Škola deprese

Od: Datum: 22.08.14 21:04 odpovědí: 6 změna: 25.08.14 16:27

Ahoj,

už se zase blíží škola a já z toho mám pomalu deprese. Jednak kvůli učení, protože vyšší gympl teď bude náročnější, ale co horší, spíš kvůli mým spolužákům, kteří mi zavidí a občas si mě dobýrají.

Moje matka podniká, pracuje z domu a vydělává hodně peněz. Upřímně, je to nakupující monstrum. Kupuje si drahé oblečení, kosmetiku, parfémy a šperky, jídlo, elektroniku, každé dva roky nová Audi A6 a podobně.

Samozřejmě nešetři ani na mě, a spolužáci to vidí, hlavně borci. Sem tam si rýpnou "Pro vás to přece není problém koupit" "Ty na to máš". Vadilo mě to ale překousl jsem to, bral jsem to sportovně. Jenže poslední rok, od doby co mě a mamku potkali v obchodě mají uplně nechutný narážky. Jednou mi spolužák řekl "To je vážně tvoje máma? Vypadá spíš jak tvoje sestra, je opravdu krásná" Bral jsem to upřímně, je to taky jeden z mála se kterým se dá bavit. Jenže za dva dny to začalo - "Máš fakt píchatelnou matku, nechceš mi ji půjčit" "Já bych ji prstil až by se na té posteli svýjela" "Nechápu, jak to můžeš vydržet, já už bych jí ho tam dávno fouknul, matka nematka atp.

Pochopitelně mě těma kecama vytočili, a jednomu z nich jsem dal takovou lekci že už se semnou projistotu nebaví vůbec nikdo, a možná je to tak lepší.

Uvidíme co příští rok. Nejvíc mě štve že si myslí, že když má člověk peníze, že má všechno, je za vodou a nic mu nechybí, ale třeba ostatní mají otce, a já toho svého nikdy nepoznám, ale toho si oni nevaží, neřeší to.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.14 21:30
avatar

Tak jim vysvětli že tvoje matka je naprasto normalní a že oni mají doma opravdu hnusné když tě mají za takového zmr** tak jim ukaž že opravdu jsi.Pokud mají závidět tak ať zavidí blbci nikdy nic nevysvětlíš. Uvidíš on se mezi nimi najde někdo kdo se bude bavit raději stebou. Hlavně musíš utočít slovně na takového toho hlavního který má nejvíc keců pochybuju že budou při sobě tak moc držet. Znal jsem tři kluky když byli spolu každého uráželi ale když byl každý sám tak jen jeden byl schopný tě urážet dál ale né v takové míře pro to že neměl publikum a ostatní dva úplně v pohodě dalo se snima mluvit ovšem :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 21:32
avatar

Kde je tedy otázka? Ty řeči co Vám říkají, jsou jen prostá závist.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 22:29
avatar

Doporučuji se věnovat více učení. Pokud jsi gymnazista a děláš v psaném textu tak hrubé gramatické chyby, měl by ses stydět. Místo koukání do počítače zkus číst knihy, získáš větší rozhled a nebudeš přemýšlet tak dětinsky jako teď.

Ale k otázce. Tím, že jsi bohatý a dáváš to okolí najevo, tím se sám vyčleňuješ z kolektivu. Sám se zamysli - proč by se měli "normální" kluci bavit s namyšleným boháčem? Máš dvě možnosti. Buď přejdi okamžitě na nějakou vyhlášenou soukromou školu kde budou podobně bohatí všichni a zapadneš tam, nebo se za každou cenu snaž, aby ses nijak přes vrstevníky nepovyšoval. Nechoď v hadrech za 20 tisíc, nenos tu nejdražší elektroniku. Nesnaž se vytahovat před ostatními, to je vždy protivné. Poctivě se uč abys jim mohl třeba radit. Prostě se snaž zbavit současné nálepky namyšleného rozmazleného pracháče, který nemusí nic dělat, protože mu maminka všechno koupí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.14 23:28
avatar

Já si nejsem jista, jestli jde u tvých spolužáků opravdu jen o závist. Zaráží mne u tebe několik věcí: Co jsi to za syna, že necháš svou matku takhle urážet, a že sem urážky klidně zopakuješ!?!

Tvůj projev neodpovídá gymnazistovi.

Domníváš-li se, že ti lidé závidí, proč se chlubíš i zde?

Netušíš, že v internetu nejsi anonymní? Podle obsahu dotazu tě klidně mohou (nejen) tví spolužáci poznat.

Já si myslím, že v chování tvých spolužáků nebude (jenom) závist.

------- Toto nemá být kritika. Jenom bych ráda, aby ses trochu zamyslel nad tím, jestli své spolužáky něčím zbytečně neprovokuješ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.14 16:18
avatar

Ahoj ,

tak to docela chápu že to pro Tebe není jednoduchý . Víš ... žárlivost je a vždycky bude. Je to vlastně zákon přírody že silní jedinci bojují o morálně i společensky a materiálně nejsilnějšího partnera či partnerku ve svém okolí. Pro Tvé spolužáky znaméná přátelství s Tebou lepší postavení v partě... kluk, kterej si Tě "vybojuje" ,bude pak v partě velmi oblíbený což pro něj znamená jisté výhody. Pokud budeš mít skvělé postavení v budoucím zaměstnání, budou o tebe teoreticky jevit zájem i lidé z byznysu protože budeš pro ně znamenat jistý přínos do jejich podnikání. Na to bude si potřeba zvykat a zachovávat vždy při kontaktech s takovými lidmi chladnou hlavu a udržovat si respekt. Nedávej najevo , že když Ti někdo ve třídě něco řekne , že Tě to nějak pobuřuje a pokus se na to reagovat s rozumem.

Upřímně Ti přeju ať to všechno zvládneš , pevné nervy a úspěch ve studiu :)

Péťa B.

email: pb.consulting@mail.com

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.14 16:27
avatar

Ano, už se zase blíží škola a i moje sestra učitelka má depku a špatně spí. Chovej se normálně, nedávej na obdiv co doma máte ( nevím proč ale já ti věřím tak polovic).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.