Chlupate bradavky

Od: odpovědí: 4 změna:
Zdravim,ma kamaradka (28let) ma problem.Nemuze pocit. A boji se to resit, pravda je trochu stydliva u gynekologa byla jen 1x a to jeste v 16 letech. Duvod je stud, nebot je vsude dosti chlupata. Sverila se mi a plakala, snazi se o miminko jiz 5 let. Tak nevim, nejake leky nebo co by ji pomohlo? Ja si myslim, ze nemuze otehotnet prave proto, ze je tak chlupata. Muze to tim byt? Hodne muzskych hormonu ci co? Jak se to leci? Vite, ona ma i vousy, musi si holit bradu,knirek,po celem tele ma huste chloupky, jako muz. I na bradavkach. Neustale se musi holit, taky se dost poti. Je nestastna. Ja bych chtela vedet nejakou radu a treba ji to nejak opatrne rici. Dekuji
4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar martinaa

Milé dámy, myslím, že to samy nevyřešíte. Kamarádka měla být už dávno u lékaře, specialistu na endokrinní soustavu - léčí se někde? Přemíra mužských hormonů, která, jak správně píšete, zapříčiňuje mužské ochlupení a různé další potíže, se dnes dá poměrně efektivně léčit.

 


0x

Silnější ochlupení může být známkou vyšší hladiny mužského hormónu, který se normálně v ženském těle nachází, ale vyší hodnota kromě ochlupení může přinášet problém s početím.

 


0x

Stud, nestud, ať jde ke gynekologie. Ten už viděl věcí, chlupatých žen nevyjímaje. Není první, ani poslední. Ale prohlédnout by se měla. 5 let snažení se počnout a kde nic, tu nic. To už je na pováženou.

 


0x
avatar megacruiser

Je to stejná reakce jako u chlapů, kteří mají zcela nevhodnou stravu, akorát u těch chlapů mimo extrémního ochlupení je ještě průvodním znakem plešatost - jak to okomentoval jeden kamarád - vlasy se mu z hlavy nějak přesunuly na záda :) Chtělo by to znát její kompletní pravidelný jídelníček a následně z něj vyházet ta největší zvěrstva a nahradit je něčím zdravějším. Protože ho neznám, můžu jen ze zkušenosti hádat:

Přemíra kořeněných a ostrých jídel, přemíra pokrmů bohatých na bílkoviny, typicky hodně živočišných produktů včetně takových břeček jako jsou salámy, klobásy apod., kde je to samý konzervant, koření, dochucovadlo a rozemletý živočišný odpad. Celkově jí příliš mnoho jídla. Hodně cukru a různých sladidel. Tím vším si zanesla organizmus a oslabila orgány. V místech kde jsou orgány, které jsou na tom nejhůř, resp. místa s nimi spojená jsou potom nejchlupatější. Například: znal jsem holku, která měla chlupy jen na zádech v oblasti ledvin - ledviny měla dost špatné a zároveň si pořád stěžovala na bolesti kolen, které s ledvinami vždy souvisí. Kamarádka jí asi zároveň i minimum rostlinných produktů, jako jsou třeba obiloviny, zelená listová zelenina, zelí, salát, kterých by měla jíst více, atd.

Může sice tento problém řešit dodáváním hormonů a jejich blokátorů, ale tím jen bude řešit důsledek a vytloukat klín klínem. Hormonální rovnováhy je lepší dosáhnout přirozeným způsobem, jen takové řešení je dlouhodobě únosné bez rizika dalších zdravotních komplikací, třeba cukrovky.

Možná ještě taková filozofická vsuvka - pokud žena nemůže otěhotnět, je to z toho důvodu, že její zdravotní stav prostě nedovoluje zdravé dítě donosit. Vidíme to třeba u mladých anorektiček, kterým se často úplně zastaví menstruace. To se stane ve chvíli, kdy už tělo jede na úplnou rezervu a je těsně před kolapsem. U kamarádky ještě samozřejmě není tak zle, když trochu začne přemýšlet a trochu změní přístup, měla by být brzo v pohodě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]