2 pohovory do práce. Jak to udělat?

Od: Datum: 25.08.14 20:50 odpovědí: 7 změna: 26.08.14 09:21

Ahoj.

Zítra mám pohovor do práce (part time job, ještě studuju) do menší agentury, sami si mě na internetu našli a oslovili mě. Práce je to v oboru, kterej mě zajímá, takže jsem na pohovor kývla. Nicméně před nedávnem jsem posílala životopis do jiný firmy na podobnou pozici, ale pro mě mnohem zajímavější, rozhodně bych 100% preferovala tu druhou možnost. Tam ovšem posílalo životopis na inzerát snad 80 uchazečů, přijmou na part time 2. Ještě jsem ani nebyla u pohovoru, nicméně od kamarádky, která v tom oddělení pracuje, mám info, že jsem v "top výběru", ale že tam bohužel všechno funguje pomaleji a že termíny pohovorů asi budou teprve v tomto nebo v příštím týdnu posílat.

O co jde?

Jsem si skoro jistá, že mi zítra práci nabídnou. A asi budou chtít co nejdříve vědět, jestli mám zájem. Kdežto z té druhé firmy (korporace) bude asi pohovor až někdy v září a nástup třeba až do října.

A já nevím, co dělat. Co jim zítra říct, když se mě zeptají, zda mám zájem. Práci potřebuji a chci. Ale na druhou stranu rozhodně nechci přijít o tu druhou možnost. Je to totiž dost jedinečné a pokud by mě náhodou vybrali, byl by to dost super odrazovej můstek a i pár měsíců by mi dost dalo jak do života, tak do životopisu.

Co byste mi radili? Jak to udělat? Přijde mi nefér říct jim zítra, že mám zájem, během září nastoupit a na konci září jim případně oznámit, že jdu vlastně jinam. To bych asi nedokázala. Ale zas nechci riskovat a nakonec nemít ani jedno.

Díky za všechny rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.08.14 20:54

A co je dnes fér? Buď svině nebo s tebou život vyj*be. Normálka bych šel na ten první pohovor a pokud mě vezmou ok a nic neřeknu. Pak se přiblíží termín druhého půjdu na něj a pokud by mě vzali a chci do té firmy tak do ní půjdu.

Nevím co to je za agenturu a jakou ti nabídnou smlouvu, ale i kdyby klasickou tak máš zkušebku a v té jim můžeš říct: Sbohem zmr*i.

Datum: 25.08.14 21:02

Co je na tom nefér? Nastoupíte (pokud si Vás vyberou) a máte možnost během zkušební doby skončit kdykoli a to i bez udání důvodu. Zrovna tak zaměstnavatel má právo Vám říct, zítra už nechoďte. Taková jsou pravidla. Chápu Vaše pochyby, to že o tom přemýšlíte takto, Vás ctí. Ale jiní by to udělali zrovna tak, práce není a je potřeba využít každou příležitost.

Od: pohovorka
Datum: 25.08.14 21:24

Mně by to asi přišlo v pohodě, kdyby to bylo naopak. Kdybych to udělala tý velký firmě, korporaci. Ale je mi líto se takhle zachovat vůči malý agentuře, kde už i z mejlů jsou dost přátelský, všichni asi budou v mym věku, bude to přátelskej kolektiv a tak. Ale co mi zbejvá. Ještě jsem uvažovala, že bych tý malý firmě řekla, že můžu nastoupit až třeba v druhý půlce září a to už bych (snad) věděla, jak jsem na tom v tý druhý firmě.

Datum: 25.08.14 23:06

Asi ještě nebudete mít moc zkušeností, jinak byste věděla, že ta korporace bude se zaměstnanci jednat korektněji než nějaká agentura. I to, že si Vás agentura vyhledala, by mi bylo v dnešní době podezřelé. Klidně tam nastupte, zjistíte, co a jak a pokud Vám to nebude vyhovovat, přejdete jinam. K tomu je ostatně zkušební doba určena.

A pokud to druhé zaměstnání nevyjde, budete mít aspoň tu agenturu.

doplněno 26.08.14 13:50:

Sargo, znáte někoho konkrétního, komu přišla seriózní nabídka od agentury? Četla jsem na toto téma poměrně dost článků a rozhovorů, ale vždy šlo jen o tvrzení zaměstnanců nebo majitelů těch agentur...

Datum: 26.08.14 08:59

Ivzez, podezřelé to není, jsou obory, kde se loví hlavy zcela běžně. Mám po okolí hezkých pár lidí, kterým chodí nabídky pomalu častěji než pozvánky na oběd. Hlavně v IT.

Jinak se ale tady shodnu se všemi, že nastoupit, a to druhé se uvidí. Protože třeba zjistíte, že je to pro vás zajímavější, než to vypadalo původně, lepší vrabec v hrsti, a tak dále. Jen nevím, jak je to se zkušební dobou, nebylo ono jeden čas, že ji absolventi nemají? Dala bych si pozor, aby byla zanesená ve smlouvě.

Při případném odchodu ovšem doporučuji jednat zcela férově: říct kam odcházím a proč. Svět je malý, když člověk uklouzne do výmluv, je to spolehlivá cesta k trapasům.

doplněno 27.08.14 08:58:

Imgify, netuším. Jediná chvíle, kdy jsem byla lovena já, bylo, když mě zastavil takový sympatický pán na ulici a ptal se, jestli nechci začít točit hambaté filmy *smich* Kecat nemají proč ;) Ale co jsem tak pochopila, většinou si podobné agentury nalézají životopisy, které jsou někde vyvěšené, protože začasté jsou to nabídky na velmi neaktuální situaci.

(Mimochodem, tazatel o zkušební době nic nepíše.)

Od: lmgify
Datum: 26.08.14 09:21

pár lidí, kterým chodí nabídky pomalu častěji než pozvánky na oběd. Hlavně v IT.
Kde tihle lide inzeruji svoje schopnosti? Vsude se porad pise, jak se lovi mozky a i kdyz znam hodne mozku, tak po nich nestekne ani pes. Naopak, jeste musi tvrde hledat praci.

Z mojeho pohledu jsou to teda solidni nefalsovane HR kecy.

Od: lmgify
Datum: 26.08.14 09:17

Kdyby to s tebou ta mala agentura myslela tak vazne, tak by ti asi nenabizeli zkusebni dobu v maximalni delce.

Rikam to porad - nekdy se firmy nabizenim zkusebni doby a trvanim na dodrzeni cele jeji maximalni doby strili dobrovolne ne do nohy, ale primo do hlavy. Kdyz je ten zamestnanec dobry, tak misto, aby si ho pojistili, tak mu jeste vnuti tu nejistotu a vubec si neuvedomuji, ze mu stale prichazeji nabidky praci z doby, kdy rozesilal zivotopisy, z nichz jeden mu ziskal toto jeho soucasne misto. Takze jestlize jedna z tech nabidek bude lepsi, nez to, kde dela ted, tak ze dne na den zvedne kotvy a ta soucasne firma, ktera si delala takovy zalusk na dobreho pracovnika, se muze jit diky vlastni blbosti akorat tak klouzat.

Fakt si obcas pripadam, jako kdyz tyto zakladni uvahy jdou mimo nektere lidi *sok*

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.