11. září 2001

Od: odpovědí: 53 změna:

Zdravím,

mám takovou otázku. Všichni jistě vědí, co se stalo 11.9.2001. Myslím si, že jsem ten den (neděle) viděla v přímém přenosu asi v odpoledních zprávách náraz druhého letadla do WTC. Ve zprávách ukazovali jednu z hořících věží, do které již narazilo letadlo. Najednou se objevilo druhé letadla a druhý náraz. Když jsem se dívala, jestli odpovídá časový posun a mohla jsem to vidět v přímém přenosu, tak je to reálné. Nepamatujete si někdo, jestli to byl skutečně přímý přenos ve chvíli nárazu druhého letadla? Nebo to byl záznam a mně se to v hlavě nějak pomíchalo, že to bylo živě?

53 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jethro

Byl jsem v práci když mi můj kámoš z USA poslal mail s jedinou větou: okamžitě si zapni televizi. Přímý přenos to samozřejmě nebyl, nikdo to nevěděl předem, ale zpravodajské stanice na celém světě to pouštěly jako breaking news prakticky ihned potom.


Já jsem si právě myslela, že to bylo tak, že vysílali přímý přenos, jak to vypadá po nárazu prvního letadla a v té chvíli věž zasáhlo letadlo druhé.

Nikdo to nevěděl předem!? A izraelsko-američtí sionisti, kteří ten útok naplánovali to jako nevěděli?!

 


0x
avatar iv
Přesně jak píše nademnou. Jen upřesním byl to pracovní den. Ale který? :(

Byl to pracovní den, máte pravdu - úterý.

Díky za pripomenuti. ;)

 


0x
avatar ria

Dávali to na dvojce a bylo úterý, přišla jsem ze školy a ségra na to koukala, opravdu tam bylo "živě"... *nevi*

 


0x

Neodpovídám přímo na Vaši otázku. Mám ale dojem, že to byl pracovní den. Bylo vlastně štěstí, že plno lidí se teprve chystalo jít do práce. Kdyby se to neštěstí událo o dvě hodiny později, bylo by obětí o hodně více.

 


0x

Bylo to úterý. Náš čas odpoledne, jejich ráno (o 6 hodin méně než v ČR).

Přímý přenos to nebyl, ale několik novinářů to natočilo, protože natáčeli kouř z první budovy. V tom si kameramani všimli, že do druhé věže také míří letadlo. Záznamy se ihned dostaly do rukou televizních editorů, kteří je vložili do zpravodajských relací. Poměrně rychle se potom ukázaly na tv obrazovkách po celém světě.

doplněno 25.08.14 21:40:

Resp. je možné, že to živě bylo na velkých stanicích v USA, např. CNN nebo Fox. Na ČT to rozhodně bylo ze záznamu, ale třeba jen s pár minutovým zpožděním.


Dívala jsem se na toto video stream.cz/... kde mimochodem říkali, že náraz druhého letadla viděly v přímém přenosu stovky milionů lidí po celém světě. Tak jsem si vlastně vzpomněla, že mám za to, že jsem to tehdy v přímém přenosu viděla i já...ale jak jsem psala, nejsem si jistá, jestli jsem to vidět mohla.

 


0x

Určitě to nebyla neděle, přijel jsem z práce dřív a myslím, že to bylo na TV 2, bez doprovodu, takže mi nebylo zprvu jasné, o co se jedná.

 


0x
avatar marianda

Pamatuji si presne, ze jsem prijela domu z pohovoru a tatka mne volal k televizi. Ceska televize mela zivy prenos az po narazu prvniho letadla a naraz druheho letadla byl opravdu videt v primem prenosu. Divala jsem se na zpravodajstvi az do noci, kde porad ukazovali dokola tu hruzu.

A bylo to v utery.


Já si to právě taky myslím, že jsem to viděla v přímém přenosu. Pamatuju si ten šok...nejdřív jsem si říkala, že to asi byla chyba pilota a najednou to druhé letadlo a bylo jasno.

Díky všem, co mi potvrdili, že nejsem mimo a opravdu jsem to mohla vidět živě.

 


0x
Zajimave jakou maji vsichni pamet! Nebo jste si ve widlich dali ono datum a ted machrujete jak si to pamatujete? Az na par vyjimek neuveritelna sloni pamet! Co jste meli ten den k obedu a jake jste meli ponozky?
avatar
Upozornění od sys hejkal 27. 08. 2014 04:28:43
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick. i ve volné diskuzi bývá zvykem zachovávat pravidla slušnosti a poradny...

