Myslíte si, že muži koukají jen na vzhled?

Od: Datum: 20.08.14 13:30 odpovědí: 19 změna: 05.09.14 14:53

Zdravím,

nedávno jsem viděla na youtube přednášku Jana Patrmana "Jak se seznámit". Bylo to velice zajímavé, ale nemohu souhlasit s tím, že muži mají oproti ženám menší nároky na výběr partnerky. Jan Patrman je muž, proto muže na seznamkách nehledal a nemá zkušenosti se seznamováním s muži. To je pochopitelné. Soudí asi podle sebe a svých blízkých nebo nevím, z jakých zdrojů čerpal. Pokud hledá muž lásku na jednu noc, kouká hlavně na vzhled, to je pravda. Ale pokud hledá ženu na vážný vztah, má i spoustu jiných požadavků, nejen na vzhled. Pak ještě řekl, že některé ženy si nedávají fotku na profil, dají tam jinou, jsou vyfocené v tm. brýlých anebo z dálky. A muži to nedělají, řekl. Někteří muži to právě že dělají. A ne jeden. Mám zkušenosti s hledáním muže na internetu, mohla bych na toto téma vydat knihu. A nikdo mi nebude říkat, že je to jinak, když vím, jak to je. Zkušenosti jsou zkrátka nepřenosné. Ještě řekl, že 90% lidí se seznámilo na internetu. Dělal nějaký průzkum. Záleží na tom, koho se ptal. Někde jsem četla, že většina lidí se v práci seznamují a zamilují. Protože tam tráví většinu svého času.

Bylo by zajímavé, kdyby tuto přednášku vedla koučka - žena. Mluvila by třeba jinak. Ještě záleží na tom, jaké má zkušenosti se seznamováním ona anebo z jakých "zdrojů" by čerpala. Asi tu přednášku příště povedu já :) . Tím chci říct, že tuto přednášku může vést každý, kdo má zkušenosti se seznamováním. A každý je bude mít jiné, protože lidé jsou různí. Někoho štěstí potká, jinýho ne. Někdo se snadno seznamuje a jiný ne.

Měla bych to napsat přímo panu Patrmanovi. Jsem ráda, že jsem tu přednášku viděla, ale zadarmo. Jinak s ostatním, co říkal, souhlasím.

doplněno 20.08.14 13:44:

Ještě bych chtěla doplnit, že přednášku může vést člověk, který umí mluvit. To pan Patrman umí dobře. A ne každý to umí. Zajímají mě Vaše zkušenosti se seznamováním přes internet.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.14 13:32

A dotaz máte jaký?

Od: bmbx®
Datum: 20.08.14 13:35

danys:

to je rubrika volná diskuze, zde se dotazy nepokládají, zde se diskutuje

Datum: 20.08.14 13:48

Vzhled je první :D pak je zajimá výkon a počet válců ;) na co že se ptáš?

Datum: 20.08.14 14:10
Souhlasím s tím, že když chlap hledá ženu na jednu noc, tak kouká na vzhled a nic jiného ho příliš nezajímá.
V případě hledání ženy na život je to jiné a tam jsou důležitější věci než vzhled (samozřejmě bez vzájemné přitažlivosti to taky nejde).
Taky souhlasím s tím, že při seznamování ženy dávají své profesionální fotky, kde vypadají uplně jinak než poté ve skutečnosti, u chlapů to bude asi v menším množství.
Od: kutululu
Datum: 20.08.14 14:18

Já si myslím, že je to opravdu individuální. Určitě každý jde na internetovou seznamku s nějakými nároky. Pokud se ihned neseznámí s člověkem, který je podle jejich nároků a představ, tak po několika neúspěšných pokusech asi bude muset ze svých nároků slevit a většinou to asi bude na vzhledu. Nebo nevím, nejsem muž, takže mluvím za ženu, já bych tedy z duševních a morálních hodnot neslevovala, ale na vzhledu ano. A že by muži měli menší nároky na ženy? To si opravdu nemyslím, i když je pravda, že když jsem někdy na nějaké to rande přes internet šla, vždy jsem se jim líbila, bez vyjímky, ale oni mě ne, ale né vzhledem, ale chováním. Takže buď je to tím, že já jsem opravdu hezká, milá a chytrá *smich* a nebo opravdu takové nároky nemají ;) A že muži se nefotí v brýlích a z dálky? No pokud jsou to frajírci a metrosexuálové, tak na sebe hodí to nejlepší co mají a nebo nejlépe nahoru si neobléknou nic, aby ukázali své rádoby výstavní tělo a na internet dají tu nejlepší fotku z padesáti co nafotili *haha* ano také se najde nějaký ten vesničan, co se vyfotí u traktoru v montérkách :) nic proti, nemyslím to ve zlém. Mě třeba například musí fotka nějak zaujmout, nedokážu říci čím, ale už z té fotky mi musí být člověk sympatický, tak nevím, zda to tak mají i muži.

doplněno 20.08.14 14:41:

A ještě něco, proč ať už muž či žena dávájí na internet své nejhezčí fotky, v nejlepších pózách a upravené? Protože doufají, že si je někdo vybere právě podle vzhledu... a to ostatní už je pak o sympatiích a zalíbení při osobním setkání.

