Jak a čím ošetřujete gumu u mrazáku?

Od: Datum: 23.08.14 09:12 odpovědí: 7 změna: 23.08.14 19:50

Dobrý den,nevite někdo jak ošetřit gumu ve dveřích mražáku.Zdá se mi že je nějak mirně lepkavá,mrazák jsme pár let nepouživali,máme mražak u lednice tak ten stal bez využití.Ted potřebuji zamrazit větší množstvi a chci ho zprovoznit, tak prosím o radu jak na tu gumu,jestli jen omyt vodou nebo se to nějak ošetřuje.Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.14 10:18

Manžel ji umyl a natřel glycerýnem (ta I-Y mám nejspíš špatně).

Datum: 23.08.14 10:22

Je to guma, pokud neni ztvrdla, pak omyt vodou s citronem, nebo octem, osusit, a hotovo.

Datum: 23.08.14 10:32

Dobrý den.Gumu u lednice umyju v jarové vodě a po uschnutí natřu olejem,aby neztrouchnivěla.

Od: 111®
Datum: 23.08.14 10:38

no zkusil bych to umýt, ale já to spíš vidím na výměnu...na gumu můžete použít i líh ale NE benzin..

Datum: 23.08.14 13:15

Každá guma nejde vyměnit,některé jsou napevno ve dveřích. A ta cena to se nevyplatí.

Datum: 23.08.14 13:28

Zdravím.! Pokud je to Calex 50, tak tu gumu jde ještě sehnat. Jinak omýt teplou vodou s troškou Jaru. V žádném případě nepoužívejte žádné organické rozpouštědla, jako ředidlo, ani benzin, ani minerální olej.! Ten gumu narušuje.

Glycerin je dobrá volba, používá se i na gumu na dvířkách od pračky. V nouzi je dobré i sádlo. Tím nic nepokazíte.

Já používám silikonovou vazelinu.

Od: mija*
Datum: 23.08.14 19:50

Děkuji moc všem rádcům za dobré rady, zítra vyzkouším a přejí hezký zbytek večera.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.