadá to sice beznadějně, ale otec si musí uvědomit, že vás se nikdo neptá, jestli máte nebo můžete. V sámošce, v SIPO, u lékaře, v elektrárně, v plynárně. Nikoho nezajímá, že nemáte. Zaplatit musíte. Tak to je. K soudu určitě jděte. Alespoň uvidíte, jak pracuje ta paní se zavázanýma očima, váhou a mečem, které se říká spravedlnost. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.14 19:08

Předpokládám, že jste jako zletilý podal návrh na zvýšení alimentů pro Vaši osobu. Nevím, z jakého zdroje jste zjistil, že má otec malý plat a žádný majetek, ale než se rozhodnete, zda žalobu vezmete zpět či nikoliv, zajděte si prvně do soudního spisu (objednejte si ho předem, kontakty jsou na www.justice.cz v sekci Soudy) podívat, co vše ohledně majetku Vašeho otce je založeno a teprve potom se rozhodněte, zda na žalobě budete trvat či nikoliv. Pokud má otec malé příjmy, protože se těm "vyšším" záměrně vyhýbá, vychází soud při určení výživného z příjmů, kterých by otec dosahoval, pokud by řádně pracoval a vykonával práci dle svých schopností a možností. Soud taky nepříhlíží k úkonům, kterými se otec zbavuje svého majetku. Třeba právě ze soudního spisu zjistíte, že vše je jinak a majetek otce či jeho příjmy jsou naopak pro zvýšení výživného dostačující.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.