Datum: 20.08.14 14:26

Poslední dobou se YT objevuje mnoho přednášek (jak zbohatnout, jak se seznámit, jak být zdravý, jak být úspěšným nanagerem...) a troufám si říct, že většina těchto přednášek stojí za prd. Většinou jsou to lidé, kteří se drží obecných dogmat a faktů, připadjí něco nehmataleného, trochu vtipu a omáčky a o tom dokáží žvatlat hodiny. Přínos bývá většinou nulový, hlavně asi proto, že jde zase jen o to z lidí nějak vytahat peníze.

Vyjímky tu však jsou.

Já mám se seznamováním přes internet taky svou zkušenost a není špatná. Vybíral jsem spíš podle jiných indicií, než je vzhled. Samozřejmě, že kdo hledá opravdového partnera, neměl by být pro něj vzhled rozhodující, ale přiznávám, že máte-li k dispozici jen pár fotek protějšku, je vzhled první co vás zaujme nebo naopak nezaujme a odvíjí se od toho další postup.

Myslím si, že prostřednictvím netu by lidé měli jen navázat kontakt, zjistit o sobě potřebné důležité informace a pak už by seznamování mělo probíhat "na živo", jinak je to přehlídka ztraceného času.

A v té prvotní komunikaci je, myslím, opravdu důležitá upřímnost, pravda stejně vždycky vypluje na povrch.

Datum: 20.08.14 15:18

Patrman se rád poslouchá, to je celé. Takových kecálistů na netu je. Možná by stálo za to zjistit, nakolik se Patrmanovi daří v reálu. Pouze jemu osobně, aniž by se člověk namáhal ověřovat platnost jeho plků. *vtip*

Datum: 20.08.14 15:20

Zaujal mne Váš názor na hledání "lásky na jednu noc". Myslím si, že na jednu noc lidé nehledají lásku, ale sex.

Máte pravdu, že přednášet může každý, kdo umí mluvit, ale měl by i něco vědět o tom, o čem přednáší.

Vaše zkušenosti jsou jiné než zkušenosti pana Patrmana (píše se česky?).

Nezapomněla jste vzít v potaz, komu je jeho přednáška určena? Z toho totiž vyplývá zdroj informací. Odjinud budu čerpat informace určené lidem seznamujícím se prostřednictvím internetu, jiné informace zvolím pro studenty psychologie, ...

Od: nikc®
Datum: 20.08.14 18:41

Zdravím. Vím, že to láska není, ale jen sex, když je to na jednu noc. To jsem napsala, aby se to lépe četlo. Píše se jeho jméno česky. Pro koho byla přednáška určena? Pro veřejnost.

doplněno 20.08.14 18:44:

V nějaké diskusi se slovo sex nesmělo vůbec psát. A není to tak dlouho. Na Lidé.cz to myslím bylo.

Od: ben®
Datum: 20.08.14 19:02

Dobrý den, je to jedna z možností seznámení, ale nejde se na ní upínat, jako na možnost jedinou. O běžných seznamkách si nedělejte iluze a soustřeďte se na seznamku placenou.

Kdo si zaplatí, tak to myslí vážně. Pokud jde o vzhled, tak je pro muže značně důležitý. Zdá se to sice povrchní. ale je to příroda a více nemá význam o tom přemýšlet (jen to vzít jako fakt).

Dávat si na seznamku inzerát bez fotky je ztráta času, dávat si tam fotku až vlezle nabídkovou je časté a snad nejlepší je fotka normální (aktuální by byla vhodná, ale kdo to udělá=?). Zdravím!

doplněno 20.08.14 19:38:

nikc - vím, že je to odvážná myšlenka, ale neposuzujte muže jen podle vzhledu. Ten vzhled je důležitý u ženy a která to neví nebo nechce pochopit, tak ostrouhá. U muže dejte spíše na jeho vystupování, chování se k té ženě nebo charakter, zábavnost či inteligenci. No, ale trošku k světu by asi mohl být, to je fakt.

doplněno 05.09.14 15:05:

Zde je to vše dobře popsáno - třeba to někomu pomůže.

http://www.kafe.cz/10-moznych…ingle-27930.aspx#.VAm0FKpb95w

Datum: 20.08.14 19:26

Dobrý večer,

jsem v placené seznamce štěstí. Ale mě se ozývají jen ti, kteří se mi nelíbí nebo kteří bydlí daleko. Přitom je tam spoustu i pěkných mužů a sympatických, co bydlí blízko, ale ti zas nechtějí mě. Ještěže to tak mám jen já a možná ještě někdo. Jinak bysme už vymřeli :).

