Rekvalifikace na řidiče Autobusu

Od: Datum: 06.02.13 11:13 odpovědí: 4 změna: 06.02.13 12:10

Scháním stále práci a nikde nic.Stále ale je na ÚP nabídka na pozici řidič autobusu.Tak nějak mě napadlo,jestli možné se na toto zaměstnání rekvalifikovat.Požadují tam tam ŘP sk. D, psychologické a neurologické vyšetření, profesní průkaz.Samozřejmě ani jedno nemám.Vlastním jen ŘP sk. B asi 20 let.Jo řízení auta mě baví,ale autobus? Je možný a jak je to složité se na tuto práci rekvalifikovat.Máte osobní zkušenost a nebo někoho koho znáte co dal na autobusáka.Zase si říkám,abych ještě navíc nepřišel o papíry na Béčko když neuspěji při zkouškách na D..

Dík za zkušenosti a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 06.02.13 11:32

Nevím jak je to teď, ale dřív byla nutnost praxe s Céčkem, abys mohl dělat D. Každopádně to obnáší zaplatit řidičák, profesák, nějaké poplatky za oboje vyšetření a nikde není jistota, zda tě bez praxe vezmou. Spíš by ses měl zeptat na ÚP, jestli nabízejí nějakou rekvalifikaci, kterou by ti zaplatili. Dříve to dělali a musel jsi mít papír od firmy, že tě po rekvalifikaci přijmou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 11:51
avatar

Dnes můžete dělat Dčko i bec praxe na náklaďáku. Pro to, aby jste mohl dělat Dčko, stačí dnes mít B. Ale musíte počítat s tím, že pokud by jste měl C, tak je to pro Vás výhoda v tom, že nemusíte mít tak drahý a dlouhý kurs. Pokud máte B, tak musíte mít více hodin praktických jízd, což je to nejnákladnější na kurzu, proto se cena bude pohybovat kolem 20 000. Další náklady musíte počítat na profesní průkaz. Jelikož jste ho nikdy neměl a Dčko by jste měl také nové, tak by jste musel mít kurs v délce 140 hodin zakončený elektronickými testy. Ceny tohoto kurzu se pohybují většinou lehce nad 20 000 také. ale záleží vždy na dané autoškole, kolik se přihlásí lidí na kurz. Dopravně psychologické vyšetření stojí kolem 1500 - 2000. Je to zhruba na 4 hodiny, co jsem zjišťoval, více informací můžu k tomuto podat v pátek 15 odpoledne. Ráno mě čeká toto vyšetření. Karta do tachografu je na 5 let a stojí 700 při výdeji. Vydává ji úřad s evidencí řidičů. Jako profesilnální řidič, aby Vám po 5 letech obnovili řidičák i s platným zapsaným profesákem v ŘP, musíte chodit každý rok na pravidelné školení které stojí také kolem 1000 Kč. Autoškola vám musí dát potvrzení. Řidičák se obnovuje každých 5 let, kdo nemá C ani D, tak v intervalech 10 let. Profesák se již samostatně nevydává, ale je zapsaný v řidičáku, tedy máte jen jednu kartu + popřípadě další do tachografu. A další náklady cca do 400 musíte dát ještě před zapsáním do kurzu na řidičák za zdravotní prohlídku, kterou Vám udělá váš obvoďák. To je asi tak všechno, na co jsem si vzpomenul co jsem podstoupil, nebo co mě jěště čeká.

doplněno 06.02.13 11:57:

Ještě doplním, že v loni v listopadu jsem si dělal profesák a v prosinci E. Jinak jsem měl ale s profeákem docela štěstí, protože mám Cčko od roku 2007 tak mi stačilo na profesák jen 35h školení za cenu 4200. Ečko mě stálo 6500 + 700 poplatek za zkušebního komisaře. Před kursem jsem ještě platil myslim 350 u obvoďáka. Na úřadě již mám protokoly a platil jsem 700 za kartu a 50 za řidičák. Už jsen, čekám, až mi vydají nový řidičák a poté i kartu. A v pátek 15. ještě vyšetření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 06.02.13 11:55

Solenzo, když to tak pročítám, tak docela obdivuju, že do toho v dnešní době vůbec ještě někdo jde. Taková darda při dnešní nezaměstnanosi. Tady se někdo snaží, aby bylo co nejmíň řidičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 12:10
avatar

Jo, je to hrozný, dal jem za to skoro všechny poslední peníze, co jsem měl našetřený. Kdybych neměl ale možnost toho levnějšího profesáku, tak bych do toho nešel. 140hodinové školení bych si dovolit nemohl. A to si vemte, že mladí řidiči musí mít dokonce 280 hodinové školení na profesák, kde cena může být klidně 60 000. Je to pro mladé myslim do 21 u C a 24 u D, ale teďka si nejsem jistý, musel bych do dohledat ten věk. A to není konec, vzhledem k tomu, že nemám praxi, tak vůbec nemám jistou práci, protože většina firem chce zkušené řidiče s praxí. Takže sranda to fakt není. Nejhorší jsou ty začátky. Je mi 24 a jsem také na ÚP. Příští týden si půjdu vyzvednout nový řidičák. Pak mi vydají i kartu do tachografu a jestli se mi povede napoprvé dát to vyšetření, tak už to snad bude poslední investice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.