Já si to také pamatuji, jako by to bylo dnes, a to jsem byla v 9.třídě. Právě jsem se vrátila ze školy, máma se dívala na seriál a chvilku na to (kolem 14 hod?) začal dole běžet proužek, že se něco děje. Pak jsme jen přepnuly na čt a sledovali přímý přenos. Nevím co to bylo za stanici, kterou tam vysílali, ale dělali do toho živé vstupy a živý překlad. Vzpomínám si, jak tenkrát máma začala šílet, že bude válka, že musíme jít nakoupit :)
Ve škole jsme pak měli sezení s vysloužilým hasičem, jak se máme chovat v krizových situacích.
Rok na to jsem začala jezdit na střední (tedy spíš plout, než jezdit - zaplavené metro) a denně sledovala obklíčené radio Svobodná Evropa :)

Tuto událost jsem nezapomněla, nejspíš z důvodu, že jsem se o toto téma dále zajímala.

Některé věci se nezapomínají, víme? Oběd a ponožky jsou každý den. Nesoudit podle své paměti.

Je to zvláštní, ale také si pamatuji, co jsme v tu dobu dělali. Ne kvůli té katastrofě, spíš kvůli tomu, že mi to nepřipadlo jako nic tak strašného, ale všichni kolem z toho byli děsně paf.

A že to byl pracovní den? Minimálně v jednom americkém krimiseriálu je story založená na tom, že ten člověk chtěl chodit do práce až na 10, ale šéfová ho nutila chodit dříve a proto zahynul. A myslím, že i "chodil jsem do práce až na 9:30, o vlásek jsem unikl smrti ve dvojčatech" je častá scéna.

 


0x

Já jsem viděl už jen záznamy - až večer.
Jel jsem navečer autem z práce, puštěný radio a vnímal jsme ho jen tak na půl ucha. Kdž sem byl kousek od domova, zaslechl jsem "letadlo narazilo do mrakodrapu, došlo k požáru..". Říkám si "zas reklama na nějaký přiblblý katastrofický film" a radio jsem vypnul. Přijel jsem domů, ex puštěnou tv a tam záběry dvojčat. Říkám jí "co je to zas za blbou reklamu?". A ona jen . "tak se koukej"... Říkám "Hm", jen sem tak mrknul, udělal si kafe a šel do dílny. Že někdo trefil dvojčata jsem se tak vlastně pořádně dozvěděl až večer , když sem se šel podívat na tv zprávy, kde kromě toho o dvojčatech skoro nic jinýho nebylo.

 


0x
Pamatuji si, že jsem jel z práce a slyšel jsem to z rádia. Doma jsem si potom pustil televizi. Už hořely obě věže.
Taky si pamatuji, že mi celá ta událost byla celkem šumák. Nebyl to žádný důležitý den mého života, nevím co přesně jsem ten den od rána dělal.

 


0x

To nebyla neděle, ale tuším úterý...dozvěděla jsem se to, když jsem vedla děti do hudebky, volal mi to manžel a zprvu jsem vůbec nechápala, co mi to říká za blbý vtip :( kéž by byl... Přesně vím místo, kde jsem v tu chvíli byla a vždycky, když tudy jdu, si na to vzpomenu.

 


0x
avatar hop

Ano, mohu potvrdit, že šlo o přímý přenos.
Bylo to (odhaduji) okolo druhé hodiny odpoledne, zrovna jsem běhal po louce se sekačkou, když na mě ségra začala z okna křičet, ať okamžitě přijdu. Pracoval jsem tenkrát na Šumavě na postupné renovaci starého mlýna, jehož majitelkou byla (a stále je) Američanka. Z toho neštěstí jí trošku hráblo a druhý den ráno mi oznámila, že jsem skončil a můžu si balit kufry...

 


0x

Toto datum mi také utkvělo v paměti a doteď si pamatuji, co jsem ten den dělal. Bylo mi 13 let a viděl jsem v přímém přenosu, jak hoří jedna budova a do druhé zrovna naráží letadlo... Pamatuji si věci z celého dne. Je to zajímavé. Kdyby se mě někdo zeptal v pondělí, co jsem měl k obědu, tak si nevzpomenu..