Datum: 20.08.14 22:47

Ahoj. Zrovna o víkendu, jsme se se sousedem znova bavili o ženských. O těch, co si dávají inzeráty na seznamkách. A v nich si dávají fotky s mezikozníma pejsáčkama. Shodli jsme se na tom, že právě ti pejskové, bývají mnohdy taková jistá potíž. Že je má panička ráda nadevše, to ještě pochopím. Ale proč s tím zatraceným mrňavým vůdcem jeho smečky musím zápolit o jeho paničku i v intimních chvílích a ten pravít, nemůže vydržet za dveřmi, protože je zvyklej ležet v loži paničky na libovolném místě. A hrozně rád by se i připojil k ložnímu dovádění. Další věc, co si tam prý děvčata jakéhokoliv věku píší, je to, že: děti možná později a to tam uvádí věk přes 40 let. Je to samá onlinová bruslařka a každá je silně stižena přeromantikovaností. To je až těžko pochopitelná skoro nákaza. Možná ty holky zase přicházejí do dětských let. Používají také nadměrné množství zdrobnělin. Je to všechno normální?

Datum: 20.08.14 23:23

Ahoj humbuckeru. Aspoň, že tam ty ženské něco napsaného mají. Někteří muži nemají vyplněné radši nic. A nedávno mi jeden napsal, že si chce se mnou psát. Neměl vyplněné zájmy na profilu, tak jsem se ho ptala a už se neozval. Tak to je těžký, když na sebe nechtějí někteří nic říct, ale psát si chtějí. Co tam mají nebo nemají vyplněné se musí brát s rezervou. Někdo to tam má omylem zaškrtnuté. Nedávno měl jeden muž vyplněné, že hledá vážný vztah a hned vedle napsaný nezávazný. Tak jsem se ho ptala, co tedy hledá. Napsal, že už jen vážný. A pak už se neozval. Zdrobněliny já třeba nepoužívám. Mě stačí někdo sympatický, nemusí být krasavec. Slevuju ze svých požadavků. Líbí se mi jemné typy mužů a to jsou často gayové. Nedávno jsem zrovna zjistila, že jeden kolega z práce, pěknej, je gay.

Datum: 20.08.14 23:34

Ahoj. Jo, to je pravda. Na tohle, tuhle v telce, U Cibulky žertovali, že slušní, voňaví a krásní kluci-chlapi jsou už rozebráni. Už je mají právě ti gayové. Taky jsem tam nahlédl a zjistil jsem, že je tam hodně fakt hezkých žen dívek všelikého věku a skoro každá je rozvedená. Co asi za tím musí být? Hroznej chlap, nebo z prvu nečitelná ženská? A pak příjde nějaké překvapení? Jsme to asi pěkná čeládka.

Od: rs*
Datum: 05.09.14 01:16

Čistě teoreticky. Jaké by mi přišly odpovědi od mužů, kdybych si dala na seznamku karikaturu obličeje s mega bradavicí v obličeji, ale zároveň sršela inteligencí a vtipem?

Datum: 05.09.14 09:47

rs. Přišly by Ti odpovědi od chlapů, kteří hledají inteligentní a vtipnou ženskou, která si umí udělat srandu sama ze sebe. Nebudou hledat krasavici, ale přitom budou tak nějak očekávat, že ta karikarura opravdu přehání. Neozvou se takoví ti namyšlenci.

Od: hm®
Datum: 05.09.14 11:50

Jen na vzhled ne, ale je důležitý (pro vztah vážný případně milenecký, u kamarádky na něm moc nezáleží). Jinými (odbornými :-D ) slovy - vzhled je podmínka nutná, ale nikoliv postačující.

Jinak bych malinko nesouhlasil s názorem na placené/neplacené seznamky. Snahu o seznámení přes internet už považuji za prakticky jistou ztrátu času. Placená seznamka pro mne znamená jen navíc ztrátu poplatku, takže když nejde ani odpovědět zadarmo, tak nezájem.

Datum: 05.09.14 13:41

Ale kde jinde se mají lidé po třicítce seznamovat, když ne na seznamce? Nejednomu člověku to vyšlo. Nedávno mi moje známá řekla to samé, když jsem jí řekla, že to už vzdávám. Tak mi na to řekla, ale kde jinde se máš seznámit, když na diskotéky už nechodíš, do společnosti nechodíš a jinak jsi furt v práci a tam jsou všichni zadaní. Kamarádky jsou zadané nebo vdané s malými dětmi a mají jiné starosti. Ani si už nemám s nimi co říct.

Od: hm®
Datum: 05.09.14 14:53

Nevím, kde se mají lidé po třicítce seznámit, ale faktem je, že spousty lidí v tomto i pozdějším věku se seznamují a přitom jsou mezi nimi i takoví, kteří vůbec internet nepoužívají. Takže to nějak jde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.