Tlak vs zatmění

Od: Datum: 19.08.14 07:37 odpovědí: 8 změna: 19.08.14 15:53

Dobrý den,

Potřeboval bych se zeptat, co může znamenat, když člověk sedí a pak stoupne, tak se musí předklonit, aby se mu nezatmělo před očima?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.08.14 07:42
avatar

Dobrý den, myslím, že je to příznak vysokého krevního tlaku. Zdravím!

doplněno 19.08.14 07:57:

Občas to mám také - a tlak mám pokaždé jiný (prý je kolísavý, ale věřte někomu v bílém oblečení).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 19.08.14 07:47

Nemusí to tak vždy z pravidla být. Mě se stává dost často, že se mi při zvednutí zatmívá před očima a když si změřím tlak, tak mám ukázkové hodnoty. A teď babo raď... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gf
Datum: 19.08.14 07:52

Já jsem právě měl holtra od doktora a tlak jsem měl dobrý.

Nebo když se pro něco ohnu a pak se narovnám tak musím být stále v předklonu abycch se nezamotal.

Datum: 19.08.14 07:53
avatar

No vidite, ja by jsem naopak rekl, ze je to nizky tlak, takze krev se nedotlaci do mozku. preklonem se zajisti, aby pave ta krev tam dotekla. Kdyz se dela tazateli mdlo, je dobre si lehnout vodorovne. Zabranite tak mlobam. Na prvni pomoci mi rikali, ze mdloba je zjednodusene to, ze mozek vypne telo, aby ho prave dostal do vodorovne polohy a krev mohla prodit do mozku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: leri
Datum: 19.08.14 09:53

mám to od puberty ( i často mdloby ) . od známého pilota jsem se dozvěděla, že používá " břišní lis " když se mu tmí před očima - zatnout velké svaly - břišní, nebo stehenní , a krev se do hlavy " napumpuje "

používám to, než abych si třeba vprostřed křižovatky lehala . i mé spolubydlící v nemocnici po operaci to pomohlo, když na ni i vsedě šly mdloby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.14 09:42

Ano, obvykle jde naopak o nízký tlak - krom podobných příznaků můžete mít pocit chladu apod. Pořád je to bezpečnější a "zdravější" než tlak vysoký. Stačí vstát pomaleji a příznaky se neobjeví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.14 10:19
avatar

Já mám zkušenost se "zamotáním hlavy" i zatměním před očima při (rychlé/náhlé/prudké) změně polohy. Od mládí (v dětství to u mne dětský lékař nesledoval) jsem měla nízký tlak, teprve v posledních letech se blíží k "normálu".

Na nízký tlak sice existují i léky, ale já jsem je nikdy nebrala. Přišlo mi rozumnější se přizpůsobit situaci než do sebe celý život "cpát chemii".

Zkuste se z lehu, sedu i předklonu zvedet pomalu, mělo by se to zlepšit. Dále bych doporučila navštívit lékaře a ev. vyloučit jinou příčinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.08.14 15:53

Ahoj. Tahle lapálie, se stávala mé drahé polovičce. Bylo jí poraděno, aby se z lehu nejdříve posadila a pak se teprve relativně pomalu zvedla do stoje. Tohle ji fungovalo. Hejbej se pomalu a bude to dobrý. A občas zkontrolovat tlak krve. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.