Určitě to byl všední den, protože ten den jsem byl ve škole..

doplněno 30.08.14 22:35:

A dle kalendáře to skutečně bylo úterý!

 


0x

Lidi, mělo by vám dojít, že Židé z Washingtonu ten útok naplánovali a provedli sami pod záštitou teroristů, aby mohli pokračovat ve své vraždené akci = zabírání území a likvidování silných národů a kontinentů!

a marťani jsou mezi námi a Američani nikdy nepřistáli na Měsíci...
Já si vzpomínám že první co mě napadlo, že začíná válka a kde že mám děti...

..a Elvis žije! :)

Myslím, že zřícení budov jak po řízeném odstřelu jasně vypovídá, že tato událost se stala poněkud jinak než se nám celá léta snaží Amerika podsouvat, nebylo by to poprvé

 


0x
avatar hm

Jestli byl náraz v přímém přenosu, nevím. Ale ten den někdo do mailové konference poslal zprávičku o letadlech a nějakém paneláku v USA, moc mě to nezajímalo. Doma jsem pak viděl už nějaký přímý přenos - pohled přes vodu na sloup kouře. Moc toho vidět nebylo, co se stalo, jsem pořádně něvěděl. Pak zprávy, byl jsem zvědavý, co vypátrají a co se vlastně přesně stalo. A je pravda, že pád obou tak vysokých domů prakticky kolmo dolů bez vážnějších škod na okolí, mne docela překvapil. Pak, dle mého pocitu velmi rychle, přišli s "naprosto jistým" vysvětlením a začal hon na čarodějnice. A to mi přišlo zas takové moc brzo, moc stoprocentní, prostě divné. A pak jsem viděl nějaký dokument s dalšími záběry i od Pentagonu a ... prostě tam vidím tolik nesrovnalostí, že nějak nemůžu oficiálnímu vysvětlení uvěřit, i když bych rád, měl bych to totiž mnohem jednodušší.

Hele, já nejsem z těch, co čtou Blesk a věří v TV každému slovu, ale umí si někdo z vás aspoň teoreticky představit, jak by se to dalo uskutečnit? To by jako nachystali aniž by si někdo všiml? To by tam nechali zařvat tolik dobrých Američanů, ekonomů, podnikatelů, záchranářů, hasičů? A proč? Aby měli důvod stíhat Bin Ládina? Ten by mohli podvrhnout mnohem jednodušeji a efektněji. U každého neštěstí se vyrojí různé náhody, dohady a zajímavosti.

Taky si myslím, že Elvis žije a nechal vybuchnout podmořskou bombu, aby nám zlikvidoval zlatého Káju, protože mu začal nebezpečně konkurovat. Viz :

V lednu 2005 Gott pro Lidové noviny uvedl, že za ničivou tsunami v prosinci 2004 "stály nějaké temné síly, lidé, kterým se katastrofa hodila”.[32]

Zdroj Wikipedie

rigo:

ono se dá uskutečnit mnoho věcí aniž by si toho někdo všiml, zvlášť když nikdo s ničím takovým nepočítá, zvlášť když nikdo nic takového nečeká.

Ale vy jo, vy jste klouzci. S vámi nějaký amík nevykejvá...

 


0x

Viděl jsem to na ORF a nejdříve jsem se domníval, že se jedná o záběry z nějakého katastrofického filmu. Jakmile se ukázalo, že jde o reál, následovalo velké osobní ohromení. Něco takového se přece jen neděje každý den. *hej*

 

Já jsem ten den měla dost jiných starostí. Přišla jsem domů a dcera mi celá vyjukaná sdělila, že v Americe spadly nějaké mrakodrapy. Já koukla na televizi jen tak v rychlosti a z dálky a dceři jsem řekla, že je to nějaký přiblblý fórek a ať laskavě přestane koukat na televizi a jde dělat něco užitečného. Teprve kvečeru jsem v klidu koukla na televizi a bylo mi hrozně. Byla jsem ohromena z toho, že se něco takového může vůbec stát. Cítila jsem obrovský smutek nad smrtí všech těch lidí, cítila jsem strach. Strach z toho, že kdokoliv může rozhodnout o stovkách lidských životů. To pro mě bylo a stále je nepochopitelné. Jsme jen loutky, které nemají pro jiné lidi cenu. Tak jsem to vnímala a stále více vnímám já.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]